Najobľúbenejšie chlapčenské meno v Berlíne? Mohammed -

Najobľúbenejšie chlapčenské meno v Berlíne? Mohammed


10. mája 2023
  Krátke správy

Ešte v roku 2021 bolo chlapčenské meno Mohammed v Berlíne tretie najobľúbenejšie. V priebehu len dvoch rokov už toto meno kraľuje na vrchole rebríčka a nechalo za sebou doteraz najpopulárnejších Noaha a Adama.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Ale aby sme nezamerali pozornosť len na toto jediné nemecké mesto, pozrime sa napríklad aj na Brémy. Tam je meno Mohammed tým, ktoré dávajú rodičia novorodencom najčastejšie hneď po mene Matheo.

V Hesensku tiež došlo doslova k explózii Mohammedov, kedy sa meno vyšplhalo z ôsmeho rovno na tretie miesto. Mohammedovia v krajine naďalej pribúdajú aj preto, že tam prúdi naďalej veľké množstvo už dospelých nositeľov tohto mena.

To potešilo napríklad nemecko-iránskeho spisovateľa a komentátora Behzada Karima Khana, ktorý vyhlásil, že: „… sme v bode, kedy by sme sa na situáciu mali pozrieť úprimne. Začnime jednoduchým konštatovaním, že my, migranti, cudzinci, hovorte nám ako chcete, neodídeme. A vy tiež nie, drahí pôvodní Nemci, aj keď demograficky odídete určite. Vymierate a vaša krajina potrebuje asi milión migrantov ročne. My, migranti, túto krajinu pravdepodobne zdedíme.

Meno moslimského proroka sa suverénne stáva čoraz používanejším aj v celej Európe, pričom napríklad v nórskom Osle to platilo už v roku 2014. Vo Francúzsku má jeden z piatich novorodencov islamské meno, pričom stále populárnejší je už spomínaný Mohammed.

V Bruseli je to tiež už najpopulárnejšie chlapčenské meno. A aj v kedysi katolíckom Írsku už Mohammed hviezdi medzi najpopulárnejšími chlapčenskými menami.

MM

Zdroj: dailymail.com, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal