Mons. Sokol: Chýbajú výzvy k pokániu! Prečo sú chrámy prázdne? -

Mons. Sokol: Chýbajú výzvy k pokániu! Prečo sú chrámy prázdne?


7. januára 2021
  Krátke správy

Emeritný arcibiskup Ján Sokol vo svojej kázni na sviatok Troch kráľov kriticky hodnotí zatváranie kostolov a svetský prístup k súčasnej kríze. Svetský prístup k tomuto problému nemá byť na prvom mieste, na prvom mieste má byť to, čo nám Boh skrze rôzne tragédie ako Potopa alebo epidémie chcel vždy povedať: „Pán nechce trestať, ale upozorňovať: zmeňte sa, robte pokánie, odvráťte sa od hriechu, stavajte na pravých hodnotách. Nerozbíjajte rodinu!“ napomína emeritný arcibiskup Ján Sokol.

„Počuli ste, že by niekto povedal: toto je zásah Boží, toto je napomenutie?“

„Pred 310 rokmi ľudia robili pokánie, zmenili zmýšľanie, bazilika bola preplnená ľuďmi. Dnes sa nám kostoly zatvorili.“ Podľa Mons. Sokola sa duchovno vytráca z parlamentov, miest a dedín čoraz viac a ťažko sa o pokání hovorí s čoraz menej duchovnými ľuďmi, ktorí viac-menej prijali do svojich sŕdc ateizmus. Stratili vieru. Myslia len na pozemský život.

„Sväťme nedeľu, deň Pána! Odpočiňme si! Aj naši zamestnanci v obchodoch nech sa venujú rodine!“ Návrat k duchovnu, ktoré sa úplne vyparilo z ľudských sŕdc by malo byť na programe našich dní.

Zdroj: Trnavská arcidiecéza

MV

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry