Kardináli Burke a Müller požadujú potrestanie a odsúdenie nemeckých biskupov, ako aj zbavenie ich úradu -

Kardináli Burke a Müller požadujú potrestanie a odsúdenie nemeckých biskupov, ako aj zbavenie ich úradu


20. marca 2023
  Krátke správy

Vedúci predstavitelia katolíckej Cirkvi v Nemecku musia byť potrestaní za to, že na svojom Synodálnom zhromaždení schválili heretické praktiky, vrátane požehnávania homosexuálnych párov, tvrdia to kardináli Raymond Leo Burke a Gerhard Müller.

Zdroj: wikimedia commons

Či už ide o apostázu ako heretické učenie či popieranie jednej z doktrín viery, alebo apostázu v zmysle odlúčenia sa od Krista a od Jeho učenia v Cirkvi prijatím inej formy náboženstva – sú to zločiny,“ povedal kardinál Burke. A pokračoval: „Chcem povedať, že toto sú hriechy proti samotnému Kristovi a, samozrejme, potom najzávažnejšieho charakteru. A Kódex kánonického práva poskytuje proti nim príslušné sankcie.“

Rovnako tvrdý postoj zaujal kardinál Müller:

Musí byť súd a musia byť odsúdení. Musia byť zbavení úradu, ak sa sami neobrátia a neprijmú katolícku náuku.

A dodal:

Je veľmi smutné, že väčšina biskupov hlasovala výslovne proti zjavenej doktríne a zjavenej viere katolíckej Cirkvi a celého kresťanského myslenia, proti Písmu svätému, proti Božiemu slovu v Písme svätom a v apoštolskej tradícii a v definovanej doktríne katolíckej Cirkvi.“

Je absolútnym rúhaním požehnávať tieto formy spolužitia, ktoré sú podľa biblickej a cirkevnej doktríny hriechom, pretože všetky formy sexuality mimo platného manželstva sú hriechom a nemôžu byť požehnané,“ povedal.

Nemecký kardinál Gerhard Müller a americký kardinál Raymond Burke uviedli tieto obvinenia v rozhovore pre program EWTN The World Over with Raymond Arroyo, ktorý bol odvysielaný vo štvrtok večer 16. marca 2023.

Zdroj: youtube.com

Kardináli Burke a Müller však nie sú jediní, kto sa kriticky vyhranil voči výstrelkom Synodálnej cesty, ktoré sa neodohrávajú len v Nemecku. Biskupi Schneider, Strickland alebo Paprocki, to sú len najznámejšie mená zo zástupu kritikov. Je pravdepodobné, že postupne sa sformuje ucelený front požadujúci nápravu. Otázkou zostáva, kedy chcú zareagovať na zmienené výstrelky slovenskí predstavitelia kléru?

Zatiaľ totiž TK KBS informovala o požehnávaní homosexuálnych párov v Nemecku podozrivo neutrálnym spôsobom, ako sme o tom už písali tu:

http://christianitas.sk/sedime-na-sopke-a-je-nam-dobre-alebo-dockame-sa-pastierskeho-listu-proti-pozehnavaniu-homosexualnych-parov/.

BM

Zdroj: CNA, Fox News, ilustračný sprievodný fotomateriál, zdroj – wikimedia commons a youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Dubia piatich kardinálov pápežovi Františkovi: Texty, odpoveď a Oznámenie Kristovým veriacim

Želajú jej znásilnenie a smrť alebo Ako sa stúpenci potratov správajú k pro-life študentke

Ďalšia tradičná svätá omša zakázaná – tentokrát vo Westminsterskej katedrále

Plynutí času a věčná přítomnost