USA: Zamestnanci, ktorí odmietli počas pandémie vakcíny z náboženských dôvodov a prišli o prácu, dostanú každý viac ako miliónové odškodné. Čaká niečo podobné aj Slovensko?
31. októbra 2024
Krátke správy
Nad vykonávateľmi pokynov (nie organizátormi) počas veľkého pandemického cvičenia z rokov 2020 – 2022 sa zmráka čoraz viac a pochopil to napríklad aj vzorný chameleón Boris Johnson, bývalý britský premiér. Ten sa dokonca vo svojich najnovších pamätiach prepol do rétoriky bojovníka proti pandemickým „nezmyselným“ obmedzeniam. Zrejme bol teda počas svojej vlády v bezvedomom tranze a vládol niekto iný.
Na rozdiel od neho slovenskí „odborníci“ a objednávatelia „odborníkov“ ešte stále nič nepochopili, držia zatiaľ spolu a unisono odmietajú akékoľvek pochybnosti o pandemických opatreniach ako konšpirácie. Príde však zrejme čas, keď pod tlakom žalôb začnú hádzať zodpovednosť jeden na druhého, tak ako sme to predpokladali ešte počas pandémie.
Peniaze sú totiž mocným hýbateľom ľudských životov a nielen poškodení, ale aj právnické firmy akonáhle zistia, že sa dajú z odhaľovania pandemických prechmatov vytrieskať peniaze, nezaváhajú ani na okamžik. Tieto procesy sú už rozbehnuté v susednom Rakúsku, aj v Taliansku, kde dokonca zasiahli aj Vatikán, ktorý počas pandemických opatrení prepúšťal zamestnancov kvôli odmietaniu vakcinácie, sú rozbehnuté aj za širokým oceánom, no a nepochybne zasiahnu časom aj Slovensko.
Najnovší prípad v USA ukazuje, že práve v súvislosti s porušením práva na náboženské výhrady vo svedomí počas tzv. „uzamknutia“ sa dajú od bývalých vášnivých propagátorov a vymáhateľov vakcinácie proti Covidu-19 vysúdiť značné sumy. Nech o tom začnú premýšľať tí, čo tak ochotne a s pravým sekulárnym mesianistickým zápalom zatvárali kostoly a šikanovali ľudí. Precedensy podobné tým, ktoré sa teraz odohrávajú v USA sú mocným stimulom, podobne ako prípady sexuálneho zneužívania (či už skutočné alebo domnelé). Skrachované diecézy v USA a Európe sú dostatočne výrečným mementom, že spoliehanie sa na nedotknuteľnosť či lojalitu zo strany zadávateľa pandemickej objednávky nemuselo byť práve tým najrozumnejším krokom.
A aký zaujímavý precedens sa v USA najnovšie udial? Šesť bývalých pracovníkov prepravnej firmy na území San Francisca, ktorí prišli o prácu, pretože odmietli vakcináciu proti Covidu-19, dostalo odškodné po viac ako milióne dolárov pre každého.
Zamestnanci San Francisco Bay Area Rapid Transit (BART), miestnej železničnej tranzitnej služby totiž požiadali o výnimku z firemnej stratégie očkovania proti pandémii z náboženských dôvodov.
Podľa novín New York Post administratíva firmy BART celkovo zamietla 109 (takže sa môžu teraz tešiť na ďalšie procesy, inšpirované aktuálnym triumfom) podobných žiadostí o výnimku z náboženských dôvodov. Šiesti prepustení pracovníci obvinili zamestnávateľa z porušovania prvého dodatku americkej ústavy, ktorý sa týka náboženskej slobody, ako aj z porušovania „federálnych a štátnych antidiskriminačných zákonov na pracovisku“.
Ako sa hovorí: každá palica má dva konce a každý bumerang sa raz vráti. Aj neustále rečnenie o diskriminácii sa nakoniec môže obrátiť proti jeho najusilovnejším propagátorom.
O tom, že nepomáha ani rafinovaná korporátna právnická mašinéria svedčí fakt, že zamestnávateľ v tomto prípade dobre vedel, že koná protizákonne a domnieval sa, že celú vec právne dobre ošetril, keď si našiel vhodnú zámienku na prepustenie, vynechajúc explicitné poukázanie na vakcináciu. Podľa miestnych médií totiž BART technicky nikoho za odmietnutie vakcíny neprepustil, namiesto toho len zamestnancom odoprel právo na ubytovanie.
Lenže právnici zastupujúci žalujúcu stranu vedia, že v procese nejde len o peniaze klientov, ale aj o ich peniaze a tak sa snažia. Nakoniec preukázali, že odmietnutie ubytovania bránilo zamestnancom pracovať na diaľku, ako aj byť pravidelne testovaní na ochorenie Covid-19 pred príchodom do práce. Stáli teda pred voľbou: odchod z práce alebo prijatie vakcíny.
Porota nakoniec jednomyseľne konštatovala, že odmietnutie ubytovania šiestim zamestnancom nebolo potrebné. Zistili tiež, že proces výroby vakcíny proti ochoreniu Covid-19 mohol porušovať náboženské presvedčenie zamestnancov.
Niektorí katolícki „odborníci“ však v nanucovaní vakcín vyrobených a testovaných na báze potratených plodov počas pandemických opatrení až taký problém nevideli. A to aj napriek tomu, že Kongregácia pre náuku viery v inštrukcii Dignitas personae z roku 2008 jasne uvádza, že nikoho nemožno nútiť do očkovania takýmito vakcínami.
Federálny sudca nariadil spoločnosti BART vyplatiť všetkým šiestim poškodeným celkom 7,8 milióna dolárov.
„Železniční pracovníci sa rozhodli radšej prísť o živobytie ako zaprieť svoju vieru,“ komentoval rozsudok zástupca žalujúcej strany Kevin Snyder. „To samo o sebe ukazuje úprimnosť a hĺbku ich viery,“ zdôraznil.
A rozsudok zase ukazuje všetkým právnickým firmám, že sa do toho oplatí ísť. Vykonávateľov pandemických pokynov tým pádom už nechráni nepísané spojenectvo všetkých pokrokových síl, ktoré tiež podliehajú, ako my všetci rovnakému dedičnému hriechu. Keď ide o peniaze, končia totiž v určitých kruhoch všetky spojenectvá.
Aj na Slovensku. Teraz ide len o to, komu to všetko padne na hlavu.
BM
Zdroj: PCH24, LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – PixaHive
PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS
Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:
Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!