Slovenská akadémia: vied alebo zvráteností? Nová stredoškolská učebnica sexuálnej výchovy, naše dane a naše deti -

Slovenská akadémia: vied alebo zvráteností? Nová stredoškolská učebnica sexuálnej výchovy, naše dane a naše deti

Branislav Michalka
25. februára 2023
  Spoločnosť  

Duní Dunaj a luna za lunou sa valí…

Parný valec bruselskej sexuálnej revolúcie na Slovensku radostne spieva svoju budovateľskú pieseň o poctivej neomarxistickej práci a potichu, ale nepretržite, urovnáva cestu všetkým globálnym pokrokovým perverzitám. Pretláča ich do škôl, štátnych inštitúcií a nepochybne ruka v ruke s globálnymi korporáciami, ich nakoniec nanúti aj ženičkám stojacim za výrobnou linkou. Presne ako na pokrokovom Západe. Zdá sa, že ho nič nemôže zastaviť a všetky politické strany, ktoré boli na Slovensku pri moci, mu potichu odpratávali a odpratávajú z cesty pozostatky kresťanskej morálky, aby sa mašinka nezasekla. Dialo sa to za vlády Smeru-SD a deje sa tak aj za „najkonzervatívnejšej“ vlády nášho otužilého premiéra.

Ilustračný obrázok, zdroj: pxhere.com

A jeho šoféri a šoférky dokonca zaradili vyššiu rýchlosť. Ešte sa totiž ani neupokojili kresťanské žalúdky, ktoré pri pohľade na zavedenie sexuálnej výchovy do škôl, ako aj na nové učebnice z tohto vysoko odborného predmetu, zažívali morskú nemoc ako z verneoviek, a už je tu ďalšia ideologická pochúťka. Tentokrát z dielne Slovenskej akadémie vied, úctyhodnej to inštitúcie, ktorej humanitné a ekonomické odbory dôstojným to spôsobom pumpujú peniaze z daňových poplatníkov, aby im následne sprostredkovali najnovšie trendy v oblasti politickej korektnosti, klimatického alarmizmu, pandemickej zodpovednosti a sexuálnej perverznosti.

Naše usilovné mravčeky a včielky vedy si najnovšie pre nás (a za naše peniaze) pripravili ďalšie milé prekvapenie: Partnerskú a sexuálnu výchovu – pracovný zošit pre stredné školy a gymnáziá. Veď už bol najvyšší čas, pretože ako píše agentúra TASR, ktorá túto radostnú správu zvestovala občanom:

Odborníci SAV upozorňujú, že školskú výchovu k partnerstvu a sexualite mladých ľudí na Slovensku čaká množstvo zmien, aby nezaostávala za trendmi školskej etickej výchovy vyspelejších krajín.“

Veda, matka pokroku

Pozoruhodnú to predstavu o „vyspelosti“ krajiny si osvojili pracovníci Ústavu výskumu sociálnej komunikácie SAV, autori tohto podnetného diela. Vyspelosť krajiny sa už zrejme nebude posudzovať podľa stavu infraštruktúry a životnej úrovne obyvateľov, ktoré na Slovensku výrazne chátrajú, ale podľa toho, akú pokrokovú sexuálnu výchovu štát poskytne svojim školákom. Ergo, na projekty spojené s presadzovaním liberálnej sexuálnej výchovy, podľa neomarxistických chúťok bruselských vládcov, sa peniaze nájdu, avšak napríklad na opravu rozpadávajúcich sa škôl už nie.

Aby si však občania nemysleli, ako sa to už tak tupým dezolátom zhusta stáva, že celá táto vysoko odborná a náročná vedecká prácička bola dieťaťom okamihu, uviedla hovorkyňa SAV Katarína Gáliková, že pri tvorbe autori vychádzali z poznatkov a výsledkov vlastného trojročného (!) výskumu, zameraného na intímne vzťahy a kvalitu života adolescentov. Len si predstavte, celé tisícročia sa ľudia len tak nevedecky rozmnožovali, snáď ani netušili čo robia, a až teraz majú mladí pokrokoví ľudia možnosť sa dozvedieť, ako na to. Vďaka pracovníkom SAV.

O ich sebavedomí a suverénnosti, súvisiacimi nepochybne s tým, že im za chrbtom stojí štátna aj nadštátna moc, svedčí aj to, že celú učebnicu zverejnili online na stránke Slovenskej akadémie vied. Strach z toho, žeby mohli rozhnevať slovenských daňových poplatníkov, ktorí podľa prieskumu Eurostatu odmietajú LGBT agendu najviac z celej EÚ, ich očividne netrápi. Názory dezolátnych „opíc“, aby sme použili slovník slovutného pána ministra obrany, zjavne nikoho nezaujímajú. Peniaze áno. Pozrieť výsledok ich vedeckého bádania, si môžu ctení čitatelia tu:

https://uvsk.sav.sk/wp-content/uploads/uploaded/documents/publications/human-communication-studies/Partnerska-a-sexualna-vychova.pdf

Avšak, neodporúčame to. Už prvý pohľad na obálku by totiž mohol opäť rozhojdať pracne upokojené žalúdky, zažívajúce denne nové a nové stretnutia s pokrokom a inkluzívnosťou. Snáď pre lepšiu informovanosť o tom, na čo sa môžu tešiť rodičia našich stredoškolákov postačí všeobecný opis náplne tejto pedagogickej pomôcky.

Pozor, padajú pohlavné orgány!

Už letmý pohľad smerom k obálke knihy, na ktorej sa v akomsi bližšie nešpecifikovanom priestore vznášajú surrealistické penisy, pripomínajúce pornografické fantázie užívateľov LSD v San Franciscu roku 1967, nás dostatočne vovedie do pokrokovej reality. Uprostred poletujúcich pohlavných orgánov spočívajú mená zaslúžilých realizátoriek vedeckého výskumu, Nikoly Kallovej a Andrey Čiernej.

Po tomto poetickom úvode sa čitateľ musí prehrýzť znôškou vysoko odborných a vedeckých bľabotaní a bublanín, z ktorých dostáva väčšina ľudí, neprivyknutých na každodenné omieľanie kvázi vedeckého žargónu a fráz, vyrážky. Nebudeme ctené publikum mučiť touto formou progresívneho práva útrpneho a prejdeme rovno k veci.

Pracovný zošit je samozrejme koncipovaný tak, aby v škole neunikla zo siete pokroku ani jedna rybička. Nie je to len učebnica, ktorú si môžete prečítať a potom zachodiť do krbu. Je to pracovný zošit určený na budovanie pokrokového kolektívu. Študenti majú podľa jeho osnov spoločne pozerať videá, spoločne čítať texty, diskutovať a klásť si otázky navzájom (čiže nielen pedagógovi), aby sa údajne „ubezpečili, že každý textu porozumel“. Inými slovami: aby bola kontrola ideologickej infiltrácie dôsledná a nikto neunikol.

Ilustračný obrázok, zdroj: pxhere.com

Po kapitolách hovoriacich o sexuálnom súhlase, komunikácii medzi partnermi a empatii, sa v kapitole 5 dostávame k témam, kvôli ktorým počúvame zo strany domácich aj zahraničných šíriteľov pokroku neustále náreky a sťažnosti na zaostalosť a nevyspelosť slovenského etnika. Tie zrejme tvorili aj najnáročnejšiu časť trojročného intenzívneho vedeckého bádania tímu SAV, pravdepodobne v brožúrkach európskych ľavicových liberálov. Zaiste už tušíte, že sa týkajú sexuálnych orientácií, ktorými progresívci už tak dlho túžia potešiť nechápavých slovenských dezolátov.

Dve mamičky, aj vzťahy dúhových zmrzliniek

Kapitola začína povzbudivými animovanými videami, v ktorých sa mladá súdružka chváli, že má doma dve mamičky, alebo sú v nich prezentované možné sexuálne zvrátenosti ako stánok so zmrzlinami, v ktorom je možné si vybrať z celého diapazónu sexuálnych orientácií. Zmrzlinky sa k sebe družia, slintajú a krížom krážom sa ľúbia, bez ohľadu na pohlavie. Skutočne, sladučké. Videí je dosť, na každého sa ujde.

Po riadnej porcii veselého pozerania nastupuje veda. Diskutuje sa o tom, že LGBT+ ľudia nemajú na Slovensku také partnerské práva ako heterosexuálne páry, a pod týmto textom veda vrcholí kompletným vizuálnym zoznamom vlajok všetkých sexuálnych orientácií.

No a keď už mladí súdruhovia a súdružky vedia, ku ktorým orientáciám a pohlaviam sa priradiť, nastal čas na prax. V ďalšej kapitolke sa dozvieme vedecký postup, získaný pracným trojročným vedeckým bádaním, ako si správne nasadiť kondóm.

Pod touto podrobnou inštruktážou, ako sa vyhnúť plodeniu detí pomocou umelej hmoty, nasleduje tabuľka ďalších „ochranných“ metód, ktoré zaiste rozjasnia myseľ každého katolíckeho daňového poplatníka. Nájde v nej: orálny sex, mimovaginálny sex, hormonálnu antikoncepciu, antikoncepčnú náplasť aj sterilizáciu. Kvôli väčšej údernosti pokrokového posolstva, by však autori mohli zvážiť ešte fotografiu nejakého politika, aby sme boli doboví, so sloganom, ktorého štruktúra je nám už dôverne známa: Sterilizácia je sloboda! Ktože by sa potom už netešil do školy.

Profesor Orfanik a vedecko-technickí kontrarevolucionári

Všetky tieto sexuálne vymoženosti si študenti spolu odkomunikujú, vydiskutujú a ak všetko pôjde podľa predstáv pokrokových súdruhov, aj odskúšajú. A pokiaľ by bolo na túto vedu málo peňazí, tak vám naši páni a vládcovia ešte trochu viac vypumpujú peňaženky. Práce a vedy totiž nikdy nie je dosť.

Avšak pozor, nezabúdajme na vedecko-technických kontrarevolucionárov, ako bol napríklad gróf (gráfula) Felix Teleke z Tölökö, horár Ilija Déži a mnohí ďalší, z pazúrov ktorých musel vyslobodiť zaslúžilého vedeckého pracovníka profesora Orfanika barón (baronula) Gorcz z Gorczeny. Aj dnes, povážte v 21. storočí, sa skrývajú vo svojich dezinformačných pelechoch a brlohoch, štítiac sa svetla pokroku a vedy. Našťastie oko Európskej únie bdie a včas zaženie hydru tmárstva tam kam patrí – do jej religióznej nory. Od nás občanov sa žiada v tomto svätom boji vedy s temnotou len tak málo: platiť, platiť a ešte raz platiť.

A preto pokiaľ by sa chcelo ctené publikum potešiť z toho, čo všetko aj ono pomáha daňami financovať a chcelo ochutnať ešte trochu vedeckej omáčky, tu je zopár projektov SAV, ktoré určite potešia každého verného a oddaného občana EÚ:

Athena – implementácia plánov rodovej rovnosti s cieľom podpory výskumného potenciálu výskumných a výskum financujúcich organizácií v Európe

Politická kultúra, demokratické hodnoty a dezinformácie: odhaľovanie demokratických oporných bodov a slabín

Uhlíková neutralita (ECF II)

Feminizmus a politika v medzivojnovej strednej Európe a na Balkáne (1923 – 1939)

Digitalizácia a konšpiračné teórie

Spoločenské a humanitné vedy pre transformáciu a odolnosť voči zmene klímy

Paneurópska sieť pre klimaticky adoptívnu obnovu lesa a zalesňovanie

Krízy a demokracia: dlhodobý vplyv Covid-19 na volebné systémy krajín V4

Posilnenie zelenej transformácie na Slovensku prostredníctvom klimatického a makroekonomického modelovania

Prajeme všetkým občanom dobrú chuť a predovšetkým: hojnosť pokroku do každej domácnosti.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry