Športovec Harrison Butker pokračuje: „Buďte neústupčiví vo svojej katolíckej viere a nikdy sa nebojte prehovoriť!“ -

Športovec Harrison Butker pokračuje: „Buďte neústupčiví vo svojej katolíckej viere a nikdy sa nebojte prehovoriť!“


27. mája 2024
  Krátke správy

Harrison Butker, trojnásobný víťaz Superbowlu a tradičný katolík, cez víkend predniesol svoju prvú reč od rozruchu, ktorý spôsobilo jeho vystúpenie na Benediktínskej vysokej škole. Butkerov najnovší príhovor niesol názov „Odvaha pod paľbou“.

Sám futbalista upozornil, ze tému tejto prednášky si zvolil už pred mnohými týždňami, avšak druhým dychom dodal, že „dnes vidíme, aké príhodné to bolo po tom, čo sa udialo v posledných dvoch týždňoch“. „Ak doteraz nebolo zrejmé, ako sú nadčasové katolícke hodnoty nenávidené mnohými, teraz to už je,“ začal hráč amerického futbalu svoj krátky, len niekoľkominútový príhovor na podujatí v Nashville, ktoré bolo zamerané na získavanie finančných prostriedkov pre Regina Caeli Academy (RCA), školu pre katolícke rodiny. Butker je členom správnej rady akadémie.

Zdroj: fb Marsha Blackburn

Hráč priznáva, že v posledných dňoch bola jeho viera terčom „nekončiacich diskusií po celom svete“. „Mnohí ľudia preukázali šokujúcu úroveň nenávisti,“ pokračuje. Avšak našli sa aj takí, ktorí síce nesúhlasia s jeho názormi, hovorí hráč Kansas City Chiefs ďalej, ale „preukázali svoju podporu pre slobodu môjho vierovyznania“.

Spomína tiež, ako si počas 7 rokov pôsobenia na najvyššej úrovni amerického futbalu už zvykol na pozitívne i negatívne reakcie na svoju osobu – tie sa však týkali predovšetkým jeho výkonu na ihrisku. „Ale čím viac som rozprával o tom, čo si najviac cením – o svojej katolíckej viere – tým viac polarizujúcim som sa stal.“ Príklon ku katolicizmu je však podla jeho slov rozhodnutím, ktoré urobil vedome a ktoré neľutuje. Butker vysvetľuje:

Ak máme pravdu a lásku, mali by sme dôverovať Pánovej Prozreteľnosti a nechať Ducha Svätého vykonať dielo. Našu lásku k Ježišovi, a teda aj túžbu hovoriť nahlas, by nikdy nemala prevážiť túžba našej padlej prirodzenosti po tom, aby nás svet miloval.

Podľa futbalistu je úlohou veriacich „oslavovať Boha a nie seba“, a to aj „napriek odporu, či dokonca podpore“. Je vďačný za podporu od ľudí naokolo, ale vždy má pred očami, že „je to Ježiš

Kristus, ktorého sa snažím potešovať“. Najviac ho však posilňuje odvaha, ktorú vo svojich životoch preukázali mnohí svätci. Uviedol, že jeho situácia nie je nič oproti situácii, v ktorej sa ocitol Daniel, keď ho hodili do cely s levmi. To, čo on sám urobil v skutočnosti bude viesť k „len malému utrpeniu“, keďže „ma možno niektorí ľudia nebudú mať radi. Ale aj to môže byť Božou vôľou,“ dodáva Harrison Butker. A pokračuje:

Ak si budeme neustále pripomínať ťažkosti, ktorými si prechádzali svätci, hlavne mučeníci počas prenasledovaní, nebude sa nám naša situácia zdať až taká zlá. Pretože ako je Nebo naozaj naším cieľom, mali by sme prijať svoj kríž, nech už je akokoľvek veľký alebo malý.“

Poslucháčom odkazuje, žeby mali byť odvážnymi Kristovými svedkami a dúfa, že čo najviac ľudí bude „neústupčivých vo svojej katolíckej viere a nikdy sa nebude báť prehovoriť o pravde, aj keď tým pôjde proti najhlasnejším hlasom“.

Byť odvážny začína malými vecami“, zakončuje Butker svoj príhovor. „Byť nepopulárnym u iných je nič v porovnaní s brlohom plnom levov.

MG

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Marsha Blackburn


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť