Tucker Carlson je španielskymi protestujúcimi oslavovaný, protestujúci označili svoju krajinu s ružencami v rukách za „kresťanskú“ -

Tucker Carlson je španielskymi protestujúcimi oslavovaný, protestujúci označili svoju krajinu s ružencami v rukách za „kresťanskú“


14. novembra 2023
  Krátke správy

Španielskom v týchto dňoch otriasajú mohutné protesty, o ktorých sa však u nás takmer nehovorí. Kvôli dohode socialistov a katalánskych separatistov sú protesty v 42 mestách a v Madride malo byť na námestiach až milión ľudí. Protestov sa zúčastnil aj známy konzervatívny komentátor Tucker Carlson, ktorému dav skandoval na slávu a žiadal ho o pomoc.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com / Nicolas Raymond

Španielskom už niekoľko dní hýbu masívne protesty, ktoré doslova paralyzovali krajinu. Ľudí rozzúrila nová dohoda medzi lídrom socialistov Pedrom Sánchezom a katalánskou separatistickou stranou Spoločne za Katalánsko, podľa ktorej oba subjekty vytvoria koaličnú vládu, no na oplátku dostanú lídri neúspešného pokusu o odtrhnutie Katalánska v roku 2017 amnestiu. Okrem toho, spoluzakladateľ strany Vox, ktorú médiá označujú za „ultrakonzervtívnu“, 78-ročný Alejo Vidal Quadras, takmer prišiel o život pri atentáte. Zázrakom by mal prežiť napriek tomu, že ho guľka zasiahla priamo do hlavy.

Ako bolo uvedené v úvode, v Španielsku v týchto dňoch prebiehajú protesty až v 42 mestách po celej krajine. Malaga, Valencia, Bilbao, Coruña, Zaragoza, Pamplona, Salamanca – všetky boli svedkami masívnych protestov vo svojich uliciach. V Seville bolo 50-tisíc protestujúcich, v Grenade 30-tisíc a i v katalánskej Barcelone vyšlo do ulíc asi 6000 odporcov separatizmu. Na jednom zábere je masa protestujúcich zachytená, ako spieva: „Španielsko je kresťanské, nie moslimské!

No zďaleka najviac protestujúcich bolo v Madride. Kým úrady hovoria len o asi 80-tisícoch ľudí, usporiadatelia hovoria o jednom milióne. V každom prípade, zábery hovoria samé za seba:

Dav po boku predsedu strany Vox Santiaga Abascala navštívil aj slávny americký konzervatívny moderátor Tucker Carlson. Ten bol protestujúcimi v uliciach oslavovaný ako hrdina a všade kam zavítal, ho ľudia s nadšením vítali. Na záberoch dokonca počuť ako ho niektorí protestujúci žiadajú, aby „im pomohol“.

Do ulíc vyšli aj katolíci s ružencami v rukách. Niektorí skandovali, že „Španielsko je kresťanské,“ kým ďalší sa modlili za vlasť pred svojimi katedrálami. Na jednom z videí vidieť, ako skupinka veriacich pred chrámom spieva mariánske piesne a máva španielskymi zástavami s vyobrazením Najsvätejšieho Srdca Ježišovho:

V Španielsku sa v júli konali voľby, ktoré však skončili pomerne nešťastne pre všetky zúčastnené strany, keďže sa ani konzervatívcom, ani Sánchezovým liberálom nedarilo zostaviť vládu s inými subjektmi. Koncom minulého týždňa však prišla správa, že sa Sánchez dohodol na vláde s nenávidenými katalánskymi separatistami výmenou za prepustenie pučistov. Ani dohoda s katalánskymi separatistami však nestačí na získanie väčšiny v dolnej snemovni potrebnej na zostavenie vlády a tak tretím subjektom do koalície budú pre zmenu baskickí separatisti…

Konzervatívne a pravicové strany Vox a Strana ľudu sa už vyjadrili, že v protestoch budú pokračovať dovtedy, kým nebudú vypísané nové voľby.

MG

Zdroj: Post Millenial, Human Events, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com / Nicolas Raymond


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Po honbe na „extrémistov“ v nemeckej cirkvi prichádza podobný pohon aj v rakúskej cirkvi: Musíme zachrániť liberálnu demokraciu!

Liberálna demokracia je žalárom pre dobromyseľných a cestou do Pekla alebo Liberálna revolúcia ako nástroj diablovej vzbury

Totálny škandál na prvom Katolíckom svetovom dni detí v Ríme, organizovanom pápežom: Deťom tancoval transsexuálny umelec!

Křesťanství v pojetí Ortegy y Gasseta, II. část