Španielskemu kňazovi, ktorý varuje pred islamizáciou, hrozia tri roky väzenia -

Španielskemu kňazovi, ktorý varuje pred islamizáciou, hrozia tri roky väzenia


20. februára 2024
  Krátke správy

Prokuratúra v Malage (Andalúzia), chce brať na zodpovednosť kňaza, ktorý varoval pred hrozbou islamského radikalizmu. Orgány činné v trestnom konaní už niekoľko rokov vyšetrujú prípad otca Custodia Ballestera. Ide o reakciu na kňazove početné články a vyhlásenia, v ktorých duchovný poukázal na to, že „logika“ dialógu s islamom vedie do slepej uličky.

o. Custodio Ballester
zdroj: snímka obrazovky/youtube.com

Radikálny islam chce zničiť a zničiť kresťanskú civilizáciu spolu s celým Západom,“ toto je triezvy odkaz, ktorý už roky posiela čitateľom a veriacim kňaz z Barcelonskej arcidiecézy. Kňaz sa nebál svoje prejavy adresovať ani cirkevným hierarchom, ktorí chvália „medzináboženský dialóg“. Napríklad vo svojom článku z roku 2016 reagoval na pastiersky list Juana Jose Omella. Súčasný španielsky prímas tam tvrdil, že náboženský dialóg s moslimami je „nevyhnutnosťou“.

Kňaz vo svojom liste uviedol, že hierarcha, ktorý v súčasnosti sedí v Rade kardinálov, sa vážne mýli a dialóg s islamom je ilúzia. Posolstvo Koránu obsahuje neodmysliteľnú chválu za použitie násilia proti „neveriacim“. Drvivá väčšina islamistov súhlasí s bojom proti neveriacim a chváli džihád. Brutálny boj proti všetkým, ktorí neprijímajú falošné náboženstvo, je zapísaný v Koráne – „svätej knihe“ moslimov, poznamenal páter Custodio Ballester.

Odvážny postoj kňaza neocenili vnútroštátne orgány činné v trestnom konaní. Pred štyrmi rokmi barcelonská prokuratúra obvinila kňaza zo „zločinov z nenávisti“ voči moslimom, začo otcovi Ballesterovi hrozia tri roky väzenia. Tento trest navrhovala prokuratúra aj pre šéfredaktora webu, na ktorom kňaz publikoval, a ďalšieho kňaza, ktorý spolupracoval s kňazom z Barcelonskej arcidiecézy.

Napriek možným právnym následkom hlavný obvinený zo svojej pozície neustupuje. Ako zdôraznil počas jedného z pojednávaní, „vždy bude hovoriť to, čo je podľa jeho svedomia správne“.

Povedal som, že v tomto radikálnom svete (islamu – pozn. red.) nie je každý schopný útočiť na neveriacich, ale každý schvaľuje tých, ktorí útočia na neveriacich. Dodal, že tieto slová pobúrili miestneho prokurátora viac ako niektorých moslimov. „Poznám moslimov, ktorí sa necítia urazení, pretože dokonale chápu, že som nemal na mysli ich, ale tých, ktorí žijú radikálny, násilný islam,“ vysvetlil kňaz.

Chcel by som, aby si ma pamätali ako kňaza, ktorý vždy chcel hlásať pravdu a odsudzovať bludy,“ komentoval otec Ballester svoj proces, ktorý ešte stále prebieha. Krátko po vynesení obvinenia zdôraznil, že ustanovenia o „nenávistných prejavoch“ sa čoraz viac využívajú ako nástroj ideologickej kontroly a propagandy progresívcov a liberálov.

BK

Zdroj: pch24.pl, titulný ilustračný obrázok, zdroj – snímka obrazovky/youtube.com

***

Staňte sa členom Fatimského Apoštolátu!

Dostanete od nás ako časopis Spojenectvo s Máriou ako dar.

Členovia Fatimského Apoštolátu (FA) však okrem dvojmesačníka dostávajú tiež rôzne sväteniny – medailóny, brožúrky, plakety a podobne. A navyše – za členov FA sú odslúžené sv. omše a tiež sa zvlášť za nich a za nimi spísané úmysly modlia Služobnice Ducha Svätého počas celonočných adorácií, konaných v kláštore každú druhú noc.

Členstvo vo Fatimskom Apoštoláte je dobrovoľné, fatimský apoštol ho potvrdzuje svojím súhlasom a zasielaním pravidelného príspevku vo forme milodaru. Rovnako tak sa však môže fatimský apoštol kedykoľvek rozhodnúť zrušiť svoje členstvo, čo oznámi buď písomne alebo telefonicky.

Pridajte sa teda k našim pravidelným podporovateľom a staňte členmi Fatimského Apoštolátu – prihlásiť sa môžete na tel. čísle 02/222 00 777.

Svojím členstvom vo Fatimskom Apoštoláte tým najlepším spôsobom podporíte v týchto neľahkých časoch fungovanie Nadácie Slovakia Christiana, ako aj portálu Christianitas.sk a ich neúnavnú snahu o zachovanie nemenného učenia Cirkvi.

Ďakujeme!


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní