Riaditeľ Frontexu, európskej agentúry na ochranu hraníc EÚ tvrdí: Zastaviť tok nelegálnych migrantov nie je možné. Načo je nám potom Frontex, aj EÚ? -

Riaditeľ Frontexu, európskej agentúry na ochranu hraníc EÚ tvrdí: Zastaviť tok nelegálnych migrantov nie je možné. Načo je nám potom Frontex, aj EÚ?


13. februára 2024
  Krátke správy

Hans Leijtens, riaditeľ agentúry Frontex, ktorá má podľa oficiálneho popisu práce na starosti ochranu hraníc EÚ pred nelegálnou migráciou, sa približne pred týždňom vo svojej varšavskej kancelárii vyjadril pre agentúru Reuters, že úplné zastavenie nelegálnych migrantov nie je reálne.

Reagoval tak na otázku týkajúcu sa júnových parlamentných volieb do Europarlamentu, v ktorých bude hlavnou témou migrácia. Podľa Leijtensa je migrácia „celosvetovým fenoménom“, a preto ju musíme podľa neho zvládnuť celosvetovo, „pretože nezvládame migráciu do Európy“.

Ilustračný obrázok, zdroj: picryl.com

Ohľadom tohto „nezvládnutia“ uviedol, že možné zastavenie toku migrantov sa mu „zdá veľmi ťažké, ba priam nemožné“. Dodal, že pokiaľ by niekto očakával „klesajúce čísla“, tak sa mýli:

Nemyslím si, že dôjde k novému trendu, pokiaľ ide o pokles čísel. Nechcem pôsobiť príliš alarmisticky, ale domnievam sa, že je to predpoklad, ktorý sa ukáže byť správnym.

Je samozrejme pekné, ak má ten, kto je prisatý k vemenám európskych daňových občianskych dojníc, uvažovanie, ktoré generuje „správne predpoklady“ a dokáže tak vierohodne predvídať budúcnosť. Tak vierohodne, až sa jednému môže zdať, že je už vopred napísaná.

Avšak zásadná otázka potom znie: Načo nám je Frontex, organizácia, ktorá nevie (alebo nechce) zastaviť nelegálnu inváziu migrantov do EÚ, alebo domyslené do dôsledkov – načo nám je vlastne EÚ, ktorá vďaka tomuto spôsobu údajného „riešenia“ nelegálnej migrácie predstavuje kolosálnu bránu, cez ktorú sa k nám môžu dostať migranti, ktorí by za iných okolností boli brzdení na desiatkach hraníc samostatných štátov? A tým pádom by sa ich pohyb a prenikanie do európskeho vnútrozemia stal krajne sťaženým.

Je až neuveriteľné s akou samozrejmosťou sa nám oznamuje do budúcnosti nulová efektívnosť, bez toho, aby boli následne vyvodené akékoľvek konsekvencie. Automaticky sa predpokladá, že ľudia budú ďalej financovať a podporovať niečo, čo ich v podstate ničí, čiže EÚ a jej dobre platených lokajov. Tí budú ďalej pobehovať po hraniciach, pomáhať nelegálnym migrantom, namiesto toho, aby ich odháňali a Európa so svojimi národmi sa bude postupne transformovať na veľké geto z brazílskeho veľkomesta, v ktorom žijú bohaté úžernícke elity za dobre stráženými plotmi luxusných vilových štvrtí, a zvyšok obyvateľstva je vydaný napospas kultúrnemu obohateniu zo strany migrantov.

Načo je vlastne európskym národom dočasný blahobyt, ktorý sa už niekoľko rokov aj tak vytráca, a nad ktorým sa vznáša (podľa samotného ochrancu hraníc EÚ) neodvratné fátum kolapsu a deštrukcie? Treba na to veľa predvídavosti, aby sme boli schopní domyslieť fakt, že pokiaľ sa vovalia do Európy každý rok státisíce nelegálnych migrantov (a milióny „legálnych“), tak nutne bude časom aj zvyšok EÚ vyzerať ako Francúzsko alebo Nemecko?

Podľa oficiálnej správy agentúry Frontex sa nelegálne prisťahovalectvo, len zo západnej Afriky, v roku 2023 zvýšilo oproti predchádzajúcemu roku viac ako desaťnásobne:

https://www.frontex.europa.eu/media-centre/news/news-release/significant-rise-in-irregular-border-crossings-in-2023-highest-since-2016-C0gGpm#:~:text=The%20number%20of%20irregular%20border%20crossings%20at%20the,Mediterranean%20region%2C%20according%20to%20preliminary%20calculations%20by%20Frontex.

Frontex zaznamenal minulý rok 380 000 nelegálnych migrantov. To sa však stále ešte nebavíme o tzv. legálnych migrantoch, ktorých dopad na Európu je rovnaký ako nelegálnych. Takže ich „legálnosť“ je len veľmi slabou útechou, a zároveň dokladom toho, že existencia Frontexu je už z podstaty súčasného politického nastavenia v Európe nezmyselná. A v roku 2024 sa má príliv migrantov ešte zvýšiť.

Nakoniec to, že zamestnanci Frontexu nemôžu efektívne vykonávať svoju prácu, aj keby chceli, je zrejmé už z toho, že predchodca súčasného neschopného riaditeľa Frontexu musel odstúpiť kvôli tomu, že organizácia bola úderkou ľavicových a liberálnych prevádzačov nelegálnych migrantov, a ich politických podporovateľov, obvinená z „účasti na porušovaní ľudských práv“, ako píše Reuters. Kto pozná šírku a pojmovú neuchopiteľnosť súčasných „ľudských práv“, najmä tých, ktoré sa týkajú minorít a neeurópskych etník, tomu je jasné, že ešte aj škaredý pohľad príslušníka Frontexu bude mať dohru na súde.

Preto sa Leijtens dušuje, že chce, „aby mal Frontex ľudské práva ako súčasť našej DNA“. A vyhráža sa, že „ak dôjde k porušeniam, bude to mať následky“.

S takouto mentálnou podporou sa príslušníci Frontexu definitívne zmenia na dobre platených pozorovateľov „nezadržateľného toku“ migrantov. Môžu si maximálne ešte tak privyrábať ako informátori pre Reuters, lebo budú priamo pri zdroji informácií. Navyše majú „ľudské práva“ migrantov ako „súčasť DNA“, takže nehrozí, žeby zverejnili niečo politicky nekorektné.

Je tu navyše ešte jeden administratívno-legislatívny bonus z dielne bruselských úradníckych včeličiek, ktorý nám zabezpečí bližší kontakt s migrantmi aj pod Tatrami: nové Nariadenie o riadení azylu a migrácie (AMMR), ktoré nahradí súčasné Dublinské nariadenie. Nové pravidlá stanovujú, ktorý členský štát je zodpovedný za posúdenie žiadosti o azyl, čiže – komu bude migrant pridelený.

BM

Zdroj: Reuters, La Nuova Bussola Quotidiana, titulný ilustračný obrázok, zdroj – picryl.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.