V rakúskej Katedrále Nepoškvrneného počatia Panny Márie budú tancovať taiwanskí umelci -

V rakúskej Katedrále Nepoškvrneného počatia Panny Márie budú tancovať taiwanskí umelci


5. septembra 2023
  Krátke správy

V susednom Rakúsku miestni katolícki liberáli v Cirkvi poskytli jednu z najväčších rakúskych katedrál taiwanskej mediálnej umelkyni Jen Tzu Changovej, ktorá pripravuje tanečné predstavenie „Mirage Replicas“. Okrem svojich moderných tanečných kreácií pripravila umelkyňa na webovej stránke festivalu https://ars.electronica.art aj intelektuálno-nadčasový projekt s názvom „Kto má pravdu?

Zdroj: wikimedia commons

Polhodinové tanečné predstavenie, ktoré počas festivalu budú môcť liberálni návštevníci v Katedrále Nepoškvrneného počatia Panny Márie uvidieť 7x. Projekt sa zaoberá generačnými rozdielmi v rodine a kultúre. Ide o príbeh muža, vedca, ktorý citlivo vníma ekologické problémy súvisiace s netopiermi. Umelkyňa sa snaží tancom reprezentovať spomienky a kultúrne perspektívy nielen hlavného hrdinu, ale aj netopierov.

Počas predstavenia si ďalší tanečníci menia úlohy a pohybom sa snažia priblížiť divákom duchovný vývoj výskumníka netopierov od raného detstva až k sexuálnej zrelosti. Symbolika panteistických predstáv, cudzích kultúrnych tradícií a náboženských predstáv iných kultúr má evidentne obohatiť katolícky duchovný priestor. Umelkyňa sa snaží upriamiť spoločnosť na fakt, že v čase, kedy sa umelá inteligencia stáva čoraz progresívnejšou a čoraz viac zasahuje do našich životov, je potrebné ekumenicky spomaliť a venovať pozornosť kultúrnej homogenite poznania a citovosti. Vystúpenie taiwanskej umelkyne má byť spôsobom ako čeliť spomenutým výzvam a pomôcť divákom objaviť alternatívne formy duchovného rozvoja.

Yen Tzu Changová sa vníma ako mediálny umelec. Taiwančania žijú a študujú v Linzi od roku 2014. Je držiteľkou bakalárskeho titulu na Inštitúte nových mediálnych umení na Taipei National University of Art. Od roku 2011 sa duchovne a umelecky vyvíja v rôznych oblastiach, ako sú interdisciplinárne umenie a experimentálne predstavenia, na základe zvukových inštalácií.

No a teraz odstráňme bokom túto liberálnu nechutnú táraninu, ktorou nás obšťastnil portál katholisch.at. Až doteraz sa v Linzi aktivity Ars electronica uskutočňovali v rôznych sekulárnych kultúrnych verejných centrách a divadlách, kam aj takéto akcie patria, liberáli nech slobodne ďalej degenerujú, kde sa im páči.

Tento rok sa z nepochopiteľných dôvodov akcia koná v Katedrále Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Je možné, že takúto blasfemickú akciu povolil miestny rakúsky biskup, pretože takéto vystúpenie pred oltárom v katolíckom chráme ako blasfémiu nepovažuje a nevie o čo ide?

Ak toto vystúpenie za blasfémiu nepovažuje, tak ho úprimne ľutujem a mám vážne pochybnosti aj o jeho viere, morálke, ako aj o i inteligencii. Ak ale vie, o čo ide a napriek tomu povolil túto akciu v Katedrále Nepoškvrneného počatia Panny Márie, navyše s netopiermi, tak mu držím palce, aby dokázal približne 1 minútu po smrti presvedčivo vysvetliť nielen svojmu anjelovi strážnemu, čo katolícke, morálne a pozitívne od uvedenej akcie očakával.

Je zaujímavé, že synagóga v Linzi akcie podobného druhu v rámci židovskej komunity ani nepodporuje ani neuskutočňuje. Bolo by dobre, aby sa miestnou synagógou v Linzi nechali v podobnom duchu vo vlastnom záujme inšpirovať aj liberálni rakúski katolícki aktivisti. Boha totiž nemožno donekonečna blasfemicky urážať, nedostatok inteligencie nie je ospravedlnením.

BK

Zdroj: katholisch.at, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Po honbe na „extrémistov“ v nemeckej cirkvi prichádza podobný pohon aj v rakúskej cirkvi: Musíme zachrániť liberálnu demokraciu!

Liberálna demokracia je žalárom pre dobromyseľných a cestou do Pekla alebo Liberálna revolúcia ako nástroj diablovej vzbury

Totálny škandál na prvom Katolíckom svetovom dni detí v Ríme, organizovanom pápežom: Deťom tancoval transsexuálny umelec!

Křesťanství v pojetí Ortegy y Gasseta, II. část