Týždeň na Slovensku -

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
14. mája 2022
  Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V našom parlamente bol ukrajinský prezident, aj Geissenovci. A bol to veru smutný pohľad. Zelenskyj vie, ako sa majú Slováci správať a čo nesmú robiť. Poslanci mu za skvelé rady poďakovali potleskom a on poďakoval zastavením časti tranzitu plynu. Ešte aj prvá dáma USA sa od nás radšej rýchlo ponáhľala domov. Progresívci utekajú tiež, proeurópske „hodnoty“ im nestoja za to, aby ich bránili vlastným telom.

Zdroj: facebook.com

Z ministra animátor

Udalosťou týždňa boli rozhodne bizarné postavičky z nemeckej reality show – známi milionári, manželia Geissenovci. Z nejakého zvláštneho, celej krajine neznámeho dôvodu, im počas výletu na Slovensku robil animátora minister hospodárstva Richard Sulík. Ten ignoroval posmech a vytrvalo ich sprevádzal na každom kroku. Aká je celá táto udalosť smiešna, si môžeme demonštrovať na tomto príklade. Viete si predstaviť, žeby nemecký parlament navštívili naše hviezdy reality show, napríklad Mojsejovci, a spoločnosť počas pobytu v Nemecku im robil nemecký minister hospodárstva? Neuveriteľné. Ale videli sme to na vlastné oči.

Zdroj: youtube.com

Kto ešte čaká od slovenského parlamentu a vlády nejaké racionálne rozhodnutia, nech sa obleje studenou vodou a preberie sa z toho sna.

Kollár prezradil, že Ukrajina sa nám vyhráža

Ďalšou bizarnosťou v našom parlamente bol prejav iného milionára, ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Pár dní predtým predseda parlamentu Boris Kollár lamentoval, že Ukrajina nám chce zastaviť plyn a Slováci sa tak po prvýkrát dozvedeli, že štát, ktorému sme darovali nesmierne peniaze, sa nám vyhráža. V debatnej relácii RTVS Kollár šokujúco priznal: „Ukrajina nemá čo hroziť… Slovensko robí maximum pre Ukrajinu, dostali S-300, dostávajú materiál, dostávajú humanitnú pomoc, dostávajú pomoc tí ľudia, ktorí utekajú a oni si dovolia tú drzosť ešte nás kárať, že nás oni vypnú.“

Šokom pre Kollára zaiste bolo, keď premiér Heger vyhlásil, že „len naša dezinformačná scéna, skorumpovaná ruskými agentmi vymýšľa nezmysly ako napríklad ten, že Ukrajina vydiera Slovensko vypnutím ropy a zemného plynu.“

Prežije táto koalícia aj po podobných útokoch do volieb? My im stále dávame šancu, pretože ich túžba po moci je, zdá sa, oveľa silnejšia ako akákoľvek urážka alebo chuť vytrieskať sa navzájom lopatou po hlave.

Zdroj: facebook.com

Zelenskyj nám oznámil, čo od nás očakáva

Z Borisových slov o tom, ako sa nám Ukrajina vyhráža, si očividne nikto nič nerobil, pretože krátko na to Zelenskyj rečnil v Národnej rade Slovenskej republiky. Požiadal o ďalšie zbrane, oznámil našej vláde, že si neželá, aby Slovensko kupovalo suroviny od Rusov, nariadil, že je potrebné odmietnuť ropu a väčšina poslancov sa postavila a nadšene mu tlieskala. Vrátane predsedu parlamentu Borisa Kollára.

O pár hodín nato Ukrajina stopla časť plynu smerom na Slovensko. Jeho cena v Európe opäť prudko stúpla a Heger vyhlásil, že až keď sa zbavíme ruského plynu, budeme úplne slobodní…

Pribúdajú výlety na Ukrajinu

Slovensko navštívila manželka amerického prezidenta Joea Bidena, Jill. Čo u nás presne robila, si už nepamätáme, ale zachytili sme, že krátko po príchode si odskočila na Ukrajinu, do Užhorodu, kde sa stretla s prvou dámou Ukrajiny Olenou Zelenskou. Spolu išli do školy a pokojne vyrábali s deťmi papierových medvedíkov. Krátko pred ňou korzovala po Ukrajine aj hollywoodska hviezda Angelina Jolie, ktorá si v meste Ľvov spokojne dala kávu v miestnej kaviarni a obzerala si pamiatky.

Zdroj: facebook.com

Bidenová sa zo Slovenska rýchlo ponáhľala domov, kde má rodinné povinnosti. Nie tak dávno totiž médiá zverejnili ďalšie video, na ktorom vidno najmocnejšieho muža planéty ako zmätene pobehuje po pódiu a potriasa si rukou s neviditeľnými ľuďmi. Práve Bidenová dozerá na manžela a ťahá ho preč od užasnutých novinárov, keď si nepamätá, že je prezidentom USA. Viac o tom, čo zmätený Biden predvádza na tlačovkách, sme pre vás spísali v tomto článku.

Zdroj: facebook Finančnej správy SR

Ukrajinci dovážajú autá z EÚ

Ak by ste chceli ísť na výlet na Ukrajinu aj vy, tak na to zabudnite. Ukrajinci povolili dovoz ojazdených áut z EÚ a hraničný priechod Ubľa – Malyj Beznyj museli vo štvrtok naši colníci zatvoriť pre kolóny dlhé stovky metrov. Ukrajinci sa vybrali hromadne nakupovať a s novými autami sa vracali naspäť do svojej ťažko skúšanej vlasti. Zo zvedavosti sme vo štvrtok večer zisťovali, aká je na hraničnom priechode aktuálna čakacia doba, a bolo to rovných 1440 minút. Áno, vidíte dobre. Celý jeden deň.

Kaliňák je už na slobode

Po tom, čo s veľkou slávou strčili exministra Kaliňáka za mreže, ho – tak ako sme predpovedali – Najvyšší súd v piatok prepustil z väzby na slobodu.

Trestné stíhanie obvineného považuje senát NS SR vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu za dôvodné, avšak sťažnostný súd, na rozdiel od sudcu pre prípravné konanie, žiadne dôvody kolúznej väzby u obvineného nezistil, povedala hovorkyňa súdu.

Exministra vnútra NAKA obvinila aj s lídrom Smeru-SD Robertom Ficom zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a ohrozenia bankového tajomstva.

Zdroj: pixabay.com

Progresívci, hanba vám

Nedá nám to, musíme sa k tomu ešte vrátiť. Počas týždňa nás totiž v redakcii nesmierne pobavila informácia o tom, že progresívci by v prípade vojnového konfliktu, nebránili našu vlasť a proeurópske hodnoty, o ktorých tak veľkohubo rozprávajú, ale vzali by nohy na plecia a utekali kadeľahšie. Veľká hanba! Braňo Michalka napísal k tejto veci na našom portáli výborný komentár.

Keď treba nadávať tupým Slovákom, vysmievať sa z kresťanov, blokovať médiá, vyhrážať sa nezaočkovaným, fotiť si „dezolátov“ na facebooky, vtedy nie je o odvahu núdza. S vedomím, že za ich chrbtami stojí NATO, USA, EÚ, polícia a úrady, sa ich bojovnosť stupňuje. Horšie to už je pri priamej konfrontácii, keď treba priniesť nejakú reálnu obeť. Kdeže sú teraz naši „bojovníci“ za demokraciu a liberalizmus?


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry