Berlínsky arcibiskup Koch: Šírenie Evanjelia sťažuje absencia svätenia žien! Kampaň pokračuje… -

Berlínsky arcibiskup Koch: Šírenie Evanjelia sťažuje absencia svätenia žien! Kampaň pokračuje…


2. apríla 2024
  Krátke správy

Berlínsky arcibiskup Heiner Koch je svojím liberalizmom dostatočne známy, rovnako ako aj tými správnymi, politicko-korektnými názormi. Už v roku 2022 bol za zrušenie povinného celibátu kňazov a svätenie diakoniek: https://www.kirche-und-leben.de/artikel/erzbischof-koch-ist-fuer-verheiratete-priester-und-diakonat-der-frau

V tom istom roku zaviedol špeciálne bohoslužby pre homosexuálov a tvrdil, že si vie predstaviť ženy ako kňažky: https://www.domradio.de/artikel/erzbischof-koch-kann-sich-priesterinnen-vorstellen

No a voči politickej strane AfD tiež zaujal principiálne a nekompromisné stanovisko, ako sa na arcibiskupa hlavného mesta liberálno-demokratického štátu patrí.

Berlínsky arcibiskup Heiner Koch
zdroj: wikimedia commons

Najnovšie sa však rozhodol trochu pritvrdiť a prišiel s objavnou myšlienkou. Odhalil, prečo sú so šírením Evanjelia ťažkosti. Myslel zrejme, že sa ho nedarí tak intenzívne šíriť, ako si to predstavovali cirkevní predstavitelia po II. vatikánskom koncile, keď očakávali nový príchod Ducha Svätého a nával do Cirkvi. Aj keď síce k návalu skutočne došlo, najmä v Nemecku, avšak, bohužiaľ, opačným smerom.

Arcibiskup Koch však už pozná príčinu. Nie je ňou opustenie tradičnej katolíckej viery a morálky, ale – nemožnosť svätenia žien!

Vo video rozhovore pre portál rbb24.de, ktorý je vložený do článku s názvom Katolícka Cirkev stráca dôveryhodnosť kvôli nedostatku rovnosti, nám zvestoval tento univerzálny liek, ktorý zrejme vylieči upadajúcu Cirkev: https://www.rbb24.de/panorama/beitrag/2024/03/katholische-kirche-frauen-synodaler-weg-erzbischof-heiner-koch.html

V článku sa píše, že „Heiner Koch, arcibiskup pre Berlín a Brandenbursko, vyzýva na pokračovanie diskusie ohľadom otvorenia kňazstva pre ženy.

Podľa arcibiskupa má katolícka Cirkev problém s dôveryhodnosťou, pretože neexistujú pre ženy žiadne kňazské funkcie. Neprijatie žien do tzv. ordinačného úradu je pre mnohých ľudí bolestivé a – sťažuje to ohlasovanie kresťanského posolstva.

Vo videu môžeme najprv vidieť veľkonočnú bohoslužbu v jednej z berlínskych farností. Miništrantky sedia pri obetnom stole s miništrantmi a kamera sa zameriava na ženy stredného veku v laviciach. Tri z nich následne referujú o „nerovnosti“ v Cirkvi. Dôvod? Reportérka hlási v sprievodnom slove – nemôžu sa stať kňažkami, biskupkami a kardinálkami. Apetít evidentne rastie.

Po skončení reportáže z kostola sa ocitáme v televíznom štúdiu. Na pozadí vidíme tvár otca arcibiskupa Kocha, ktorého sa rozhodol vyspovedať mladý a dynamický redaktor. Ten sa s tým nepára a rovno sa pýta: „Či už nastal ten správny čas hovoriť o téme žien v Cirkvi?

Odpoveď je samozrejme kladná a tak redaktor pokračuje otázkou: Kedy prenechajú muži v katolíckej Cirkvi moc aj ženám? Otec arcibiskup sa vzápätí pochváli, aké množstvo funkcií majú už v berlínskej arcidiecéze ženy, takže moc už podľa neho majú. O tú teda primárne nejde. Avšak je tu iný bolestivý a traumatizujúci problém – nemožnosť žien dať sa vysvätiť.

Redaktor sa arcibiskupa pýta ako to vníma on a ten odpovedá, že síce rozumie tej stáročnej argumentácii, tradíciám, psychologickej aj sociologickej argumentácii, ale zároveň vie, že veľa žien, ale aj mužov má s touto argumentáciou a „mytológiou“ (?!) problém. Na druhej strane vie, že je aj mnoho žien a mužov, ktorí sú proti sväteniu žien:

Napriek tomu sme my nemeckí biskupi opakovane žiadali Svätého Otca, aby to prehodnotil.“

On sám je sväteniu žien, samozrejme, otvorený.

Uvidíme ako, kedy a s akým výsledkom sa to nakoniec všetko „prehodnotí“. Ale kampaň pokračuje a tak môžeme zrejme očakávať – pokrok.

BM

Zdroj: rbb24.de, titulný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní

Na slovíčko s Michaelom Mattom a Johnom-Henrym Westenom