Benedikt XVI. verí, že ho Boh zámerne udržiava pri živote, aby dal svetu znamenie -

Benedikt XVI. verí, že ho Boh zámerne udržiava pri živote, aby dal svetu znamenie


31. októbra 2022
  Krátke správy

Peter Seewald, životopisec emeritného pápeža Benedikta XVI., priniesol na kongrese v Madride, ktorý sa konal pri príležitosti 95. narodenín bývalej hlavy Cirkvi, zaujímavú informáciu. Seewald informoval, že mu Benedikt XVI. pri nedávnom stretnutí povedal svoj názor na príčinu vlastnej dlhovekosti.

Emeritný pápež Benedikt XVI. počas návštevy v Berlíne
zdroj: wikimedia commons

Podľa Seewalda emeritný pápež veľmi trpí súčasnou situáciou v Cirkvi. Veril, že čoskoro po abdikácii zomrie, keďže sa to však nestalo, snaží sa hľadať zmysel Božej vôle.

Podľa španielskych novín El Confidencial Peter Seewald poukázal na to, že Benedikt XVI. je hlboko znepokojený tým, čo sa v Cirkvi odohráva a dodal:

„Povedal mi, že Boh si ho tu necháva, pretože chce dať svetu znamenie.“

Emeritný pápež je podľa novinára človek, ktorý toho musel veľa vytrpieť. Bol vykreslený ako reakcionár, pričom ignorovali jeho túžbu reformovať Cirkev. Benedikt XVI., podľa Seewalda videl v reforme Cirkvi príležitosť priniesť svetu vieru. Na to však podľa neho potrebujeme odvahu, odmietnuť byť „moderný“.

Podľa Petra Seewalda Benedikt XVI. neočakával, že sa dožije takého vysokého veku:

„Keď ho zvolili za pápeža, myslel si, že Boh Otec si ho o pár rokov povolá k sebe. Keď odišiel do dôchodku, myslel si, že bude žiť len ešte niekoľko mesiacov,“ povedal životopisec pápeža na kongrese, pričom uviedol, že sa s Benediktom XVI. rozprával pred dvoma týždňami.

Dlhovekosť Benedikta XVI. vzbudzuje údiv a vyvoláva otázky už niekoľko rokov. Podľa prvých špekulácií po jeho odstúpení, mal trpieť ťažkou chorobou, s vyhliadkami na blízke úmrtie. S pribúdajúcimi rokmi však začína byť zrejmé, že pokiaľ emeritný pápež nejakou chorobou, alebo aj len zvyčajnou stareckou ochabnutosťou trpel, nijako to neurýchlilo jeho odchod zo sveta.

Teraz sa on sám zamýšľa nad týmto pozoruhodným úkazom a prináša domnienky, ktoré sa už predtým vyskytovali v určitých kruhoch, vidiacich v dlhovekosti Benedikta XVI. zvláštne znamenie. Pripomeňme len, že je najdlhšie žijúcim pápežom v dejinách Cirkvi, ktorý už minulý rok prekonal vo výške veku Leva XIII.

BM

Zdroj: Katholisch.de, elconfidencialdigital.com, PCH24, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“