Nemeckej rodine, ktorá utiekla do USA pred prenasledovaním za domácu školu, hrozí deportácia!!! Nelegálnym migrantom však nie. Ozve sa pápež, tak ako v Marseille? -

Nemeckej rodine, ktorá utiekla do USA pred prenasledovaním za domácu školu, hrozí deportácia!!! Nelegálnym migrantom však nie. Ozve sa pápež, tak ako v Marseille?


27. septembra 2023
  Krátke správy

Deväťčlenná kresťanská rodina Romeikovcov z Nemecka, ktorá utiekla pred desiatimi rokmi do USA kvôli prenasledovaniu zo strany ľavicovo-liberálnych byrokratov Európskej únie (nemecký štát chcel rodičov zbaviť práva na výchovu) za to, že rodičia odmietali posielať deti do škôl so zvráteným vyučovaním sexuálnych amorálností a učili deti doma, má nový problém – v októbri budú čeliť hrozbe deportácie do Nemecka.

O prípade tejto rodiny, ale aj ďalších, ktoré utiekli z Európy pred neomarxistickým šikanovaním a prenasledovaním, sme písali tu:

https://christianitas.sk/rodiny-na-uteku-preco-zo-zapadnej-europy-utekaju-krestanske-rodiny-blizi-sa-novy-komunizmus/

Romeikovci
zdroj: youtube.com

Romeikovci utiekli z Nemecka v roku 2009, pričom vtedy mali 5 detí. Sudca Lawrence Burman z Tennessee označil vtedy zaobchádzanie s rodinou zo strany nemeckých úradov za „porušovanie ľudských práv“ a ako „odporujúce všetkému, čomu ako Američania veríme“.V Amerike im Boh požehnal ešte ďalšie dve deti. Žijú v štáte Tennessee a svoje deti samozrejme vzdelávajú doma.

Keďže sa však už pri ich príchode do USA usilovne drala k moci ľavicovo-liberálna administratíva v podobe obamovskej kliky, tak rodina, ktorá požiadala v roku 2009 o azyl federálnu vládu, obdržala len odklad deportácie na dobu neurčitú, čo im umožnilo žiť v USA.

Neomarxistický úradnícky šimeľ sa však teraz prebral z driemot a oko Saurona sa zahľadelo do fascikla s menom Romeike. A tak minulý týždeň dostala rodina úradný pokyn, že na základe „rutinnej kontroly“ imigračných úradníkov ich vyzývajú, aby si v priebehu štyroch týždňov „zabezpečili pasy na návrat do Nemecka.“

To je ale rýchlosť! A potom sa hovorí, aké sú tie imigračné úrady laxné a nechávajú státisíce nelegálnych migrantov voľne pobehovať. A ono to tak vôbec nie je! Veď len pozrite ako rýchlo vypátrali, že kresťanská belošská rodina by mohla nelegálne prebývať v USA! Určite rovnako rýchlo postupujú aj v prípadoch moslimov, černochov, Aziatov, Juhoameričanov a ďalších nelegálnych migrantov. Alebo žeby nie?

A čo pápež František? Určite sa ich zastane, veď mu leží na srdci osud migrantov a prenasledovaných. Navyše ide o odlúčených protestantských bratov, takže by to pomohlo aj ekumenizmu. Rovnako budú zrejme reagovať aj pokrokoví biskupi a kňazi. Možno vyhlásia aj zbierku. Alebo ich rovno pozvú na Synodu?

Zatiaľ to tak však nevyzerá. Podľa organizácie Home School Legal Defense Association (HSLDA), ktorá zastrešuje obranu domáceho vyučovania, „rozhodnutie prišlo bez varovania a bez zjavnej príčiny alebo vysvetlenia“. Kevin Boden, právnik organizácie HSLDA uviedol:

V podstate dostali štyri týždne na to, aby sa vrátili. Dátum predvolania bol stanovený na október. Nevedia, čo sa na tomto stretnutí stane. Nevedia, či budú donútení odísť. Nevedia, či budú vzatí do väzby.

Organizácia HSLDA sa obrátila na svojich zástupcov v Kongrese, aby rodine umožnili získať štatút trvalého pobytu.

Hovorca Bidenovho ministerstva spravodlivosti odmietol agentúre Catholic News Agency odpovedať ohľadom budúcnosti rodiny Romeikeovcov: „Úctivo odmietam komentovať.

Dve najstaršie deti sa medzitým zosobášili s občanmi USA, pričom najstaršia dcéra Lýdia má so svojím americkým manželom jedno dieťa. Dve najmladšie dcéry sú americkými občiankami, keďže sa v USA už narodili.

BM

Zdroj: Catholic News Agency, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Quattrocchiovci – blahoslavený taliansky manželský pár, ktorý s Kristom prekonal všetky životné ťažkosti ukázal, že kresťanské manželstvo môže byť nasledovaniahodnou spoločnou cestou k svätosti

Ľavicoví demonštranti a sodomiti útočili na prolife centrum Pro Vita e Famiglia v Ríme

Prelomový rozsudok v Taliansku: Sudca uznal právo občanov, ktorí narúšali očkovanie proti Covidu-19 – ich pochybnosti boli oprávnené (!)

Arcidiecéza v St. Louis zatvorila prosperujúcu tradičnú farnosť