V katolíckom kostole v Kalifornii bola slúžená „omša“ s pohanskými obradmi -

V katolíckom kostole v Kalifornii bola slúžená „omša“ s pohanskými obradmi


18. mája 2023
  Krátke správy

V katolíckom kostole v Kalifornii sa nedávno konala „omša ku Dňu Zeme“. Ako už správne z prvej vety tušíte, niesla sa v tónoch pohanského animizmu, recitovali sa tu pohanské, indiánske modlitby a vzývali sa štyri svetové strany…

Ilustračný obrázok, zdroj: snímka obrazovky/youtube.com

Kalifornská diecéza San Bernardino a farnosť, ktorá nesie meno prvej svätej indiánky Kataríny Tekakwitha, sa ani nesnažila tento heretický obrad utajiť, práve naopak, verejne sa ním pochválili s tým, že išlo o vôbec prvú diecéznu omšu ku Dňu Zeme. Predchádzala jej pohanská modlitba „štyroch smerov“, ktorú farnosť odpozerala od Indiánov. Tí sa pri svojich pohanských obradoch zvykli ukláňať na štyri svetové strany a vzývať sever, juh, východ a západ.

Posielame naše hlasy, aby sme vzdávali vďaku stromom,“ vysvetlila veci neznalým katolíkom jedna angažovaná laička, pričom mládež z farnosti prechádzala hlavnou uličkou kostola a niesla symboly predstavujúce prvky stvorenia, vrátane „Matky Zeme“. Celú parádu uzavrel duchovný Dennis Legaspi, ktorý sa pomodlil modlitbu Mohawk k „Veľkému duchovi, stvoriteľovi všetkých vecí“.

Ilustračný obrázok, zdroj: snímka obrazovky/youtube.com

Všetci, ktorí sa na tejto „omši“ zúčastnili, dostali po jej skončení balíček semienok kvetov a kartičku s 10 tipmi na zníženie ich uhlíkovej stopy.

Ak by ste nám azda neverili, že na niečom takom sa môžu ľudia, ktorí o sebe tvrdia, že sú katolíci zúčastniť, ako dôkaz prikladáme fotografie a link na video zo spomínanej „omše“:

MM

Zdroj: LifeSite News, sprievodný ilustračný materiál, zdroj: youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Škodila katolícka Cirkev vede?

SAV obhajuje vulgárne učebnice sexuálnej výchovy: Skončia na súde pre podozrenie z ohrozovania mravnej výchovy mládeže?

Fatima TV: Náš príbeh obrátenia a uzdravenia

Jeden z posledných štátov s absolútnym zákazom interrupcií stále odoláva: Ako dlho vydrží?