V Kanade zapálili ďalší kostol (!) -

V Kanade zapálili ďalší kostol (!)


12. júna 2024
  Krátke správy

V čase, keď stojí v čele Kanady progresivistický politik Trudeau, sa doslova roztrhlo vrece s útokmi na kresťanské chrámy a pamiatky. Dosiaľ už bolo zničených takmer 100 chrámov a Trudeau nesie podľa kanadských katolíkov a anglikánov priamu zodpovednosť za tieto útoky, spoločne s antiklerikálnymi médiami.

J. Trudeau na pochode hrdosti vo Vancouveri, 2015
zdroj: wikimedia commons

Trudeau a spol. totiž pred niekoľkými rokmi vypustili do mediálneho priestoru klamstvo, v ktorom tvrdia, že kanadskí katolíci sú zodpovední za vraždenie indiánskych detí a na pozemku jedného z katolíckych centier s názvom „Our Lady of Seven Sorrows“ sa našli desiatky hrobov s mŕtvymi indiánskymi deťmi. V centre sa uskutočnili vykopávky, ktoré trvali viac ako štyri týždne a nič sa nenašlo. Forenzný tím pritom kopal všade tam, kde antiklerikálni tajtrlíci ukázali, žiaden z hrobov indiánskych detí, ktoré údajne zahynuli na pôde katolíckeho sirotinca sa však nenašiel.

Trudeau sa za svoje progresivistické klamstva ani len neospravedlnil. Evidentne je presvedčený, že keď je vrcholným politikom, blízkym priateľom amerického prezidenta Joea Bidena, nič mu nemôže hroziť.

Cynické progresivistické prekrúcania pravdy u kanadského premiéra naozaj nemajú obdoby. Na jednej strane Trudeau klame o mŕtvych indiánskych deťoch v Kanade a vykresľuje katolíkov v negatívnom svetle, na druhej strane bagatelizuje počet mŕtvych palestínskych detí v Gaze a nekriticky podporuje Izrael.

V posledných dňoch neznámi antiklerikálni vandali zapálili kostol sv. Anny v Toronte, jeden z najkrajších a najstarších historických kostolov v Kanade. Anglikánsky kostol bol pýchou duchovného bohatstva Toronta.

BK

Zdroj: Kath.net, LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Zomrel Anton Hykisch – zatiaľ posledný veľký slovenský katolícky spisovateľ

Hnutie Emauzy potvrdilo o zakladateľovi, že Abbé Pierre, idol liberálneho katolicizmu bol sexuálnym násilníkom. Dodajme: aj obhajcom LGBT a heretikom

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať