USA: Štátny prokurátor v Kansase žaluje Pfizer. Obviňuje spoločnosť zo zatajovania nebezpečných vedľajších účinkov ich vakcíny -

USA: Štátny prokurátor v Kansase žaluje Pfizer. Obviňuje spoločnosť zo zatajovania nebezpečných vedľajších účinkov ich vakcíny


20. júna 2024
  Krátke správy

Spoločnosť Pfizer oklamala občanov tým, že svoj prípravok proti Covidu-19 prezentovala ako bezpečný a účinný, v rozpore so skutočnosťou. Tento názor prezentoval prokurátor amerického štátu Kansas. Kvôli správam, že užívanie produktu firmy je často spájané s prípadmi myokarditídy a perikarditídy, podal právnik na firmu žalobu.

Štátny prokurátor Kris Kobach spoločnosť formálne obvinil z porušenia zákona na ochranu spotrebiteľa tým, že verejnosti firma Pfizer poskytla nesprávne informácie o úplnej bezpečnosti prípravku vytvoreného spoločnosťou. Spoločnosť podľa právnika porušila aj zákon vyplývajúci z predchádzajúcich rozsudkov štátnych súdov.

Zdroj: wikimedia commons

Kris Kobach žiada, aby bol Pfizer nútený zaplatiť za údajný trestný čin finančné odškodnenie – výšku predpokladanej sumy však zatiaľ neuviedol.

Žaloba bola podaná na štátny súd so sídlom v Thomas County. Menej ako rok predtým sa generálny prokurátor Texasu Ken Paxton tiež rozhodol zažalovať firmu Pfizer. Firma musí niesť zodpovednosť za svoje nezodpovedné správanie, ohrozovanie života občanov dostatočne neoverenou vakcínou.

Na podanie žaloby zareagovali orgány farmaceutickej spoločnosti. Spoločnosť argumentovala, že prípady komplikácií po užití prípravku sú zriedkavé a svojim aktivitám pripisovala zásluhy na záchrane mnohých životov. „Sme hrdí na to, že sme uprostred globálnej pandémie v rekordnom čase vyvinuli vakcínu proti Covidu-19 a zachránili sme nespočetné množstvo životov. Vyjadrenia spoločnosti Pfizer o vakcíne Covid-19 boli presné a založené na vede,“ tvrdila spoločnosť v reakcii na obvinenia prokurátorov.

Nervozita vo firme Pfizer však svedčí o tom, že sa žaloby a pokuty obávajú.

BK

Zdroj: pch24.pl, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Hnutie Emauzy potvrdilo o zakladateľovi, že Abbé Pierre, idol liberálneho katolicizmu bol sexuálnym násilníkom. Dodajme: aj obhajcom LGBT a heretikom

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať

Pierre Teilhard de Chardin ako symbol šírenia bludov v modernej Cirkvi