Kardinál Müller hovorí o exkomunikácii amerického prezidenta Joea Bidena -

Kardinál Müller hovorí o exkomunikácii amerického prezidenta Joea Bidena


2. apríla 2024
  Krátke správy

Bývalý prefekt Kongregácie pre náuku viery kritizoval amerického prezidenta Bidena, ktorý sa označuje za katolíka:

Je absolútne neprijateľné, aby sa niekto mohol nazývať katolíkom a propagovať a ospravedlňovať pritom zabíjanie ľudí v prenatálnom štádiu. Biden o sebe tvrdí, že je formálne katolík, ale v skutočnosti je nihilista.“

Zdroj: youtube.com

Kardinál Gerhard Ludwig Müller, bývalý prefekt Kongregácie pre náuku viery, opisuje zabíjanie nenarodených detí ako „infanticídu“ a prirovnáva to k „dobe nacizmu“. Doterajší pápeži a biskupi sa podľa Müllera nebáli exkomunikovať za ťažké zločiny. Müller ostro kritizoval amerického prezidenta Joea Bidena v rozhovore pre portál LifeSiteNews, pretože súčasný americký prezident vehementne podporuje potraty, rovnako ako mnohí ďalší vysokí predstavitelia amerického katolíckeho kléru (arcibiskup Gregory).

Pre kardinála Gerharda Ludwiga Müllera je potrat mäkkým slovom:

Realita je iná, ide o zabitie, o vraždu živého a nevinného človeka. Neexistuje žiadne právo zabiť iného človeka. Je to absolútne neprijateľné a v rozpore s piatym Božím prikázaním. Katolík nemôže propagovať a ospravedlňovať aborty nenarodených detí. To, čo robí a hovorí Biden, je v rozpore s katolíckou morálkou a je to absolútny cynizmus.“

Problém však spočíva v tom, že mnohí americkí prezidenti mali tradične značné problémy s morálkou a porušovali i porušujú Božie prikázania. Vedú nespravodlivé a dobyvačné vojny (Vietnam), organizujú štátne prevraty (Turecko, Líbya), bombardujú bez vypovedania vojny (Sýria), vrátane bombardovania muníciou s ochudobneným uránom (Srbsko), či atómovými zbraňami (Nagasaki, Hirošima), majú problémy so sexuálnou morálkou (Bill Clinton) a podporujú potraty (Joe Biden).

Očakávať, že americkí prezidenti, ako aj americkí vrcholní politici sa začnú dobrovoľne správať v súlade so skutočnou katolíckou morálkou a prestanú porušovať Božie prikázania, je naivné. U súčasného amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý podľa viacerých indícií navyše môže trpieť stareckou demenciou alebo Alzheimerovou chorobou, je navyše možnosť exkomunikácie málo pravdepodobná.

BK

Zdroj: kath.net, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com

***

Portál Christianitas.sk svojim čitateľom odporúča:

Vydavateľstvo Nadácie Slovakia Christiana – Christianitas – vydalo v roku 2024 knihu kardinála Gerharda Ludwiga Müllera Pravá a falošná reforma: Čo to znamená byť katolíkom, v ktorej sa kardinál erudovaným a zasväteným spôsobom vyrovnáva so súčasnými pokusmi tzv. reformátorov, ktorí sa snažia transformovať katolícku Cirkev pomocou falošného reformátorstva do podoby prijateľnej pre súčasný svet.

Knihu si záujemcovia môžu objednať na adrese:

https://www.christianashop.sk/was-ist-katholisch/

V našom e-shope si však môžete objednať vo výraznej zľave aj ďalšie zaujímavé tituly – viac informácií na našej stránke christianashop.sk/.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní

Na slovíčko s Michaelom Mattom a Johnom-Henrym Westenom