Kňaz z Haiti: „Voodoo je skutočné!“ -

Kňaz z Haiti: „Voodoo je skutočné!“


11. júla 2024
  Krátke správy

Otec Louise Merosne z Haiti sa v programe Pints With Aquinas na platforme YouTube rozpovedal o prípade jednej svojej chránenkyne, ktorú chce zabiť voodoo čarodejník. Podľa katolíckeho kňaza voodoo jednoznačne funguje, čo dokazuje aj množstvo nadprirodzených aktivít v tomto prípade.

Mám jednu duchovnú dcéru, ktorá je už roky prenasledovaná mužom, ktorý o sebe tvrdí, že sa vyzná vo voodooa snaží sa ju pripraviť o život,“ začína otec Merosne rozprávať svoje svedectvo.

Otec Louise Merosne z Haiti v programe Pints With Aquinas
zdroj: snímka obrazovky / youtube.com, Pints with Aquinas

Voodoo čarodejník túto ženu ešte v jej detskom veku znásilnil a myslel si, že mu to prejde a že žena proti nemu nebude svedčiť. Keď sa však obeť dozvedela, že rovnako bola znásilnená aj jej mladšia sestra, nahlásila muža haitským úradom. Vtedy pre ňu nastalo peklo: tamojšia polícia násilníka síce zatkla, no už o dva dni neskôr ho prepustila. Za rozhodnutím stáli úplatky.

Odvtedy muž prenasleduje ženu a hoci sa tá presúva z jedného útočiska do druhého, vždy ju nájde. „Priznal, že už niekoľko ľudí zabil, aby ju našiel a tiež, že kontaktoval ďalšie skupiny skrze voodoo meditácie,“ hovorí v programe otec Merosne.

Kňaz hovorí, že únoscovia niekoľkokrát takmer ženu dostali. Pri najmenej dvoch prípadoch sa mali dostať do zamknutej budovy bez toho, aby ju nielenže odomkli, ale vôbec ani neotvorili dvere, ani žiadne okno. Skrátka sa nejako ocitli dnu. „Bolo to celé veľmi záhadné. Navyše sa to miesto nachádzalo od toho násilníka veľmi ďaleko a on ju ani nepoznal,“ zaznie vo videu.

Keď sa muž dozvedel o tom, že sa otec Merosne na jednej prednáške vyslovil proti skorumpovaným policajtom a strážcom, ktorí nechávajú utekať nebezpečných deviantov, kontaktoval kňaza a začal sa mu vyhrážať. Raz mu povedal:

Používam svoju moc, svoje známosti vo svete voodoo, aby som bol schopný ju nájsť a aby sme ju dostali, ale potom sa do toho vždy zapletieš ty s tými svojimi stupídnymi modlitbami. Vedeli sme, že budeme mať problémy od chvíle, kedy si si ju vzal pod svoje krídla.

Kňaz vo videu pripomína, že to Ježiš je skutočným Pánom, ktorý vykúpil svojou krvou tých, čo sa ho rozhodli prijať. Trápená mladá žena sa podľa jeho slov nechala pokrstiť a svojím životom nasleduje Ježiša. „Tiež musíme bojovať so zlými duchmi, ktorí chcú, aby im slúžila prostredníctvom voodoo. Musíme povedať nie. Ona bude slúžiť Ježišovi a len Ježišovi.“

Na otázku moderátora Matta Fradda, či ženu prenasleduje len jeden muž, alebo nejaká okultná skupina, kňaz odpovedá, že je to jeden muž, ktorý si však na pomoc privoláva členov jemu známych voodoo skupín. V nebezpečenstve pritom nie je len dotknutá žena, ale aj jej mladší súrodenci a matka, „ktorým bola sľúbená smrť“.

Na ďalšiu otázku Fradda, či je žena v bezpečí, otec Merosne odpovedá, že „je v bezpečí u Pána. Viac povedať nemôžem. A ten muž je nahnevaný. Vážne nahnevaný.“ Zločinec sa aj kňazovi vyhráža:

Pamätáš sa na ten deň, keď si bol na cintoríne a žehnal si hrobom? Mal som tam svojich ľudí. Len aby si vedel.

Neblafuje. Neblafuje,“ hovorí ďalej haitský katolícky kňaz. „Informácie, ktoré mi povedal, sú príliš málo známe pre človeka ako je on, aby blafoval.

Podľa otca Merosne je to sám Pán Ježiš, kto ochraňuje túto nešťastnú rodinu. Posťažoval sa však, že ju chcel dostať do USA, ale že tamojšie úrady im robia veľké prekážky.

MG

Zdroj: youtube Pints With Aquinas


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Hnutie Emauzy potvrdilo o zakladateľovi, že Abbé Pierre, idol liberálneho katolicizmu bol sexuálnym násilníkom. Dodajme: aj obhajcom LGBT a heretikom

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať

Pierre Teilhard de Chardin ako symbol šírenia bludov v modernej Cirkvi