
„Sovietská Británia“ – Na ostrovoch väznia ľudí za facebookove príspevky a za tiché protesty sú mnohotisícové pokuty

7. apríla 2025
Krátke správy
Z Veľkej Británie sa pod vedením progresívca Keira Starmera stáva policajný štát, o akom sa nám ani nesnívalo. Za príspevky na sociálnych sieťach býva podľa novín The Times v štáte zatknutých až 30 ľudí denne (!).

zdroj: historiauniversalenlaprensa.blogspot.com
S Britániou sa dejú v poslednom čase naozaj veľmi zvláštne veci. Už sme informovali o profesorovi vojnových štúdií, ktorý tvrdí, že kráľovstvo čaká do 5 rokov občianska vojna, predovšetkým kvôli ilegálnej imigrácii; či o tom, že kráľ spolu s premiérom sa správajú, akoby prestúpili na islam. A teraz na svetlo sveta prichádza tretí rozmer súčasnej Británie: zákony natoľko drakonické, až to udivuje.
6. augusta minulého roka bola zatknutá žena menom Lucy Connollyová. Dostala trest odňatia slobody na 31 mesiacov. Jej zločin? Napísala nešťastný príspevok na sociálnej sieti – ktorý medzitým zmazala.
Po tom, čo chlapec tmavej pleti menom Axel Rudakubana na smrť dobodal tri maloleté dievčatá v škôlke vypukli v Británii masové nepokoje a ľudia zúrili aj na sociálnych sieťach. Pani Connollyová napísala na svojom účte na twitteri, žeby všetci ilegálni imigranti „mali byť ihneď deportovaní“ a že hotely preplnené imigrantmi by mali byť „podpálené“. „Ak sa vám to zdá byť rasistické, tak nech,“ dodala žena, ktorá však príspevok po nejakom čase vymazala. V priebehu niekoľkých hodín si po ňu prišla polícia a v putách ju odviezla na policajnú stanicu. Odvtedy ju jej rodina doma nevidela. Pani Connollyovej súd nameral trest odňatia slobody na 31 mesiacov. Jej manžel je ťažko chorý a žene ani len nedovoľujú vidieť vlastnú dcéru, ako upozorňuje The Telegraph.
Ďalší prípad: rodičia (Maxie Allen a Rosalind Levineová) boli zatknutí priamo pred očami ich zdesenej trojročnej dcéry. Prišlo si po nich šesť ozbrojených policajtov na dvoch osobných autách a jednom vane. Zločin? V súkromnej komunikácii (!) v aplikácii WhatsApp kritizovali netransparentný výber riaditeľa ich základnej školy. Polícia si po nich prišla bez ohlásenia po 5 mesiacoch od komunikácie (!!!). Zadržaní boli pre „pre podozrenie z obťažovania a zlomyseľnej komunikácie“, hoci v skupine neboli žiadne urážlivé slová, ani žiadne hrozby. Muž so ženou strávili v cele predbežného zadržania 11 hodín, nakoniec boli obvinenia voči nim stiahnuté. Ani pani Levinovej nedovolili stretnúť sa s jej dcérami počas pobytu vo väzbe.
A najväčší šok zo všetkých: podľa novín The Telegraph je na základe príspevkov na sociálnych sieťach dnes v Británii denne zatknutých 30 ľudí (!!!). Celkovo je za online príspevky zatknutých 12-tisíc ľudí ročne (!!!). Dailytelegraph.nz píše o situácii vo Veľkej Británii:
„Podľa údajov zverejnených v piatok vykonajú policajti ročne približne 12 000 zatknutí podľa článku 127 zákona o komunikácii z roku 2003 a článku 1 zákona o škodlivej komunikácii z roku 1988. Tieto zákony kriminalizujú spôsobovanie nepokoja zasielaním správ, ktoré sú „hrubo urážlivé“, alebo zdieľaním obsahu „neslušného, obscénneho alebo hrozivého charakteru“ prostredníctvom elektronických komunikačných sietí.
Len v roku 2023 vykonali príslušníci 37 policajných zložiek 12 183 zatknutí – približne 33 denne. Podľa denníka Times to predstavuje 58 % nárast oproti roku 2019, keď bolo zaznamenaných 7 734 zatknutí.“
(https://dailytelegraph.co.nz/world/12000-brits-arrested-per-year-over-social-media-posts/)
Za posvätné sa v „Sovietskej Británii“, ako začínajú hovoriť sami jej obyvatelia, považujú predovšetkým potratové kliniky. O tom, že ak sa pred britskou potratovou klinikou modlíte (hoc len v myšlienkach!) tak vás prídu zatknúť, sme písali už veľakrát (tu či tu). Novinkou je šialená pokuta 20-tisíc libier pre pani menom Livia Tossici-Boltová, ktorá sa nemodlila, len v rukách držala transparent s nápisom: „Ak sa chcete porozprávať, som tu“. To bol odkaz pre ženy, ktoré zvažovali, či ísť na potrat. Pani Boltová musela predať svoj dom, aby pokutu zaplatila. Našťastie sa na jej podporu otvorila verejná zbierka a už sú na nej aj nejaké finančné prostriedky.

zdroj: snímka obrazovky, youtube Catholic Unsuscribed
A jedna tri roky stará, no nemenej bizarná záležitosť: mestské zastupiteľstvá v mestách Bournemouth, Christchurch a Poole na juhu Anglicka zakázali v blízkosti potratových kliník prežehnávanie sa a používanie svätenej vody (ako informuje kresťanská stanica EWTN). Previnilcom hrozí pokuta 100 libier a viac.
Otázka však znie: Keďže modlitba a svätená voda predsa „nefungujú“ – prečo sa ich potom tak boja?
Matej Gavlák
Zdroj: The Times, Daily Telegraph, youtube Catholic Unscripted, Daily Mail, Mirror, EWTN, sprievodný obrazový ilustračný materiál, zdroj – historiauniversalenlaprensa.blogspot.com, snímka obrazovky/youtube Catholic Unsuscribed
PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS
Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:
Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!