Saleziáni si pozvali na oslavy sviatku Panny Márie Pomocnice liberálnych novinárov z Denníka N a Sme -

Saleziáni si pozvali na oslavy sviatku Panny Márie Pomocnice liberálnych novinárov z Denníka N a Sme


1. júna 2023
  Krátke správy

Doslova s hrôzou sme si prečítali na sociálnej sieti, že pri príležitosti nedávneho sviatku Panny Márie Pomocnice si košickí saleziáni pozvali na Tri Hôrky okrem mládeže aj – citujeme – „zaujímavých hostí“. Jedným z nich bola známa liberálka a tiež kritička Cirkvi a všetkého katolíckeho – Zuzana Kovačič Hanzelová.

Sprievodný ilustračný materiál, zdroj – facebook Saleziáni Tri hôrky

Hovoriť budeme o aktuálnych, dôležitých zaujímavých témach,“ avizovali košickí saleziáni. A nám neostáva iné, len sa opäť opýtať: „Čo sa to s vami, ľudia, deje? Pozývate do katolíckych kostolov, medzi katolícku mládež tých, ktorí nenávidia Cirkev? O čom s nimi chcete diskutovať? O tom, ako je dobré a vhodné pre mladého človeka žiť v konkubináte, či podstúpiť potrat?

Novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová je totiž známa týmito vyjadreniami:

Ja som vyrastala u saleziánov, ale z cirkvi som sa rozhodla odísť. Pre mňa osobne nevyznávajú rovnaké hodnoty ako ja, a už to tak prosto napriek tomu, že som bola intenzívne súčasťou komunity, necítim.

Som presvedčená, že ak vytvoríme spoločnosť, v ktorej hovoríme aj o pedofiloch inak, ako o „hnusných úchylákoch“, urobíme aj pomoc pre nich normálnejšiu a dostupnejšiu a v konečnom dôsledku z toho budeme v spoločnosti benefitovať všetci.

Minister zdravotníctva svojvoľne, zrejme pre svoje náboženské presvedčenie, nerieši, že ženám nemocnice odmietajú vykonávať interrupcie.

– … mali by sme si úprimne položiť otázku o slovenskej tradičnej rodine. Je to naozaj bezpečné miesto pre deti?

Okrem Hanzelovej si saleziáni prizvali do diskusie aj novinára Vladimíra Šnídla, z najliberálnejšieho plátku na Slovensku Denníka N(enávisť), ktorý podobne ako prvá menovaná z denníka Sme, dlhodobo útočí na Cirkev a kresťanov.

Sprievodný ilustračný materiál, zdroj – facebook Saleziáni Tri hôrky

Keď sa nad týmto výberom hostí pozastavili niektorí veriaci, ktorým akosi nešlo do hlavy, čo robia na katolíckom podujatí ako pozvaní hostia známi liberáli, saleziáni na sociálnej sieti odpovedali takto:

– Možno s ním nezdieľame mnoho spoločných názorov alebo hodnôt, ale viete – vzduch dýchame všetci ten istý a rozprávame tou istou rečou. Takže prečo by sme sa s ním nemohli rozprávať, čo poviete?

Sprievodný ilustračný materiál, zdroj – facebook Saleziáni Tri hôrky

Nuž, neostáva teda iné, len saleziánom zablahoželať, že pozvali k svojej mládeži takýchto fundovaných a erudovaných ľudí, ktorí mladých katolíkov určite len v dobrom ovplyvnili svojím príkladom a vyjadreniami!

MM

Zdroj: Facebook, Sme, sprievodný ilustračný materiál, zdroj – facebook Saleziáni Tri hôrky, koláž Christianitas.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života