Reakcia KBS na prosbu Š. Kuffu o zasvätenie Slovenska Kristovi Kráľovi je cirkevným škandálom roka -

Reakcia KBS na prosbu Š. Kuffu o zasvätenie Slovenska Kristovi Kráľovi je cirkevným škandálom roka

Matej Gavlák
18. novembra 2023
  Cirkev Spoločnosť  

Keď vláda požadovala zatvoriť kostoly, zatvorili ich biskupi do dvoch dní; keď vládny predstaviteľ prosí zasvätiť krajinu Kristovi, to sa od neho narýchlo „dištancujú“…

Kristus Kráľ
zdroj: facebook.com

Mons. A. Schneider

My, v Nadácii Slovakia Christiana, máme na Konferenciu biskupov Slovenska tak trochu ťažké srdce – samozrejme, súvisí to s tým, ako sa KBS zachovala k biskupovi Athanasiovi Schneiderovi, keď sme ho na Slovensko na vlastné náklady v lete tohto roka pozvali. Nielenže mu KBS zaslala dnes už povestný list, v ktorom sa vyjadrila, že je „nežiaduce“, aby sem prišiel, ale zároveň predseda konferencie Mons. Bernard Bober klamlivo tvrdil, že o celom našom podujatí nebol informovaný. Bol. A bol informovaný priamo naším generálnym manažérom Antonom Kulanom, ktorý je, len tak mimochodom, jeho vzdialený príbuzný.

Napokon sme celú akciu zorganizovali „v exile“ vo Viedni, kde – napodiv! – s Mons. Schneiderom nemali najmenšie problémy. Ale niektorí z nás si povedali, „dobre, nevieme, aké tlaky na KBS vyvíjali z Vatikánu, aj odtiaľ mohol vietor fúkať“, pričom už vieme, že aj nedávno zosadený texaský biskup Joseph Strickland sa sťažoval, že za jeho odvolaním stojí akási mocná klika prelátov z Vatikánu.

Najnovšia kauza okolo prosby Štefana Kuffu však ukazuje, že KBS nielenže prekáža ich konzervatívny a tradicionalistický spolubrat z Kazachstanu – pričom kontroverzného pro-LGBT kardinála Hollericha vítali s otvorenou náručou –, ale že im zrejme prekáža aj zasvätenie Slovenska samotnému Kristovi. A to v dobe, kedy nám reálne hrozí pád do LGBT woke tyranie a kedy nás ohrozujú vojenské konflikty zo všetkých strán.

Kristus Kráľ Poľska

Boli to Poliaci, kto v roku 2016 zasvätil svoju krajinu Kristovi Kráľovi. Bola to obrovská akcia, na ktorej sa podieľali prezident, parlament i poľskí biskupi. Portál Ucatholic uvádza:

Poľsko je oficiálne unitárna poloprezidentská ústavná republika, nie monarchia. Ale po hlasovaní poľského parlamentu v apríli 2016 bol Ježiš Kristus oficiálne vyhlásený za poľského kráľa… Na ceremónii, na ktorej sa zúčastnil prezident Andrzej Duda a poľskí biskupi v Kostole Božieho milosrdenstva v Krakove, spoločne vykonali oficiálny akt zasvätenia, ktorým si tiež pripomenuli 1050. výročie katolicizmu v krajine.

Na nádhernej oficiálnej ceremónii 19. novembra 2016 zazneli v krakovskej katedrále okrem iného i tieto slová: „Preto s pokorou skláňame svoje hlavy k tebe, Pane vesmíru, a uznávame tvoju vládu nad Poľskom a celým naším národom, ktorý žije vo vlasti i ďaleko v šírom svete.“ A ďalej:

Nesmrteľný Kráľ vekov Pane Ježišu Kriste, náš Boh a Spasiteľ, skláňame pred tebou hlavy, Kráľ vesmíru, uznávame tvoju nadvládu nad Poľskom…, preto voláme: vládni nám, Kriste!

Slávnostný akt bol inšpirovaný zjaveniami, ktoré mala Božia služobníčka Rosalia Zelkova na počiatku 20. storočia. V jej poznámkach stojí, že Ježiš požaduje, aby bol vyhlásený za Kráľa Poľska, aby tak „mohol zachrániť Poľsko v budúcej vojne, ktorá príde“. Inými slovami: akt zasvätenia nebol len symbolický; bol to akt, ktorý možno zachráni poľský národ aj do budúcich storočí. Rok 1656 je v Poľsku slávnym rokom – vtedy kráľ Jan Kazimierz zasvätil krajinu Panne Márii; rok 2016 bude vnímaný podobne.

Škandál roka

Na konci slávnostnej svätej omše v Trnavskej diecéze za účasti biskupa Jána Oroscha i vatikánskeho nuncia na Slovensku Nicola Girasoliho vystúpil predstaviteľ vlády SR a štátny tajomník ministerstva kultúry, Štefan Kuffa (SNS), so svojím prejavom, v ktorom, okrem iného, zaznela táto prosba:

Ja vás takto prosím, excelencie, ak by to bolo možné v čo najbližšom krátkom čase, aby Slovensko bolo zasvätené Kristovi Kráľovi za účasti všetkých biskupov a za účasti celej vlády. Biskupi, to ste vy, ja na to nemám dosah, ale na vládu, to ako môžem požiadať, aby sa to udialo. Bola by to veľká vec.

A ďalej:

Za ministerstvo kultúry dávame prísľub, aj takto tu verejne ho dávam, že my budeme tí, ktorí budú iniciovať, aby čo najskôr podľa možnosti bolo a dosiahlo sa to, aby Kristus Kráľ bol intronizovaný a stal sa kráľom Slovenska.

Ako je vidno, ide o úprimnú prosbu veriaceho katolíka – dokonca brata jedného z najmilovanejších predstaviteľov katolíckej Cirkvi na Slovensku. Pán Kuffa oznamuje a dokonca sa zaväzuje, že dokáže presadiť z pozície ministerstva kultúry, aby vláda SR vyhlásila Krista za Kráľa Slovenska a Slovákov rovnako, ako sa to udialo v Poľsku! Veď to je príležitosť, aká sa slovenským katolíkom môže naskytnúť tak raz za 100 rokov! Ale reakcia Konferencie biskupov Slovenska je zatiaľ absolútne škandalózna. Na tkkbs.sk sa uvádza:

Konferencia biskupov Slovenska sa dištancuje od slov, ktoré zazneli v prejave zástupcu Ministerstva kultúry počas Trnavskej novény, ktorú každoročne pripravuje Trnavská arcidiecéza.

Chrám je miestom modlitby a nemá byť priestorom pre apely, ktoré rozdeľujú veriacich…

Konferencia sa dištancuje (!!!) od prosby na spoluprácu od vysokého predstaviteľa vlády, ktorý je schopný a ochotný dosiahnuť, aby vláda SR oficiálne vyhlásila Ježiša Krista za nášho Kráľa! To je škandál roka!

Keď katolícky predstaviteľ vlády prosí biskupov, aby spoločne vyhlásili Krista za Kráľa národa, to sa dištancujú, ale keď matovičovsko-hegerovská klika dusila biskupov, aby zatvárali kostoly, to dvakrát nerozmýšľali. Pritom supermarkety boli plné ľudí. A zakazovalo sa tiež prijímanie do úst, či spovede, neskôr mohli chodievať do kostolov len zaočkovaní. Dokonca na pápeža sa mohlo ísť len so včeličkou na ramene. Na Veľkú noc 2021 boli Slovensko a Írsko jedinými krajinami EÚ, kde veriaci stále nemohli ísť na svätú omšu. A to všetko na požiadanie vlády.

Vtedy sa mali biskupi dištancovať od vlády a nie teraz!

A tá zmienka o apeli, ktorý rozdeľuje veriacich? A to je akože vtip? Pán Ježiš rozdeľuje veriacich? A neboli to náhodou vyššie zmienené „opatrenia“, čo nás rozdelilo? Kristus, naopak, nás spája, veď sme kresťania – „nasledovníci Kristovi“. Ako nás môže rozdeľovať jeho vyhlásenie za nášho Kráľa?!

Nečudo, že autor správy sa ani nepodpísal.

Dokážte, že ste hodní byť vinohradníkmi!

Biskupi sú zástupcovia Krista v našich regiónoch. Ako môžu odmietať intronizáciu Krista za nášho Kráľa? Biskupi MUSIA prijať natiahnutú ruku člena vlády a spoločne dosiahnuť vyhlásenie Ježiša za Kráľa Slovenska a Slovákov, a to čo najrýchlejšie. Preto, aby sa našej krajine darilo, preto, aby sme boli cnostným a Bohumilým národom, preto, aby náš malý národ vôbec prežil turbulencie budúcich rokov.

Ak to slovenskí biskupi ale odmietnu urobiť, budú už naozaj ako tí starozákonní farizeji, ktorí kričali:

My nemáme kráľa, iba cisára!“ (v našom prípade „prezidentku“!)

A keď Pán vinice – Kristus, ktorého odmietli intronizovať – príde do svojej vinice a nájde tam nehodných vinohradníkov, čo s nimi spraví? „Príde, vinohradníkov zahubí a vinicu dá iným.“ (Mk 12,9)

Toto, Vaše Excelencie, majte, prosím, na pamäti. Áno, Boh je Láska. Ale aj spravodlivý Sudca.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života