Konferencia biskupov Slovenska vydala vyhlásenie k eurovoľbám. Príliš sa v ňom nevyznáme… -

Konferencia biskupov Slovenska vydala vyhlásenie k eurovoľbám. Príliš sa v ňom nevyznáme…


27. mája 2024
  Krátke správy

Textov, ktorými európski biskupi v štýle politického aktivizmu a jednostrannej politickej propagandy nabádajú katolíkov k účasti na eurovoľbách a preferovaní tých „správnych“ kandidátov je už toľko a toľkokrát sme sa im venovali, žeby bolo azda aj zbytočné sa vyjadrovať k novému listu slovenských biskupov na túto tému. Avšak prirodzený patriotizmus nám velí, aby sme nevynechali ani tento list. V každom prípade len v skratke. Text listu znie:

My katolícki biskupi Slovenska vyzývame všetkých občanov, osobitne katolíkov, aby sa zúčastnili na voľbách do Európskeho parlamentu 8. júna 2024. Projekt zjednotenej Európy, ktorého cieľom je podporovať rozmanitosť a demokraciu každého jej štátu, spočíva na hodnotách vychádzajúcich z kresťanských princípov.

Už jej zakladatelia stavali na posvätnosti a dôstojnosti každej ľudskej osoby a ich cieľom bolo vytvoriť spoločenstvo národov Európy, ktoré by vedelo ochrániť mier, slobodu a duchovné bohatstvo jednotlivých krajín.

Tento kresťanský odkaz si v súčasnosti vyžaduje obnovu, úsilie a spoluzodpovednosť každého z nás. Ako angažovaní katolíci prejavme záujem o rozvoj Európskej únie a zodpovedne si zvoľme kompetentných poslancov Európskeho parlamentu, ktorí budú v duchu služby odvážne reprezentovať kresťanské hodnoty a pracovať pre spoločné blaho.

Rozhodnime sa svedomito pre tých kandidátov, ktorí budú presadzovať návrhy legislatívy v prospech dobra jednotlivcov a rodín v duchu evanjelia. Sme presvedčení, že európsky projekt s kresťanskými hodnotami má svoju budúcnosť.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Pristavme sa len narýchlo pri troch mätúcich vetách, lebo život je krátky.

1) „Projekt zjednotenej Európy, ktorého cieľom je podporovať rozmanitosť a demokraciu každého jej štátu, spočíva na hodnotách vychádzajúcich z kresťanských princípov.“

Ako môže spočívať na hodnotách vychádzajúcich z kresťanských princípov projekt, ktorý nanucuje európskym národom liberalizáciu umelých potratov, sodomiu, gender ideológiu, eutanáziu a podobne? Buď je s nimi v rozpore, ako priznali aj biskupi z Komisie európskych biskupov (COMECE) vo svojom liste k rovnakej udalosti (https://christianitas.sk/komisia-europskych-biskupov-sa-zapojila-do-kampane-k-volbam-do-europarlamentu-veriaci-boli-vyzvani-volit-tie-spravne-proeuropske-strany/), alebo s nimi nie je v rozpore. Nemôže zároveň spočívať na hodnotách vychádzajúcich z kresťanských princípov, a zároveň ich v praxi popierať.

2) „Sme presvedčení, že európsky projekt s kresťanskými hodnotami má svoju budúcnosť.“

V tom prípade EÚ nemá budúcnosť, pretože nemá kresťanské hodnoty, ale naopak, bojuje aktívne proti kresťanským hodnotám, ako môžeme pozorovať denne. Takže buď myslia biskupi nejakú inú EÚ, virtuálnu, kresťanskú, paralelnú, zásvetnú, v štýle neviditeľného mesta Kitež z opery Rimskeho-Korsakova, o ktorej však my, obyčajní smrteľníci nič nevieme, alebo nám naznačujú, že nemáme ísť voliť, pretože to aj tak nemá budúcnosť. Lenže vyššie píšu, že máme ísť voliť, takže: Kto sa v tom má vyznať?

3) „… zvoľme kompetentných poslancov Európskeho parlamentu, ktorí budú v duchu služby odvážne reprezentovať kresťanské hodnoty…“

Zatiaľ sme nepozorovali, žeby nejakí poslanci zo Slovenska „odvážne“ reprezentovali kresťanské hodnoty. Mohli by otcovia biskupi uviesť nejaké konkrétne mená týchto „odvážnych“, ktorí cedia svoju krv v boji za kresťanské hodnoty? Pokiaľ nie, tak vzniká ďalší zmätok, pretože máme ísť voliť, avšak sú nám dávané také kritéria na poslancov, aké v realite nikde nepozorujeme. Znamená to v konečnom dôsledku, že nemáme ísť voliť?

BM

Zdroj: TK KBS, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť