V Taliansku už majú Združenie ženatých kňazov a tešia sa na októbrovú synodu v Ríme -

V Taliansku už majú Združenie ženatých kňazov a tešia sa na októbrovú synodu v Ríme


22. marca 2023
  Krátke správy

Opäť je nutné zdôrazniť, že nemeckým katolíckym progresivistom a heretikom sa krivdí. Sú opisovaní ako výnimočný problém a lokálne prekročenie červenej línie, pričom podobné excesy sú prítomné v celej Európe a Amerike, len sa o nich nepíše s takou podozrivou vervou ako o tých nemeckých.

Zdroj: peakpx.com

A pritom Taliansko má už dokonca svoje združenie ženatých kňazov! Ani si nepočkali na to, kým Cirkev dokráča po Synodálnej ceste, ale ako sa ľudovo hovorí o sobáši – rovno do toho tresli! Spokojne nažívajú, obklopení chápavou a ohľaduplnou atmosférou, vysvätení a ženatí. Zatiaľ síce stále oficiálne nemôžu slúžiť omše a pastoračne pôsobiť (či to v skutočnosti dodržiavajú je samozrejme otázne), ale už sa na to trasú.

Preto členovia tohto združenia s názvom Vocatio, na čele s Natalinom Melem uviedli včera pre denník Il Messagero, že vítajú vývoj v nemeckej Synodálnej ceste, považujú ho za dobré znamenie a návrh na zrušenie povinného celibátu kňazov schvaľujú, pričom aj oni sami pracujú na rovnakom návrhu. Predtým samozrejme, zrejme aby nepísali o niečom čomu nerozumejú, si sami tento celibát zrušili a celé si to pekne odskúšali. Podľa ich reakcie a nadšenia, pocity boli uspokojivé.

To, čo sa deje v Nemecku je dobré znamenie. Odkazujem na prebiehajúcu diskusiu na túto tému. Ide o zrýchlenie smerom k zmene,“ uviedol Natalino Mele, 77-ročný kňaz, ktorý je ženatý a má štyri deti.

A teraz pozor: jeho združenie pripravuje návrh na túto tému pre októbrovú Svetovú synodu, zvolanú pápežom. Ako dodáva Mele, „nový vietor, ktorý priniesol do Cirkvi pápež František“ dáva nádej aj kňazom v združení Vocatio.

Združenie tvrdí, že zastupuje okolo 5000 (!) kňazov, ktorí už nemôžu vykonávať svoju službu z dôvodu manželstva alebo občianskeho partnerstva. Uvádzajú, že podobné „spoločenstvá“ kňazov existujú aj v iných krajinách, v Nemecku napríklad Združenie katolíckych kňazov a ich manželiek. Medzi ich ciele patrí podpora týchto párov, boj proti povinnému celibátu a za opätovné zapojenie vyskočených kňazov do pastoračnej činnosti.

A tak sa vlastne všetko na dobré obráti: tí, ktorí prisahali, že sa neoženia a prísahu porušili, budú vlastne bojovníkmi proti tmárstvu a hrdinami, rovnako ako vyskočení kňazi počas Lutherovej „reformácie“. Podľa vzoru Luthera si možno vezmú za manželky vyskočené rehoľníčky, akou bola aj Lutherova manželka Katarína von Bora. Hlavným hriechom potom bude to, ak by sa im niekto odvážil povedať, že sa dopustili svojím konaním hriechu. To bude hriech najťažší, hriech nenávisti alias hate crime.

Veď to poznáte, hovorenie pravdy je plné nenávisti. A nakoniec, ako povedal už Pilát: Čo je to vlastne pravda? Musíme zrejme uvažovať dialekticky: čo bolo pravdou včera, dnes už nie je. Alebo je? Ó, aké kľukaté sú cesty synody.

BM

Zdroj: Katholisch.de, ilustračný obrázok, zdroj – peakpx.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry