Voliči v Ohiu si odsúhlasili radikálny potratový a transgender zákon priamo do ústavy -

Voliči v Ohiu si odsúhlasili radikálny potratový a transgender zákon priamo do ústavy


8. novembra 2023
  Krátke správy

USA je ohľadom potratov, LGBT a transgender hlboko rozdelenou krajinou. Kým štáty ako Texas, Idaho, Oklahoma, Alabama a Kentucky prijali do svojich legislatív veľmi silné zákony na ochranu nenarodeného života, Florida, Severná Karolína a Nebraska sú niekde na polceste, zatiaľ čo Kalifornia, Oregon, New York a Nové Mexiko fungujú na veľmi liberálnych potratových zákonoch. Po utorňajšom referende sa k posledným menovaným pridal aj štát Ohio.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com / Steven Miller

1,2 milióna oprávnených voličov Ohia v utorok rozhodlo o tom, že ich ústava bude po novom obsahovať radikálny pro-potratový a pro-transgender dodatok. Portál Church Militant opisuje túto tragédiu slovami:

Dodatok s názvom „Právo na reprodukčnú slobodu s ochranou zdravia a bezpečnosti“ zavádza nielen umelé prerušenie (ukončenie!, pozn. red.) tehotenstva kdekoľvek, kedykoľvek a takmer komukoľvek, ale aj operácie na zmenu pohlavia u neplnoletých a zrušenie rodičovských práv.“

Po novom sa teda v Ohiu, kde pred troma rokmi presvedčivo zvíťazil Donald Trump, a kde stále majú republikánskeho guvernéra, zavádza ústavné právo na potrat takmer až do narodenia dieťaťa, ako aj zmenu pohlavia neplnoletých (!) bez toho, aby mali rodičia právo zabrániť svojmu dieťaťu zmrzačiť sa. Referenda sa zúčastnilo 59 % oprávnených voličov, z ktorých bolo 56 percent za doplnenie ústavy a len 44 % proti.

Pred referendom sa viedla ohľadom otázok veľmi ostrá kampaň. Liberálne médiá tzv. hlavného prúdu nasadili všetky ťažké kalibre, ktoré mali po ruke, no konzervatívni advokáti pro-life sa držali statočne. Ešte v nedeľu brojil proti dodatku napríklad republikánsky guvernér Ohia Mike DeWine, keď ho nazval „príliš radikálny pre náš tradične červený (tzn. republikánsky) štát“ a že Ohiu „nesvedčí“.

Pravdou však je, že Ohio sa vo všeobecnosti považuje za „prelietavý štát“, kde má reálnu šancu zvíťaziť tak republikán, ako aj demokrat.

Proti dodatku sa otvorene staval aj čerstvý senátor za Ohio, známy katolícky autor a právnik J. D. Vance, ktorý sa vyjadril, že „vždy, keď dovolíme mocným ľuďom, aby vykorisťovali ženy v našej krajine alebo v našom svete, sú to novonarodené deti, ktoré trpia“. Do pro-life kampane sa zapájali aj rôzni aktivisti, či jednoduchí internetoví prispievatelia. Jeden z nich napísal: „Obyvatelia Ohia nesmú za toto zahlasovať. Ako kresťan hlboko verím, že ak Ohio toto príjme, Boží súd dopadne na štát. Potrat je obeta diablovi.

Aj miestni predstavitelia katolíckej Cirkvi vyzývali na jasné odmietnutie zákona. Napríklad arcibiskup Cincinnati, Denis Schnurr, naliehal na „všetkých ľudí dobrej vôle“, aby „oponovali tomuto veľmi škodlivému dodatku“.

Tento pozmeňujúci a doplňujúci návrh by mohol poškodiť ženy odstránením bezpečnostných predpisov na potratových klinikách v Ohiu, poškodiť rodiny tým, žeby rodičom odobral právo na súhlas s potratom alebo iným reprodukčným rozhodnutím ich maloletých detí, a umožnil by potraty nenarodených detí v maternici do deviatich mesiacov,“ varoval arcibiskup Schnurr ešte v auguste.

Nič z toho však nezabralo a v štáte, ktorý má takmer 12 miliónov obyvateľov, hlasovalo proti potratovému a transgender dodatku do ústavy len 934-tisíc voličov. Ak na obyvateľov Ohia raz dopadne Boží súd, nebudú sa mať čo čudovať.

MG

Zdroj: NC Register, Church Militant, LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com / Steven Miller


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Ľavicoví demonštranti a sodomiti útočili na prolife centrum Pro Vita e Famiglia v Ríme

Prelomový rozsudok v Taliansku: Sudca uznal právo občanov, ktorí narúšali očkovanie proti Covidu-19 – ich pochybnosti boli oprávnené (!)

Arcidiecéza v St. Louis zatvorila prosperujúcu tradičnú farnosť

Biskup Strickland napísal list o okolnostiach svojho odvolania: Odmietnutie zrušiť tradičnú omšu bolo jedným z dôvodov jeho odstránenia