Zatiaľ čo Brusel odmieta Vianoce, Londýn oslavuje ramadán. A čo bude ďalej? -

Zatiaľ čo Brusel odmieta Vianoce, Londýn oslavuje ramadán. A čo bude ďalej?


21. marca 2023
  Krátke správy

Kresťanské symboly miznú, iné náboženstvá problém nemajú! Videli ste už, ako je vyzdobený Londýn?

Ilustračný obrázok, zdroj: twitter.com / youtube.com

Už pred viac ako 11 rokmi sa v sídle europarlamentu v Bruseli strhol veľký škandál. Predstavitelia mesta tam totiž uprostred námestia Grand Place zakázali postaviť vianočný stromček. Obyvateľom vysvetlili, že by mohol uraziť domácu moslimskú komunitu, prípadne stúpencov iných vierovyznaní, než je kresťanstvo.

O pár rokov neskôr už podobný rozruch zažil aj samotný europarlament, keď tam chcela španielska poslankyňa Isabela Benjumeaová inštalovať betlehem. Dozvedela sa však, že podľa kancelárie predsedu parlamentu sú jasličky s Božím Synom „potenciálne urážlivé“ voči neveriacim.

A táto debata sa odohrávala – ako sa hovorí – v hlavnom meste Európy, ktorá vyrástla na kresťanských koreňoch a tradícii.

Zaujímavé však je, že pokým v rôznych krajinách západnej Európe sledujeme tieto tendencie odstraňovania kresťanských symbolov, iné náboženstvá, zdá sa, takýto problém nemajú.

Ilustračný obrázok, zdroj: twitter.com / youtube.com

Kto sa napríklad v týchto dňoch vybral do Londýna, zaiste si všimol pôsobivú výzdobu v jeho centre. Zajtra sa totiž začína ramadán, mesiac, počas ktorého sa moslimovia na celom svete od východu do západu slnka postia a zriekajú sa jedla, pitia, fajčenia a sexuálnych vzťahov.

A pri tejto príležitosti mesto zaplavili hviezdy a polmesiace, už tradične spájané s islamom. Stalo sa tak po prvýkrát v histórii…

MM

Zdroj: twitter.com, youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry