Známa rehoľníčka v španielskej televízii: „Som za sobáše homosexuálov v Cirkvi“ Požehnávania, zdá sa, už nestačia… -

Známa rehoľníčka v španielskej televízii: „Som za sobáše homosexuálov v Cirkvi“ Požehnávania, zdá sa, už nestačia…


25. septembra 2023
  Krátke správy

Známa dominikánska rehoľníčka Lucía Caramová, ktorá žije v Španielsku, ale má argentínsky pôvod, sa v populárnej televíznej šou, moderovanej homosexuálnym moderátorom otvorene vyslovila za sobáše homosexuálnych párov. Sestra Lucía je známou spisovateľkou a moderátorkou šou o varení, so značným vplyvom v španielsky hovoriacom prostredí a preslávila sa svojimi liberálnymi a rúhavými výrokmi. V roku 2017 sa zviditeľnila tvrdením, že Panna Mária nebola panna a že svätý Jozef a Panna Mária mali vzťah „normálneho páru“, ktorý „zahŕňal sex“.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Teraz prichádza táto veľká zástankyňa medzináboženského dialógu, žijúca v kláštore Santa Clara de Manresa, s ďalšou lahôdkou – chce sobáše homosexuálnych párov.

V televíznom programe s názvom Cuentos Chinos (Špičkové príbehy), kde sa spolu so sestrou Lucíou nachádzali aj ďalší rehoľníci, sa homosexuálny moderátor Jorge Javier Vázquez priamo opýtal:

Boli by ste za to, aby sa homosexuáli v Cirkvi sobášili?

Sestra Lucía na otázku odpovedala jednoznačne:

Som za to, aby sa homosexuáli v Cirkvi sobášili, pretože Boh láske vždy žehná.“

V rozhovore, ktorý predchádzal tejto otázke, sestra Lucía uviedla:

Môj najlepší priateľ je gej. Je ním Juan Carlos Cruz, ktorý je globálnym lídrom LGBTI.

No a kto je onen „globálny líder LGBTI“ a najlepší priateľ sestry Lucíe? Nikto iný než mladý muž vymenovaný pápežom Františkom za člena Pápežskej komisie pre ochranu maloletých (!), ktorý je zmienený aj v týchto správach:

https://christianitas.sk/papezov-lgbt-poradca-cruz-papez-bol-nestastny-z-vatikanskeho-dokumentu-proti-pozehnavaniu-lgbt-parov-autora-textu-odsunul-z-vatikanu/

https://christianitas.sk/papez-frantisek-opat-pisal-lgbt-jezuitovi-jamesovi-martinovi-pochvalny-list-a-pozdravil-aj-ucastnikov-lgbt-konferencie/

Sestra Lucía však ide ešte ďalej, zrejme už plnou parou vykročiac na synodálnu cestu. Na otázku, či by dvaja muži sexuálnym stykom spáchali hriech, odpovedala následné duchaplnosti:

Nie som niekým, kto by hovoril, že niekto v niečom pácha hriech. (!) Myslím, že každý vie spáchať hriech… Je veľmi komplikované chcieť urobiť niečo zlé. Nie som niekto, kto odsudzuje ľudí. A Ježiš hovorí, žeby sme nemali nikoho odsudzovať. Takže by som neodsudzovala ani nehovorila – toto je hriech alebo toto nie je hriech. Nie o nikom.“

Bolo by zaujímavé zistiť, ako táto sestra, ktorá nedokáže rozoznať podľa vlastných slov hriešne konanie od nehriešneho, chodí na spoveď.

Televízny moderátor sa potom spýtal, či by sestra odporučila dvom homosexuálnym ľuďom sexuálne vzťahy:

Ak sa milujú? Čo chceš, aby som ti povedala! Nemajú sľub čistoty, ktorý mám ja!

Po sestrinej odpovedi moderátor nadšene zajasal:

Ty by si mala byť pápežom!

Ale sestra Lucía vie, že pápež František robí na poli pokroku čo sa len dá, a preto kontrovala:

Nie. S Františkom je nám veľmi dobre. Máme najlepšieho pápeža v histórii.“

Na otázku agentúry ACI Prensa, spravodajského partnera CNA v španielčine, zdroje z Rádu kazateľov v Španielsku vysvetlili, že „španielski bratia nemajú žiadnu právnu alebo kánonickú právomoc nad sestrami“ a že chápu, že „sestra Lucía a jej názory alebo jej vyjadrenia sú osobné.

Pri tejto príležitostiFederácia dominikánskych mníšok Nepoškvrneného počatia, ktorá zahŕňa kláštory zo Španielska, Argentíny a Čile, vo vyhlásení uviedla, že „jej postavenie kontemplatívnej dominikánky nie je zlučiteľné s jej činnosťou v komunikačných médiách, najmä v tých, kde sú popierané a zosmiešňované najsvätejšie pravdy našej katolíckej viery.“

Avšak, kde je vizitácia? Kde sú zákazy zo strany najvyšších cirkevných predstaviteľov, ktorými tak hojne obdarúvajú tradicionalistov? Ako to, že sestra môže otvorene hlásať heretické táraniny?

Nie je to náhodou potvrdenie slov kardinála Müllera o tom, že kým heretici môžu robiť v dnešnej Cirkvi čokoľvek, tak ľudia oddaní tradícii, ako napr. biskup Strickland, sú prenasledovaní?

BM

Zdroj: Catholic News Agency, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Ľavicoví demonštranti a sodomiti útočili na prolife centrum Pro Vita e Famiglia v Ríme

Prelomový rozsudok v Taliansku: Sudca uznal právo občanov, ktorí narúšali očkovanie proti Covidu-19 – ich pochybnosti boli oprávnené (!)

Arcidiecéza v St. Louis zatvorila prosperujúcu tradičnú farnosť

Biskup Strickland napísal list o okolnostiach svojho odvolania: Odmietnutie zrušiť tradičnú omšu bolo jedným z dôvodov jeho odstránenia