Starosta New Yorku: „Imigračná kríza zničí naše mesto“ -

Starosta New Yorku: „Imigračná kríza zničí naše mesto“


11. septembra 2023
  Krátke správy

Nielen stredná Európa sa potýka s vlnami nelegálnej migrácie, ale aj USA má s týmto problémom dlhodobé ťažkosti. Zdá sa, že situácia dospela do bodu varu už aj v liberálnom New Yorku, ktorého demokratický starosta už „nevidí svetlo na konci tunela“.

Ilustračný obrázok, mesto New York, pohľad na južný Manhattan, zdroj: wikimedia commons

Demokratický starosta New Yorku Eric Adams ohľadom migračnej krízy doslova vybuchol a nedával si servítky pred ústa. Na schôdzi newyorskej radnice, ktorá sa konala ešte minulú stredu, poukázal na to, že veľkomesto už mesiace zápasí s masívnym prílevom nelegálnych migrantov, ktorí sú doň privážaní zvláštnymi autobusmi. Starosta na schôdzi doslova uviedol:

Niečo vám poviem, Newyorčania. Nikdy v živote som nemal problém, pri ktorom by som nevidel koniec. Tu však koniec nevidím. Tento problém New York City zničí. Mesto, ktoré sme poznali, čoskoro stratíme.

Každý mesiac prichádza do mesta okolo 10-tisíc nelegálnych migrantov, ktorí podľa Adamsa „prichádzajú zo všetkých kútov sveta“. V skutočnosti drvivá väčšina z nich pochádza z juhoamerických krajín. Cudzinci sa navyše dožadujú prístrešia, jedla a rôznych ďalších služieb, ktoré poskytuje a platí mestská samospráva. Radnica už vypočítala, že počas troch rokov ju len nelegálni migranti budú stáť na 12 miliárd dolárov. Po covide je to pre New York teda ďalšia ekonomická rana.

Problém podľa Adamsa začal vtedy, keď sa na neriešenú migračnú krízu nahneval republikánsky guvernér Texasu, Greg Abbott. Ten sa rozhodol, že bude migrantov posielať do rôznych amerických veľkomiest, zvlášť tých demokratických, keďže vládu demokratov považuje za vinníka celej situácie. Epoch Times ďalej vysvetľuje:

New York City patrí k jedným z tzv. santctuary cities, miest s ochranným statusom pre utečencov, kam sa migranti môžu uchýliť bez toho, aby sa museli báť deportácie federálnymi úradmi pri vymáhaní zákona o prisťahovalectve.

Teraz tu máme 110-tisíc migrantov, ktorých musíme nakŕmiť, obliecť, ubytovať, vzdelávať im deti, vyprať im plachty, dať im všetko, čo potrebujú, zdravotnú starostlivosť a tak ďalej“, zúril newyorský starosta. Texaský guvernér sa však bráni, že len pomáha preplneným texaským mestám. Adams sa tiež obul do svojho straníckeho šéfa, prezidenta Joea Bidena za to, že New Yorku v jeho problémoch nijako nepomohol.

V tejto národnej kríze sa nám nedostáva žiadnej podpory,“ uviedol demokratický starosta.

New York Times potvrdzuje, že od jari 2022 prišlo do mesta 100-tisíc migrantov. Noviny pokračujú:

Mesto sa snažilo reagovať, pretože prichádzali ľudia z celého sveta, niekedy až stovky týždenne. Mnohí vyhľadali prístrešie v meste, ktoré má zákonnú povinnosť poskytnúť lôžka každému, kto o to požiada. Minulú jeseň dosiahla mestská populácia útulkov pre bezdomovcov rekord. Odvtedy len rastie.“

Ľudia v komentároch na konzervatívnom portáli New York Post sa však domnievajú, že skutočné čísla imigrácie do USA budú ešte oveľa vyššie, než ako priznávajú úrady a médiá. Istý komentár uvádza:

Ak by bol ktorýkoľvek z republikánskych kandidátov skutočne inteligentný, hovoril by o situácii migrantov znova a znova. Zabudnite na ekonomiku. Američanom je zle, keď vidia migrantov v mestách. Som z Chicaga a oni sú prakticky na každom rohu a žobrú. Je to poľutovaniahodné. A robíme tu priestor pre nich, ale nie pre bezdomovcov a rodiny s nízkymi príjmami. Toto zničí naše mestá.

Texaský zástupca im navrhuje účtovať 2000 dolárov za vstup do krajiny. Dobrý nápad!

Takto nejako vyzerá „budúcnosť“, ktorú nám sľubujú aj naši slovenskí liberáli.

MG

Zdroj: Epoch Times, New York Times, New York Post, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.