Archa: Je na EÚ vôbec niečo kresťanské? -

Archa: Je na EÚ vôbec niečo kresťanské?


6. júna 2024
  Video  

Pred voľbami do Európskeho parlamentu sme boli z mnohých strán presviedčaní, že máme voliť proeurópskych kandidátov, pretože Európska únia je svojou podstatou, históriou a hodnotami kresťanským projektom.

Je to však skutočne tak? Stáli skutočne na počiatku idey zjednotenej Európy v 20. storočí kresťanské hodnoty, zapálení kresťanskí politici a masy nadšených kresťanov? Alebo išlo skôr o pokračovanie osvietenského projektu, ktorý sa v Európe začal utvárať od začiatku 18. storočia, pokračoval Francúzskou revolúciou, rôznymi formami protikresťanského sekularizmu a revolučných hnutí?

A keď sa na vec pozrieme podľa pravidla, ktoré nám zanechal Pán Ježiš: Podľa ovocia poznáte ich – Aké hodnoty a pôvod by sme bez ideologických ružových okuliarov Európskej únii prisúdili?

Na tieto otázky sme sa pokúsili odpovedať v najnovšom diele našej diskusnej relácie Archa. Pokiaľ chcete vstúpiť na územie, v ktorom neplatí oficiálna európska propaganda a o veciach sa snažíte premýšľať z pozície prospechu kresťanstva, tak vás pozývame k sledovaniu tohto i našich ďalších rozhovorov.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť