Archa: Dignitas infinita – Je ľudská dôstojnosť nekonečná? -

Archa: Dignitas infinita – Je ľudská dôstojnosť nekonečná?


13. mája 2024
  Video  

Nový vatikánsky dokument Dignitas infinita si kladie za cieľ sumarizovať doterajšie cirkevné učenie o ľudskej dôstojnosti a aplikovať ho aj na najnovšie kontroverzné témy, ktoré sa týkajú bioetických a morálnych problémov.

Podarilo sa tomuto dokumentu splniť očakávania, či už pozitívne alebo negatívne, ktoré do neho vkladali veriaci? Dokázal odovzdať cirkevnú náuku takú, aká bola vždy, po stáročia, zaužívaná, alebo prináša inovácie, na ktoré sa budeme musieť pripraviť? A do akej miery sa vlastne tento dokument stretol so záujmom veriacich, ktorí sú doteraz rozrušení z dokumentu Fiducia supplicans?

Na tieto, ale aj na mnohé ďalšie otázky týkajúce sa ľudskej dôstojnosti a jej interpretácie sa pokúsime odpovedať v ďalšom pokračovaní seriálu Archa, v ktorom sa spolu s našimi kolegami z redakcie časopisu Te Deum pravidelne zamýšľame nad témami, ktoré súvisia s náboženstvom, kultúrou, politikou a spoločenskými problémami.

Titulný ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak