Ugandský Ústavný súd potvrdil antisodomské zákony, kardinál Fernández sa kvôli tomu cíti, akoby umrel -

Ugandský Ústavný súd potvrdil antisodomské zákony, kardinál Fernández sa kvôli tomu cíti, akoby umrel


10. apríla 2024
  Krátke správy

Pro LGBTQ politici v USA prskali od rozhorčenia nad výrokom ugandského Ústavného súdu z 8. apríla 2024, ktorý potvrdil právnu právoplatnosť ugandského antisodomského zákona. Súd v zákone odmietol iba niekoľko návrhov, ktoré čiastočne zasahovali do súkromia, či slobody náboženského vyznania. Rozhodnutie ugandského Ústavného súdu sa stalo terčom kritiky administratívy Joea Bidena.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Ugandský ústavný sudca Richard Buteera oznámil, že Uganda nezruší svoj antisodomský zákon z roku 2023. Súd však kritizoval niektoré časti zákona, ktoré považoval za „nezľučiteľné s právom na zdravie, súkromie a slobodu náboženského vyznania“.

Súd okrem iného odmietol penalizovať prenájom priestorov, v ktorých sa odohrávajú homosexuálne sexuálne aktivity a takisto odmietol trestať tých, ktorí by takéto prípady neohlásili. Právnici ugandského Ústavného súdu uviedol, že tieto časti porušujú práva jednotlivcov a preto je potrebné ich z konečného znenia vypustiť. To sa aj stalo, antisodomský zákon v Ugande vošiel do platnosti bez uvedených problematických častí.

Po prijatí tohto zákona začala zlostne prskať Karin Jean-Pierreová, aktívna lesba a hovorkyňa Bidenovej administratívy. Uviedla, že ugandský zákon ohrozuje ľudské správa a USA sú týmto zákonom hlboko znepokojené. Okrem toho podľa jej slov zákon ohrozuje aj medzinárodnú reputáciu Ugandy.

Ugandskí zákonodarcovia si však z prskania Karin Jean-Pierreovej ťažkú hlavu nerobia, a hovorkyni naznačili, nech sa USA starajú o svoje vnútorné záležitosti a nezasahujú do vnútorných záležitostí Ugandy – Uganda nie je 51. štát USA. Ugandskí zákonodarcova poukazujú na skutočnosť, že homoxexuálne praktiky majú veľký podiel na raste ochorení na AIDS v Ugande, ktoré túto africkú krajinu nesmierne sužuje. Ugandskí politici členov filosodomských a mimovládnych organizácií obviňujú aj z toho, že robia nábor tínedžerov do homosexuálnych pornografických filmov a takisto rázne zakázali propagandu LGBTQ na školách a vo vzdelávacích inštitúciách.

Pokiaľ však ugandskí politici americkým politikom spôsobili svojimi antisodomskými zákonmi veľký smútok, americkí politici sú spokojní s vyhláseniami bergogliánskeho hlavného ideológa a propagandistu, kardinála Fernándeza.

Ten po obligátnom chválení dokumentu Fiducia supplicans, pápeža Františka a múdier ohľadom rozvíjania synodálneho pastoračného bohatstva, vyjadril svoje zdesenie z útoku na ľudské práva v Ugande v súvislosti s antisodomským zákonom. Doslova uviedol, že keď si to prečítal, cítil sa, akoby umrel. Kto si chce prečítať presne, čo hlavný vatikánsky propagandista povedal, nech sa pozrie tu: https://infovaticana.com/2024/04/09/capon-de-tucho-fernandez-a-los-cardenales-obispos-y-sacerdotes-criticos-traicionan-el-juramento-de-obediencia-al-santo-padre/

Fernández okrem toho odpovedal i na otázky novinárov, či už nenastal čas, aby Dikastérium pre náuku viery bude meniť tradičnú definíciu homosexuality ako „vnútorne nezriadenej“. Kardinál Fernández odpovedal s typickou modernistickou taktikou, založenou na vykrúcaní a zahmlievaní. A tak sa celý svet dozvedel, že výraz „vnútorne nezriadená“ pre homosexualitu je príliš silný:

Je to silný výraz, ktorý by sa mal vysvetliť a bolo by dobré, keby sme našli výraz, ktorý je ešte jasnejší.“

Ďalej povedal:

Tento pojem môže byť vyjadrený aj inými slovami, ktoré môžu byť vhodnejšie na vyjadrenie tohto tajomstva.“

Pre teológa orgazmu kardinála Fernándeza už evidentne prestáva byť sodomia „vnútorne nezriadená“, tak ako je definovaná v súčasnom Katechizme katolíckej Cirkvi, ale stáva sa pre neho tajomstvom, ktoré bude možno on sám pomáhať orgasticky riešiť. Dosiaľ sa v Katechizme katolíckej Cirkvi hovorí o sodomii toto:

2357 Homosexualita označuje vzťahy medzi osobami mužského alebo ženského pohlavia, ktoré pociťujú výlučnú alebo prevládajúcu pohlavnú príťažlivosť voči osobám toho istého pohlavia. V priebehu stáročí a v rozličných kultúrach nadobúda veľmi odlišné podoby. Jej psychický vznik ostáva z veľkej časti nevysvetlený. Tradícia, opierajúc sa o Sväté písmo, ktoré predstavuje homosexuálne vzťahy ako veľmi závažnú zvrátenosť, vždy hlásala, „že homosexuálne úkony sú svojou vnútornou povahou nezriadené“. Sú proti prirodzenému zákonu. (2333) Zatvárajú totiž pohlavný úkon pred darom života. Nepochádzajú z opravdivého citového a sexuálneho dopĺňania sa. V nijakom prípade ich nemožno schvaľovať.

Nechajme sa prekvapiť, či sa objaví ďalšia africká krajina, ktorá opäť netolerantne raní hlavného bergogliánskeho propagandistu a teológa orgazmu kardinála Fernándeza svojím antisodomským prístupom.

BK

Zdroj: pch24.pl, infovaticana.com, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť