Tlačovka pápeža Františka: Odpovedal na otázky o Benediktovi, aj o LGBT -

Tlačovka pápeža Františka: Odpovedal na otázky o Benediktovi, aj o LGBT


6. februára 2023
  Krátke správy

Pápež František po skončení apoštolskej cesty do Južného Sudánu a Konga opäť – tak ako zvykne – poskytol v lietadle novinárom rozhovor. A opäť – tak ako pomerne často – je z toho rozruch v tlači.

Zdroj fotografie: TASR

Svätý Otec sa v rozhovore, ktorý včera zverejnili zahraničné médiá, venoval okrem témy LGBT aj svojmu vzťahu s emeritným pápežom Benediktom XVI., pričom spomenul, že „niektoré kruhy“ podľa jeho slov zneužívajú smrť emeritného pápeža na podporovanie rečí o rozdelení v Cirkvi.

Pápež dôrazne trval na tom, že klebety o ich vzájomných nezhodách nie sú pravdivé. Reagoval takto okrem iného aj na knihu arcibiskupa Gänsweina, dlhoročného sekretára zosnulého pápeža Benedikta XVI., kde pomerne šokujúco vyhlásil, že Benedikt nesúhlasil s obmedzením latinských omší pápežom Františkom.

Kniha s názvom Nič než pravda: môj život vedľa pápeža Benedikta XVI. vyšla podľa tlačovej správy preto, lebo „nastal čas, aby súčasný prefekt pápežskej domácnosti povedal svoju vlastnú pravdu o do očí bijúcich ohováraniach a temných manévroch, ktoré sa márne pokúšali vrhnúť tiene na učiteľský úrad a činy nemeckého pápeža a tak konečne odhaliť pravú tvár jedného z najväčších protagonistov posledných desaťročí, ktorý je kritikmi príliš často neprávom očierňovaný ako Panzerkardinal alebo Boží rotvajler.“

Pápež František odpovedal aj na otázky súvisiace s témou LGBT a ako sám poznamenal, tejto téme sa už na tlačovkách na palube lietadla venoval viackrát. Na otázku reportéra, čo by odkázal rodičom v Afrike, ktorí odmietajú svoje deti s homosexuálnymi sklonmi, odpovedal: „Ľudia s homosexuálnymi sklonmi sú Božími deťmi. Boh ich miluje. Boh ich sprevádza.

Dodal ďalej, že „kriminalizácia ľudí s homosexuálnymi sklonmi je nespravodlivosť“, a zopakoval tiež svoje slová zo spiatočného letu z Brazílie v roku 2013, ktoré spôsobili celosvetový rozruch: „Ak je človek s homosexuálnymi sklonmi veriaci, hľadá Boha, kto som ja, aby som ho súdil? Toto som povedal na tej ceste.

MM

Zdroj: Catholic News Agency, ilustračný obrázok, zdroj – TASR


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Kardinál Müller: Nemecká biskupská konferencia nemá žiadnu právomoc na odtrhnutie svojich diecéz od jednoty s pápežom a katolíckou Cirkvou

Najväčšia hrozba pre svetový mier

Škandál okolo blasfemickej hry „Ježiš z Montrealu“ sa stupňuje

Británia čelí škandálu: Stovky moslimov falošne konvertovali na kresťanstvo, aby ich nemohli vyhostiť. V súkromí sú naďalej moslimami