Ekológ Bill Gates a pandémia. Konšpiračné fakty a teórie -

Ekológ Bill Gates a pandémia. Konšpiračné fakty a teórie

Marcin Jendrzejczak
22. februára 2021
  Spoločnosť

Bill Gates, narodený v roku 1955, spoluzakladateľ a bývalý prezident spoločnosti Microsoft, je nielen IT špecialista, ale aj „filantrop“. Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov, ktorú prevádzkuje spolu so svojou manželkou, podporuje vzdelávanie a medicínu – vrátane antikoncepcie. V súčasnosti je nadácia manželov Gatesovcov kontroverzná najmä svojou účasťou na pandemických a ekologických problémoch.

Koncom januára médiá informovali, že Bill Gates financoval Stratosférický experiment s kontrolovanou perturbáciou (SCoPEx). Ten spočíva v striekaní netoxického prachu uhličitanu vápenatého (CaCO3) do atmosféry. Cieľ? Stlmiť slnečné svetlo a znížiť tak skleníkový efekt. Správa Medzivládneho panelu pre zmenu podnebia ukazuje, že použitie tejto techniky môže znížiť teploty o 1,5 stupňa Celzia pri relatívne nízkych nákladoch 1 – 10 miliárd dolárov ročne. Tento typ akcie však môže mať v konečnom dôsledku výsledky, ktoré sa dajú len ťažko predvídať.

Napríklad niektorí ochrancovia životného prostredia sa obávajú, že experimentálna technológia povedie k nekontrolovaným zmenám počasia (portál Onet.pl). Uvedená webová stránka tiež cituje vyhlásenie Davida Keitha, profesora fyziky na Harvarde, ktorý poukazuje na skutočnosť, že účinky uvoľňovania aerosólu do atmosféry zostávajú neznáme. Dodajme, že účinky stmievania slnka na poľnohospodárstvo sú tiež ťažko predstaviteľné. Je to tak preto, lebo špecifické obilniny rastú pri konkrétnej teplote.

Pandémia koronavírusu je však to, čo za posledný rok vyvolalo najviac diskusií okolo Billa Gatesa. V januári 2021 v rozhovore pre nemecký Süddeutsche Zeitung Bill Gates oznámil, že hoci koniec pandémie koronavírusu príde, mali by sme sa už pripraviť na ďalšiu pandémiu, ktorá môže byť 10x horšia ako tá súčasná. Tvorca spoločnosti Microsoft súčasne uviedol (podľa prekladu Business Insider), že pandémie patria k novému normálu „na rovnakom princípe ako zemetrasenia, tornáda alebo zmena podnebia.1

Ako teda zabrániť budúcej pandémii? Na stránkach svojho blogu Gatesnotes.com, v tzv. Každoročnom zozname vyzval miliardár na ďalšie investície do diagnostických nástrojov. Jedným z nich sú diagnostické megaplatformy schopné testovať 20 percent svetovej populácie za týždeň. Ďalším nápadom je vytvorenie globálneho systému detekcie a varovania pred epidémiami. Umožnilo by to zdravotníkom v odľahlých častiach sveta rýchlo hlásiť prípady nových alebo vysoko nákazlivých vírusov. Potom by sa do boja dostali jednotky rýchlej reakcie.

Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft vysoko ocenil inovatívne lieky, ako aj vakcíny mRNA, technológiu, ktorú jeho nadácia vyvíja minimálne od roku 2014. Zdôraznil, že pandémia viedla k urýchleniu výskumu.2 Stojí za zmienku, že Gates nazýva pandémiu koronavírusu pojmom Pandemic 1. Čo by mohlo byť Pandemic 2? To zostáva zatiaľ neznáme, avšak informácie o víruse nipah sa nedávno objavili v mnohých médiách, vyvolávajú mnohé otázky. S úmrtnosťou 40 – 75 percent a inkubačnou dobou 45 dní (počas ktorých môžete nevedomky nakaziť ostatných) je nipah vynikajúcim kandidátom. Problém je v tom, že hoci je medzi ľuďmi už dlho, zatiaľ ide iba o lokálny problém v niektorých regiónoch Ázie. Je tiež možné, že budúcu pandémiu spôsobí zatiaľ neznáme ochorenie, ktoré môžu spôsobiť bioteroristi, o ktorých hovoril sám Gates.

Bill Gates a pandémia – kontroverzia

Vyhlásenia Billa Gatesa o pandémii sa oplatí sledovať už len kvôli jeho prediktívnemu talentu. Je známe, že Bill Gates v roku 2015 pri prezentácii TED Talks uviedol, že svet nie je pripravený na ďalšiu pandémiu po rýchlom oživení Eboly.3 A mal pravdu – ďalšia pandémia sa začala o 5 rokov neskôr.

Za zmienku tiež stojí, že 18. októbra 2019 sa v New Yorku uskutočnilo podujatie 201, na ktorom sa zúčastnilo Svetové ekonomické fórum v spolupráci s John Hopkins Center for Health Security a Gates Foundation. Počas udalosti bola simulovaná epidémia fiktívneho koronavírusu. Táto konvergencia vyvoláva určité pochybnosti. Udalosť však predpokladala pesimistickejší model ako neskoršia pandémia – vrátane úmrtnosti 14 percent. Tvorcovia udalosti uisťujú, že vtedy „nepredpovedali“ pandémiu Covid-19.4

Pochybnosti vyvoláva aj účasť nadácie Gates Foundation v spoločnostiach týkajúcich sa očkovania. V septembri 2019 investovala 55 miliónov dolárov do spoločnosti BioNTech, hlavného partnera spoločnosti Pfizer. Oficiálne išlo o vakcíny, ale na iné choroby (napr. HIV/AIDS). V roku 2002 nadácia kúpila akcie spoločnosti Pfizer. Rozhodujúcou úlohou pri tomto nákupe neboli očkovacie látky, ale antikoncepčný prostriedok Sayana Press vyvinutý spoločnosťou Pfizer.5 Farmaceutický gigant Pfizer a predtým neznáma malá spoločnosť BioNTech sa rozhodli spojiť sily v marci 2020. Ak teda Bill Gates chváli vakcíny Pfizer / BionTech, je v jeho najlepšom záujme zvýšiť hodnotu týchto spoločností.

V pandémii je toho viac. Za zmienku tiež stojí, že spoločnosť Microsoft Technology Licensing podala patentovú prihlášku, ktorej počet je (možno zhodou okolností) WO2020060606.6 Toto v žiadnom prípade nie sú fantázie priaznivcov „konšpiračnej teórie“, pretože patentová prihláška je viditeľná na webových stránkach Svetovej organizácie duševného vlastníctva (WIPO.int). Podľa jej autorov by používateľ, ktorý používa napríklad inteligentné hodinky so senzormi, dostal úlohu, ktorá sa má vykonať z centrálneho servera. Senzory by merali aktivitu jeho tela a odosielali údaje o vykonaní príkazu na server. Ak by bola objednávka vykonaná správne, dostal by používateľ odmenu v podobe kryptomeny. Tento systém má pozoruhodný potenciál na použitie v rôznych typoch riadiacich systémov – či už ide o zamestnanca spoločnosti alebo občana totalitného štátu. Na rozdiel od niektorých názorov, u tohto patentu nejde o injekčné podanie čohokoľvek (vrátane triesok) pod kožu.

Zdá sa, že ďalšia myšlienka Gatesovej nadácie je bližšie k „čipom“. 18. decembra 2019 spoločnosť Scientific American oznámila vynález, ktorý umožňuje vstreknutie malého množstva neviditeľného materiálu pod kožu dieťaťa.7 Tento materiál by bol čítaný špeciálnym filtrom na mobilnom telefóne spolupracujúcom s aplikáciou. Následne tento materiál ukáže, či bolo dieťa očkované. Jeho životnosť je dva roky. Uvedený vynález vedcov z Massachusettského technologického inštitútu (MIT) financovala nadácia Gates Foundation. Scientific American uviedol, že zatiaľ nebol testovaný na deťoch.

Medzitým stojí za zmienku, že len málo ľudí podporuje svoje konšpiračné predstavy o sebe rovnako ako samotný Bill Gates svojimi vlastnými činmi. Ako by sa dalo nerátať medzi záujmové objekty zástancov konšpiračných teórií človeka, ktorý je prehnane bohatý, má obrovskú digitálnu ríšu, predpovedá pandémie a predpovedá ďalšie pandémie, kupuje poľnohospodársku pôdu v USA (dnes je to jej najväčší majiteľ), propaguje vakcíny, bojuje s preľudnením planéty a ak by to nestačilo, chystá sa „zatieniť Slnko“?

Napriek tomu v rozhovore pre agentúru Reuters vyjadril rozhorčenie nad existenciou konšpiračných teórií o sebe. Na druhej strane Melinda Gatesová v rozhovore pre americkú televíziu CBS uviedla, že dezinformácie spojené s pandémiou ľudí od očkovania odrádzajú. V tejto súvislosti vyzvala na … vládne nariadenie o sociálnych médiách. Vyhlásenie vzniklo krátko po tom, čo internetoví giganti začali vo veľkom cenzurovať, bez toho, aby bývalého prezidenta USA vôbec šetrili. Melinda Gatesová zatiaľ ide inou cestou a požaduje ďalšiu – tentokrát vládnu – cenzúru na internete.

Jej komentáre samozrejme nie sú úplne nesprávne. Existencia falošných správ a falošných konšpiračných teórií na ich základe je skutočným problémom. Jednoduché vysvetlenie komplikovaných spoločenských javov, ktoré ponúkajú, je pre mnohých veľmi lákavé. Senzačné názvy povzbudzujú ku klikaniu a sú nápaditejšie ako nudné a komplexné faktické informácie. Bohatí a vplyvní ľudia navyše kvôli aure neprístupnosti, ale aj žiarlivosti, často hrajú úlohu obetných baránkov pre ľudí presvedčených o existencii sprisahania. Katolík by si mal pamätať, že žiarlivosť aj šírenie nepravdy sú hriechy. A to bez ohľadu na to, či sa týkajú suseda alebo miliardára známeho iba z médií. Ďalším problémom je zabúdanie na skutočnosť, že žiadna ľudská ani nijaká pozemská organizácia nie je všemocná. Existencia ľudí so zlými úmyslami a plánmi je jedna vec, šanca na ich realizáciu druhá.

Existuje však aj druhá strana mince. Šírenie neoficiálnych informácií (napr. údajných mikročipov vo vakcínach proti koronavírusom) vedie k dehonestácii akýchkoľvek iných predpokladov, ako je oficiálna verzia. Dejiny medzitým učia, že ku sprisahaniam skutočne dochádza, a katolícka antropológia potvrdzuje, že ľudská prirodzenosť zostáva čiastočne kontaminovaná hriechom.

Po návrate k Billovi Gatesovi nemáme bez akýchkoľvek pochybností dôkazy o tom, žeby Gates spôsobil napríklad epidémiu, alebo dokonca o tom, že by ju používal na škodlivé účely („veľký reset“). Pozrieť sa však na fakty opísané v texte (pochádzajúce zo zdrojov, ktoré sú najvzdialenejšie od vydavateľov nepotvrdených „konšpiračných teórií“), ako aj pri zohľadnení kontaminácie ľudskej povahy a existencie historicky potvrdených tajných aktivít a konšpirácií, taktiež nemôžeme vopred vylúčiť žiadny variant tejto možnosti.

1 https://technologia.dziennik.pl/aktualnosci/ artykuly/8078346,bill-gates-kolejna-pandemia-dziesieciokrotnie-gorsza.html

2 https://www.gatesnotes.com/2021-Annual-Letter

3 https://www.ted.com/talks/bill_gates_the_next_outbreak_we_re_not_ready?language=pl#t-64394

4 https://www.centerforhealthsecurity.org/event201/

5 https://www.fool.com/investing/2020/09/24/4 -coronavirus-vaccine-stocks-the-bill-melinda-gate/

6 https://patentscope.wipo.int/search/en/ detail.jsf?docId=WO2020060606

7 https://www.scientificamerican.com/article/ invisible-ink-could-reveal-whether-kids-have-been-vaccinated/


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti