Vladyka Milan o Veľkom resete: „Kiežby sa to udialo s nastolením nového Božieho poriadku, len vtedy má ľudstvo šancu“ -

Vladyka Milan o Veľkom resete: „Kiežby sa to udialo s nastolením nového Božieho poriadku, len vtedy má ľudstvo šancu“


27. februára 2023
  Krátke správy

Vladyka Milan Chautur má na Facebooku veľmi populárnu stránku, kde odpovedá na otázky veriacich ľudí. Jedna z otázok pred časom čitateľov veľmi pobavila, pretože sa podľa liberálov radí do kategórie konšpiračných. Čitateľ totiž chcel vedieť, čo si vladyka myslí o Veľkom resete, digitálnej mene alebo o tzv. čipoch. Vladyka odpovedal tak, že si jeho odpoveď zaslúži, aby sme ju odcitovali.

Archijerejská sv. liturgia na Veľký štvrtok v košickej gréckokatolíckej katedrále, ktorú celebroval košický gréckokatolícky biskup Milan Chautur bola spojená s uvedením nového protosynkela –generálneho vikára Košickej eparchie, svätením myra a s obradom umývania nôh. Archimandrita Jaroslav Lajčiak sa vo veku necelých 35 rokov stal najmladším protosynkelom v rámci katolíckej Cirkvi na Slovensku. Do úradu ho uviedol košický gréckokatolícky biskup Milan Chautur. Na archívnej fotografii košický gréckokatolícky biskup Milan Chautur počas obradu umývania nôh kňazov 18. apríla 2019 v Košiciach.
zdroj: TASR – Milan Kapusta

Pokušenie z raja – byť ako Boh, stále pretrváva a v konfrontácii s týmto trendom si „noví spasitelia“ vytvárajú rozličné spôsoby, ako ovládnuť svet a vyrovnať sa Bohu. Rozumným ľuďom je jasné, že tvor sa nikdy nevyrovná Stvoriteľovi, ale vychytralosť pokušiteľa je väčšia, než ľudská opatrnosť. Preto sa do popredia dostávajú „predátori“ a praktiky, ktoré majú ľudí zmiasť a podriadiť akémusi neznámemu riadeniu a uviesť do názorovej závislosti, ktorá sa vyrovná až „neslobode“ mať svoj vlastný názor,“ upozorňuje vladyka s tým, že toto sa deje v celej histórií ľudstva, ale nástupom nových technológií sa to stáva zreteľnejším.

Veď čo iného bola ideológia marxizmu-leninizmu, alebo fašizmu, či vôbec každá iná ideológia, ktorá si nárokuje ísť proti Božiemu zákonu? Pravdou je, že vždy sú tu iné podmienky, iné spôsoby, či možnosti. Dnes sa zdá, že človek technický vybavený, nikdy nebol natoľko sledovaný, monitorovaný a ovplyvňovaný, ako teraz, keď je v područí médií a internetu. Takže tu netreba nič iné pre atak na človeka, než využitie technických možností, ktoré teraz máme a tiež je tu vytvorená závislosť ľudí na všetkom, čo potrebujú. Rozumným by však bolo, keby všetko to, čo máme poslúžilo dobru ľudí a nie ich zotročovaniu, ale znova je to na slobodnom rozhodnutí človeka, ktorý vládne a ktorému sme zverili vládnutie.

Čiže Vaše otázky nemusia znieť až natoľko konšpiračne, ak ich vnímame z pozície toho, čo už vlastne zakusujeme, keď v reči použijeme k tomu naše bežné slová a skúsenosti. Kiežby sa ten spomínaný veľký reset udial s nastolením nového poriadku Božieho, lebo len vtedy má ľudstvo šancu. Každý iný poriadok, ktorý zavádzal človek bez Boha, historický zlyhal a priviedol ľudí ešte do väčšieho nešťastia,“ dodal vladyka Milan Chautur.

Vladyka Milan Chautur
zdroj: fb Vladyka Milan odpovedá

Táto jeho odpoveď, samozrejme, vyvolala na sociálnej sieti veľký záujem a nasledovala dlhá diskusia medzi veriacimi ľuďmi, z ktorých nie každý s touto odpoveďou súhlasil. Vladyka teda ešte vysvetlil svoje slová s tým, že v histórii vždy jestvovali a jestvujú ľudia i veľmoci, ktoré by radi podriadili iných svojmu vplyvu a moci.

Samozrejme, že k tomu bez ohľadu na hoaxy, oni používajú všetky dostupné prostriedky svojej doby – tak ideologické, ako aj politické a technické. Jedinou mocou, ktorá im stoji v ceste je vždy moc viery v Boha, ktorého každá veľmoc chce zneužiť, alebo zničiť, aby tak nastolila svoju vládu. Preto sa do „paľby“ dostávajú zvlášť tí veriaci, ktorí neprijímajú tie zákony a ideológie, ktoré odvádzajú od Boha, lebo u nich je jasný postoj viery a vzdorujú voči tomu, čo odporuje Božím zákonom. V zásade vždy ide o sféru vplyvu, ktorý je citeľný už od prvého pokušenia v raji – byť ako Boh (Gn 3,5) a dosiahnuť to v zmysle „vzbury“ voči Bohu a jeho príkazom. Toto je vždy prvoradým oproti tomu, aké možné, či nemožné prostriedky sa k dosiahnutiu „iluzórneho“ ovládnutia človeka použijú. Preto Ježiš vždy s dôrazom hovorí: „Majte sa na pozore…“ (Mk 13,33)“

MM

Zdroj: facebook Vladyka Milan odpovedá, sprievodný obrazový fotomateriál, zdroj – TASR a fb Vladyka Milan odpovedá


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní