Biskup Eleganti tvrdo kritizuje pohoršovanie sa pápeža nad odporcami covid opatrení v jeho knihe El Sucesor, podľa biskupa Cirkev zlyhala, pandémia bola falošná, vakcíny škodili -

Biskup Eleganti tvrdo kritizuje pohoršovanie sa pápeža nad odporcami covid opatrení v jeho knihe El Sucesor, podľa biskupa Cirkev zlyhala, pandémia bola falošná, vakcíny škodili


5. apríla 2024
  Krátke správy

K novej autobiografickej knihe pápeža Františka sa postupne ozývajú kritické hlasy. Jedným z nich je aj známy švajčiarsky emeritný biskup Marian Eleganti, ktorý kritizoval pápeža Františka už viackrát. Viď napríklad tu:

https://christianitas.sk/biskup-marian-eleganti-kritizuje-papezove-vyroky-vo-filme-francesco/

https://christianitas.sk/biskup-marian-eleganti-cirkev-je-sluzobnickou-spasy-nie-sanitarnej-politiky/

https://christianitas.sk/biskup-eleganti-odmieta-papezove-odpovede-na-dubia-neodpoveda-jasne-ano-nie-zvysuje-to-pochybnosti-o-jeho-pravovernosti-neomylna-je-cirkev-papezi-iba-v-mimoriadnych-momentoch/

Emeritný biskup Marian Eleganti
zdroj: youtube.com

V najnovšom texte sa biskup Eleganti vyjadril k niektorým pasážam v knihe pápeža Františka Nástupca (El Sucesor), o ktorej sme písali aj tu:

https://christianitas.sk/papez-frantisek-od-smrti-benedikta-xvi-neprislo-k-ziadnej-zmene-kurzu-cirkevnej-nauky/

Pápež František sa preslávil, okrem iného, aj radikálnou podporou pandemických opatrení vrátane nútenia zamestnancov Vatikánu do očkovania. Neustále verejne napádal odporcov a kritikov pandemických opatrení, uzamknutia spoločnosti a kostolov, ako aj odporcov experimentálnych vakcín proti Covidu-19. Nechýbali ani obvinenia z nedostatku lásky, či dokonca porušovania Božích prikázaní!

V tejto rétorike pokračuje pápež František aj vo svojej novej knihe, čo podnietilo biskupa Elegantiho k nasledovnému textu:

Pápež František je vo svojej nedávno zverejnenej autobiografii opäť znepokojený odporom proti experimentálnej vakcíne mRNA. A bohužiaľ, podieľal sa aj na zatváraní kostolov a „zablokovaní sviatostí“. Proti všeobecne stanoveným medicínskym a etickým štandardom nútil svojich zamestnancov vo Vatikáne do experimentálneho očkovania sa mRNA vakcínami, čo bolo podmienené hrozbou straty práce. Ostatní urobili to isté. Ale od pápeža by som to nečakal. Veď sa predtým Dikastérium pre náuku viery, za kardinála Luisa Ladariu a so súhlasom pápeža, vyslovilo v prospech slobody rozhodnutia veriacich, či chcú prijať nejaké vakcíny alebo nie!

Teraz je už dobre známe, že protagonisti pandémie nemali pre svoje tvrdenia žiadne spoľahlivé údaje, a tam, kde ich skutočne mali, boli zámerne zamlčiavané, aby sa na príkaz politikov vynútilo povinné nosenie rúšok, uzamknutie a očkovanie na úkor mnohých miliónov ľudí. Nevinných ľudí. Neexistovala žiadna ochrana „druhých“ prostredníctvom očkovania, a ak vôbec nejaký krátkodobý prínos pre samotného očkovaného. Takzvaná „pandémia neočkovaných“ bola zlomyseľným a nepodloženým tvrdením.

Žiaľ, Cirkev svojou sekulárnou podriadenosťou ukázala svetu, ako málo dnes verí v nadprirodzenú silu svojich sviatostí a svätenín, ale o to viac ukázala, ako verí v dezinfekčné prostriedky a ako akceptuje politické záujmy. Absurdnosti v kostoloch pri prijímaní sa presadili po celom svete. Pohľad do celého sveta nás o tom ľahko presvedčí.

Teraz pápež pokračuje v tom –, ale na akom základe vlastne? – aby sa tí katolíci, ktorí si nedali aplikovať vakcínu proti Covidu-19 a ktorí v čoraz väčšom počte ani neuvažujú o tom, že by si ju dali v budúcnosti, cítili vinní. Odmietajú ju však preto, že jej početné vedľajšie účinky sú už teraz dobre známe. Výskumníci v Japonsku, Malajzii a na Filipínach nedávno vyzvali na celosvetové zastavenie týchto experimentálnych očkovaní mRNA vakcínami, aby sme vymenovali len jeden z mnohých príkladov. Hoci kritici opatrení, takzvaní Covid-idioti (ako ich volali rozvášnení pro-vakcinační slniečkári, pozn. red.), mali pravdu – dôkazy pribúdajú na celom svete, čo vynáša nad týmito vakcínami zlý verdikt – pápež ich však naďalej obhajuje a kritizuje ich odporcov.

Zaujímalo by ma, ktorí politici si dali vakcínu (porovnaj Nový Zéland) a ktorí nie, či to bolo tak, ako to robili, keď nosili rúška – a klamali nás pred kamerami. Toto je tiež zdokumentované. V každom prípade je zarážajúce, že väčšina politikov bola ušetrená ťažkých vedľajších účinkov vakcín (myokarditída, mŕtvice, neuronálne ochorenia, takzvaná turborakovina, imunodeficiencia atď.), zatiaľ čo iní zomreli, vážne ochoreli alebo boli navždy poškodení a dodnes zostávajú bez akejkoľvek významnejšej vládnej pomoci. Neprajem to nikomu. To sú dôvody, prečo by sa pápež nemal vo svojej autobiografii znovu opakovať, a to bez akejkoľvek potreby.

Koľko veriacich zomrelo v dôsledku „uzavretia pastoračnej starostlivosti“ bez pomoci sviatostí a bez návštev! Dôsledky blokád pre deti, medicínsky neodôvodnené zatváranie škôl a očkovanie mladých ľudí a do očí bijúca celosvetová nadmerná úmrtnosť po očkovaní mRNA vakcínami, to nemožno prehliadať. Výsledky tejto génovej terapie sú slabé, pokiaľ ňou nebolo zamýšľané niečo iné. V každom prípade, pandémia bola naplánovaná, formulácia a sociálne inžinierstvo boli pripravené a nápadne jednomyseľné. Pandémiu bolo možné ľubovoľne modelovať a nafukovať pomocou množstva testov PCR, ako aj bezprecedentného a absurdného spôsobu počítania tých, ktorí zomreli „s“ alebo „na“ Covid-19. So začiatkom vojny na Ukrajine sa problém odrazu vyparil a pandémia bola porazená. Každoročná chrípka sa vrátila. V predchádzajúcom roku si vyžiadala viac obetí ako takzvaný zabijácky vírus pandémie z testov PCR.

Nevyskytla sa žiadna asymptomatická infekcia. Zdraví ľudia boli vyhlásení za chorých. Toto všetko je dnes známe a zdokumentované, ale zrejme nie vo Vatikáne. A v budúcnosti to ešte uvidíme a budeme počuť.

V posledných desaťročiach bola autonómia pacientov široko propagovaná v spoločnosti ako prvé prikázanie vo všetkých lekárskych zákrokoch. Bola povýšená na etický zlatý štandard modernej medicíny vo forme informovaného súhlasu, ale počas pandémie bola nemilosrdne zrušená. Asistovaná samovražda bola propagovaná aj s odkazom na autonómiu pacienta. „Moje lono patrí mne“, skandovali ženy, ktoré hájili potraty už celé desaťročia. Ale počas nedávnej najfalošnejšej pandémie všetkých čias táto autonómia odrazu neexistovala. A Cirkev bola na čele toho všetkého!

Naše základné ústavné práva boli porušované totalitným spôsobom a bez mihnutia oka. Videli sme, ako sa pripravovali plány na internačné tábory pre tých, ktorí sa odmietli podriadiť väčšine. A pápež? Ako prvý porušil občianske slobody svojich zamestnancov vo vlastnom štáte a nariadil zatváranie kostolov. Bolí ma to, že to musím povedať. A bolelo ma to vidieť. Estetizácia a orchestrácia jeho uzavretej izolácie bez Božieho ľudu a kardinálov na Námestí svätého Petra, na Veľkú noc 2020, po prvýkrát v „neveľkonočnej“ a verejnosti neprístupnej Bazilike svätého Petra, s prázdnymi nádobami na svätenú vodu po celom svete – to nebol prejav viery Cirkvi.

A jedna poznámka na záver: narastajúca banalizácia pápežskej komunikácie prostredníctvom formátov, ako sú rozhovory, tweety, sobotňajšia nočná televízia a teraz po prvýkrát prostredníctvom autobiografie, podľa môjho názoru nepriniesla tomuto úradu nič dobré. O tom bude rozhodovať história. Už teraz to však vidíte.

BM

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť