Vykrikujúci LGBT aktivisti narušili pohreb kardinála Pella -

Vykrikujúci LGBT aktivisti narušili pohreb kardinála Pella


2. februára 2023
  Krátke správy

Kardinál Pell bol v roku 2019 neprávom obvinený zo sexuálneho obťažovania a strávil vo väzení s maximálnym stupňom stráženia 400 dní. Nakoniec bol jednomyseľným rozhodnutím austrálskeho Najvyššieho súdu zbavený viny. Zomrel vo veku 81 rokov 10. januára „po zástave srdca“. Na pohreb si ho prišlo uctiť množstvo veriacich vrátane bývalého premiéra Tonyho Abbotta, ktorý ho nazval „najväčším mužom, akého kedy poznal“.

Zdroj: fb Daily Telegraph

Hodinu pred pohrebom kardinála Georgea Pella na tmavých dlažobných kameňoch nádvoria Katedrály Panny Márie padli veriaci na kolená s ružencami v rukách a modlili sa: „Zdravas Mária, milosti plná, Pán s tebou …“ Naproti cez cestu naopak nad hlavami polície znelo skandovanie demonštrantov: „Choď do pekla, George Pell,“ informuje britský The Guardian.

Protestujúci sa skladali zo znôšky liberálnych a zvlášť LGBT aktivistov, no mali byť medzi nimi aj niekoľkí, ktorí údajne prežili sexuálne útoky. Na veľký sprievod s rakvou pokrikovali vulgárne nadávky. Jedna žena sa sťažovala, že kardinál Pell „chcel obmedzovať práva žien“, ďalej že „popieral zmenu klímy“ a že „nedokázal ochrániť deti“. Iná žena vykrikovala, že chcel „vrátiť Cirkev do obdobia spred II. vatikánskeho koncilu“ a že preto z Cirkvi „odišla“. Dav si so sebou priniesol aj transparenty, nápisy na ktorých posielali kardinála do pekla a odmietali „všetko, za čo kedy bojoval“.

Pohrebu sa nezúčastnil súčasný liberálny premiér Austrálie Anthony Albanese, ako ani guvernér Nového Južného Walesu – obaja, mimochodom, katolíci. Zúčastnil sa ho však bývalý premiér Austrálie a praktizujúci katolík Tony Abbott, podľa ktorého bol kardinál Pell „najväčším katolíkom akého Austrália kedy mala a jedným z najväčších synov Austrálie“. Pellovu perzekúciu nazval „moderným ukrižovaním“ a dokonca vyzval na začatie kardinálovej kanonizácie. Bývalý premiér ešte na margo protestujúcich vonku takto zavtipkoval:

Počul som spev „kardinál Pell by mal ísť do pekla!“ Pomyslel som si: „Aha, tak už teraz aspoň veria na posmrtný život! Žeby prvý zázrak svätého Georgea Pella?

A dodal:

Tento pohreb je menej smutným zbohom skvelému priateľovi a viac radostným holdom veľkému hrdinovi. Je oslavou skvelého života. Je stretnutím veriacich ľudí – aké sa udeje len raz za generáciu –, aby sa znova oddali ideálom pre ktoré George Pell žil.“

Podľa bývalého premiéra by mali byť otvorené „študijné kurzy Pella, Pellove kurzy duchovna, prednášky o Pellovi, Pellove stredné školy, či Pellove univerzity, ako je to aj pri iných svätých“. „George Pell bol najväčší muž, akého som kedy poznal,“ zakončil svoju reč expremiér.

V podobnom duchu sa o kardinálovi Pellovi vyjadril aj súčasný arcibiskup zo Sydney, Anthony Fisher. Ten nazval kardinála „naším milovaným bývalým arcibiskupom“ a poukázal na to, že George Pell „strávil 404 dní vo väzení za zločin, ktorý nespáchal“ a že „médiá, polícia a politickí agitátori ho chceli potrestať, či už bol vinný, alebo nie.“ Arcibiskup Fisher tiež kardinála pre jeho odvahu prirovnal k slávnemu anglickému kráľovi Richardovi levie srdce.

Pellov posledný sprievod tvorilo 275 kňazov a 75 seminaristov prechádzajúcich ulicami so zátarasami a policajnými kordónmi.

Na istej austrálskej katolíckej facebookovej stránke sa po pohrebe objavilo poďakovanie „všetkým mužom a ženám v Kristovi, ktorí spolu s políciou stáli pred katedrálou sv. Márie chrániac pohrebnú svätú omšu pred bezbožnými hordami“.

MG

Zdroj: The Guardian, Reuters, abc.net.au, fb The Australian Catholics Page, ilustračný obrázok, zdroj – fb Daily Telegraph


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života