Prvý oficiálny portrét Karola III. bol označený za „satanský“ či „zlovestný“ -

Prvý oficiálny portrét Karola III. bol označený za „satanský“ či „zlovestný“


17. mája 2024
  Krátke správy

V Buckinghamskom paláci kráľ Karol III. slávnostne odhalil svoj prvý oficiálny obraz. Podľa niektorých je tento obraz tak ohavný, že sa ho musel zľaknúť i sám kráľ. Iní ho označujú za „satanský“ a poukazujú na mnoho skrytých detailov, ktoré obsahuje.

Na obraze Jonathana Yeoa, ktorý zobrazil aj kráľovho otca, princa Filipa, je, samozrejme, zobrazený Karol III. vo svojej slávnostnej vojenskej uniforme s medailami na hrudi a šabľou v ruke. Zvláštne je, že kráľ akoby bol v… mori plameňov? Ale to je len začiatok.

Zdroj: youtube The Royal Family Channel

Podľa austrálskeho outfitového portálu Honey, ktorý má aj sekciu zvlášť venovanú kráľovskej rodine (britský kráľ je, samozrejme, hlavou Austrálie) je obraz „veľmi dramatický, veľmi červený, a podľa niektorých prispievateľov dokonca „satanský“. „Bez toho, žeby som vyznel hrubo, je toto jeden z najhorších kráľovských portrétov, aké som kedy videl,“ cituje Honey jeden z „najlajkovanejších“ komentárov na oficiálnej kráľovskej instagramovej stránke.

Ukázať kráľovi Karolovi jeho kráľovský portrét, pravdepodobne posledný portrét, ktorý pred svojou smrťou zazrel, a zahaliť ho na ňom do pekelných plameňov, je absolútny výsmech,“ napísal iný užívateľ na sieti X (bývalý Twitter).

Nový portrét kráľa Karola je absolútne ohavný, vyzerá akoby horel v pekle,“ súhlasil iný užívateľ siete X.

Iní ľudia opisujú obraz ako „portrét zo skutočne desivého hororu“, „satanský“, „démonický“, „ohyzdný“, „znepokojivý“ či „zlovestný“.

Nie každý si však myslí, že kráľ sa nachádza v mori ohňa.

Vyzerá, že sa kúpe v krvi“, všíma si podľa Sky News Australia ďalší prispievateľ. Vyskytol sa aj názor, že to je azda odkaz na „koloniálne krviprelievanie pod britským imperializmom“.

A zdá sa, že obraz ukrýva aj viacero podivných detailov. Jednej osobe sa zazdalo, že sa na ňom nachádza „žena v agónii“ a pýta sa, či to nie je Kate. Zvlášť jasný je motýľ, ktorý podľa autora predstavuje Karolovu záľubu v environmentalistike. Jeden z užívateľov má však iný názor:

Kráľ Karol odkryl svoj prvý obraz od korunovácie. Červená farba je tradičné spájaná so satanom, motýľ monarcha je symbolom kontroly myslenia a čierne oči vo sne symbolizujú démonickú entitu. Keď vám hovoria čím sú, tak im verte.“

A skutočne: pri bližšom pohľade sa javí, že kráľ má na maľbe čierne zreničky. Podľa mnohých „konšpiračných teórií“ je symbol motýľa monarchu skutočne spájaný s pokusmi CIA (a širších okultných skupín napojených na vládu) ohľadom kontrole mysle, čo je už dnes dokázaný fakt. Projekt sa označuje ako „MK-Ultra“, alebo „Monarch MK-Ultra“.

Mnohí ľudia si všímajú istú podobnosť medzi Karolovým obrazom a démonickým obrazom z filmu Krotitelia duchov 2 (1989), na ktorom bol zobrazený „stredoveký tyran a krvilačný čarodejník“ a ktorého duch sídlil priamo v zlovestnej maľbe. Ďalší sa pýtajú, či kráľov portrét pri zrkadlovom vyobrazení neskrýva podobu démonickej tváre? – a nielen jednej, keďže pri rôznych zrkadlových vyobrazeniach vyskakujú stále nové a nové démonické patvary. Takto sa jedna stránka pýta, či je kráľ Karol vyobrazený ako „kráľ démonov?

Zdroj: fb Antony Newby

Obraz sa však nepozdáva ani odborníkom: liberálny denník Guardian ho označil za „psychedelické more krikľavých červených farieb“.

Kráľova manželka Camilla sa podľa médií mala ohľadom obrazu paradoxne vyjadriť, že „toto je presne on!“. Podľa Sky News Australia však obraz viditeľne vydesil aj samotného Karola, ktorý ho odhaľoval.

MG

Zdroj: honey.nine.com.au, livemint.com, BBC, Sky News Australia, sprievodný ilustračný obrazový materiál, zdroj – Youtube, The Royal Family Channel; fb, Antony Newby


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť