Rodičia, pozor na deti: Drag queens sú už aj v českých knižniciach -

Rodičia, pozor na deti: Drag queens sú už aj v českých knižniciach


19. mája 2023
  Krátke správy

O tom, ako rýchlo metie progresívna a LGBT vlna všetko, čo jej príde do cesty, svedčí aj najnovší prípad. Po tom, ako švédske knižnice organizovali hodiny maznania dospelých mužov v ženských šatách s malými deťmi, táto progresívna novinka dorazila aj do blízkosti slovenských hraníc.

Ilustračný obrázok, zdroj: facebook Teen – Knihovna Jiřího Mahena v Brně

Ešte nedávno, konkrétne v novembri sme vás informovali, že vo švédskych knižniciach sa rozbehla akcia s názvom „Maznanie s drag queen“, ktorá sa verejnosti predkladá ako podujatie pre rodiny s deťmi na podporu čítania, tolerancie a inklúzie. Pod pojmom „drag gueen“ sa tu chápe muž oblečený do ženských šiat, s mejkapom, parochňou, falošnými mihalnicami a pod., imitujúci ženu, často inej ako heterosexuálnej orientácie.

Podstatou celej akcie je, že počas vyhradených hodín sa v knižniciach títo muži hrajú s malými deťmi, tancujú spolu a „skúmajú sexuálne témy“. Podľa slov riaditeľky jednej z knižníc v meste Malmö si tu tieto „drag queens“ pozývajú každých pár mesiacov už niekoľko rokov a vníma to ako prospešné podujatie.

A pozrite sa, prešlo len pol roka a podobná akcia sa deje aj tu, hneď za rohom, v knižnici v Českej republike, ktorá si tiež pozvala pána v dámskych šatách, aby čítal rozprávky malým deťom. Knižnica Jiřího Mahena v Brne toto podivuhodné podujatie pomerne vtipne vysvetľuje tým, že „koncept čítania drag queens deťom je v súčasnosti svetovo rozšíreným fenoménom a jeho pedagogický presah spočíva v tom, že rodičia a ich deti môžu prísť do kontaktu s diverzitou.

Na záver už len dodáme, že progresívnu knižnicu zaplavili desiatky mejlov pobúrených rodičov a toto podujatie pre rodiny s deťmi nevítajú s takým nadšením, ako to zrejme knižnica predpokladala.

Zdroj: archív Christianitas.sk/christianashop.sk

A teraz otázka: Kedy s niečím podobným prídu – v túžbe po inkluzívnosti – aj slovenské knižnice? Kto si tipne správny mesiac, vyhráva u nás knihu Obraňujme vyšší zákon z nášho vydavateľstva, ktorá podrobne rozoberá príčiny a obludnosť novodobého homosexuálneho hnutia.

MM

Zdroj: Facebook Teen – Knihovna Jiřího Mahena v Brně a archív Christianitas.sk/christianashop.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života