V štáte Louisiana (USA) prijali zákon, ktorý nariaďuje v každej triede na všetkých školách vystaviť na viditeľnom mieste 10 Božích prikázaní -

V štáte Louisiana (USA) prijali zákon, ktorý nariaďuje v každej triede na všetkých školách vystaviť na viditeľnom mieste 10 Božích prikázaní


21. júna 2024
  Krátke správy

Desať Božích prikázaní sa stane podľa nového zákona, ktorý schválili miestni zákonodarcovia v máji a v stredu ho podpísal guvernér Jeff Landry, povinnou výbavou v americkom južanskom štáte Louisiana, ktorý bol pôvodne francúzskou kolóniou a dodnes v ňom žije 22 % katolíkov.

Zákon č. 71, schválený štátnymi zákonodarcami v máji, vyžaduje, aby každá trieda v školách, ktoré poberajú štátnu podporu, od škôlky až po vysokú školu, vyvesila veľký plagát s Desiatimi Božími prikázaniami, ktorý musí byť vytlačený s „veľkým a dobre čitateľným písmom“.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Guvernér Louisiany Jeff Landry, ktorý je veriacim katolíkom podľa CNN komentoval prijatie zákona nasledovne:

Ak chcete rešpektovať právny štát, musíte začať s pôvodným zákonom, ktorý nám priniesol Mojžiš. A tieto prikázania dostal od Boha.

K podpisu zákona došlo s podivuhodnou symbolikou na Katolíckej škole Panny Márie Fatimskej v meste Lafayette.

Liberálne a ľavicové živly okamžite spustili panickú kampaň. Odporcovia návrhu zákona to považujú za útok na ústavnú odluku Cirkvi od štátu. Skupiny pre občianske práva okamžite oznámili, že zákon napadnú na súde. Tvrdia, že zákon porušuje precedens Najvyššieho súdu a vedie k náboženskému nátlaku na študentov.

Republikánska autorka zákona a poslankyňa Dodie Hortonová tieto obavy odmietla. Vysvetlila, že Desatoro je hlboko zakorenené v právnej histórii. Zákon podľa nej konečne prinesie do škôl ten správny morálny kódex.

Ako to však už v modernej Cirkvi býva zvykom, akonáhle sa niečo pre kresťanstvo záslužné podarí nejakému laikovi presadiť, začnú sa popri sekulárnych ľavicovo-liberálnych aktivistoch a politikoch ozývať progresívni a liberálni pastieri – kňazi, aby sa pridali k liberálnemu náreku. Inak tomu nemohlo byť ani pri novom louisianskom zákone.

Ako píše Newsweek pokrokový kňaz Michael Alello z Baton Rouge okamžite reagoval na platforme X týmto duchaplným vyhlásením:

Pozrite, milujem Ježiša, ale toto nie je správne. Budeme na národnej scéne vyzerať ako blázni. Koľko peňazí daňových poplatníkov sa minie na obhajobu tohto pri súdoch, len aby to bolo zrušené?

Bolo by dobre vedieť, či aj míňanie štátnych financií na propagáciu LGBT, rodovej rovnosti či transrodového sprevádzania ho trápi rovnako.

BM

Zdroj: Kath.ch, Newsweek, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Hnutie Emauzy potvrdilo o zakladateľovi, že Abbé Pierre, idol liberálneho katolicizmu bol sexuálnym násilníkom. Dodajme: aj obhajcom LGBT a heretikom

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať

Pierre Teilhard de Chardin ako symbol šírenia bludov v modernej Cirkvi