Španielsky kňaz nazval jezuitu Jamesa Martina „prorokom Satana“ -

Španielsky kňaz nazval jezuitu Jamesa Martina „prorokom Satana“


25. januára 2023
  Krátke správy

Španielsky kňaz sa jednoznačnými slovami vyjadril na adresu známeho agitátora LGBT loby v Cirkvi – jezuitu Jamesa Martina. Kňaz zdôraznil, že jezuita šíri bludy a nazval ho „prorokom Satana“. Celá kauza začala kvôli americkému homosexuálnemu ministrovi.

Zdroj: youtube.com

Kontroverziu na zahraničných sociálnych sieťach vyvolala pred pár dňami služobná cesta Petra Buttigiega – ministra dopravy USA. Demokrat sa netají poruchami svojej sexuálnej identity a žije s iným mužom v pseudomanželstve, formalizovanom štátom a Episkopálnou cirkvou. Ako sa ukázalo, spoločník na ceste sprevádzal úradníka a náklady na jeho účasť boli hradené zo štátneho rozpočtu.

Organizácia Katolícka liga reagovala na správy o tejto škandalóznej praxi. Negatívne komentovala ministrov výrok na sociálnej sieti, v ktorom úradník uviedol, že kritika jeho konania je neoprávnená, pretože tak, ako iní politici cestujú so svojimi manželkami, on berie so sebou tiež svojho tzv. manžela. Liga uviedla, že jeho „manželstvo“ je len „právnou fikciou“.

Popredný zástanca homosexuálnej agendy v USA, tešiaci sa aj priazni Vatikánu a pápeža Františka, jezuita James Martin, sa okamžite zapojil do kontroverzie. Duchovný uviedol, že na rozdiel od tvrdení Ligy v postoji amerického politika nebolo nič odsúdeniahodné.

Či sa to niekomu páči alebo nie a či niekto podporuje manželstvá osôb rovnakého pohlavia – Pete Buttigieg je legálne ženatý s Chastenom Buttigiegom.“ Podľa neho je Buttigieg „ženatý v očiach štátu aj jeho cirkvi, rovnako (!) ako ktokoľvek iný.“

Na tento ďalší výrok Jamesa Martina SJ, ktorý propaguje tvrdenia dúhovej loby, reagoval na sociálnej sieti Twitter španielsky katolícky kňaz, známy tým, že na platforme YouTube prevádzkuje svoj náboženský kanál s názvom Sacristy of the Vendée. Otec Francisco José Delgado nešetril silnými a adekvátnymi slovami na adresu redaktora progresivitistického jezuitského časopisu America Magazine.

Kňaz toledskej arcidiecézy otvorene povedal, že pre Martina (a domnievame sa, že pre všetkých katolíkov) by bolo najlepšie, keby opustil Cirkev a pripojil sa k protestantskej komunite, ktorá sobášila homosexuálneho ministra: „Môžete odísť do jeho cirkvi a prestať poškvrňovať Krista, Satanov prorok!“ – reagoval španielsky kňaz na príspevok amerického jezuitu.

V komentári pre španielsky web ACI Prensa o. Delgado zdôraznil, že poburujúce vyhlásenia, ktoré sú v jasnom rozpore s princípmi katolíckej viery, sa už pre Martina stali „normálom“: „Jeho obľúbenou témou je akceptovanie všetkého, čo súvisí s homosexualitou, nielen zameranie alebo skutky, ale dokonca aj uznanie homosexuálnych zväzkov za skutočné manželstvá.“

Ako upozornil, všetci katolícki kňazi by mali pociťovať rozhorčenie z otvoreného popierania učenia Cirkvi zo strany kňaza, najmä toho, ktorý je poverený vatikánskym úradom! Jezuita James Martin je totiž poradcom vatikánskeho Dikastéria pre komunikáciu!

A po tejto poslednej vete je zrejme zbytočný už akýkoľvek ďalší komentár.

BM

Zdroj: catholicnewsagency.com, PCH24, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Quattrocchiovci – blahoslavený taliansky manželský pár, ktorý s Kristom prekonal všetky životné ťažkosti ukázal, že kresťanské manželstvo môže byť nasledovaniahodnou spoločnou cestou k svätosti

Ľavicoví demonštranti a sodomiti útočili na prolife centrum Pro Vita e Famiglia v Ríme

Prelomový rozsudok v Taliansku: Sudca uznal právo občanov, ktorí narúšali očkovanie proti Covidu-19 – ich pochybnosti boli oprávnené (!)

Arcidiecéza v St. Louis zatvorila prosperujúcu tradičnú farnosť