Prelomový rozsudok v Taliansku: Sudca uznal právo občanov, ktorí narúšali očkovanie proti Covidu-19 – ich pochybnosti boli oprávnené (!) -

Prelomový rozsudok v Taliansku: Sudca uznal právo občanov, ktorí narúšali očkovanie proti Covidu-19 – ich pochybnosti boli oprávnené (!)


28. novembra 2023
  Krátke správy

Po prvýkrát od veľkého pandemického cvičenia v Taliansku sudca oficiálne uznal, že občania, ktorí aktívne narúšali vakcinačnú kampaň, boli v práve. Stalo sa tak v sobotu 25. novembra 2023. Portál La Nuova Bussola Quotidiana (NBQ) uviedol, že sudca „rozmetal očkovaciu kampaň“.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Dvaja obžalovaní občania, Pietro Ferrante a druhý, ktorého meno je známe len z iniciál F. A., boli obžalovaní a súdení za to, že sa snažili aktívne prerušiť výkon verejnej služby vakcinácie proti ochoreniu Covid-19 – z dôvodu pochybností o možných rizikách vakcín. Požadovali od lekárov, ktorí očkovali, informácie o rizikách spojených s používanými vakcínami. Lekári (namiesto poskytnutia informácií) reagovali zavolaním polície a podaním trestného oznámenia.

19. februára 2022 boli následne zmienení aktivisti obvinení z toho, že „narušili pravidelnosť očkovacej služby, trvaním na osvedčení o výnimke, formulovaním nejasných otázok a prekážaním v pravidelnom pohybe pacientov“.

Sudca Luca De Ninis však v sobotu uviedol, že celá očkovacia kampaň bola charakterizovaná „neurčitosťou“ a „rozporuplnosťou“, a preto „otázky o nežiadúcich účinkoch neboli zbytočné“. Podľa neho na posúdenie rozporuplnosti situácie „stačilo zohľadniť absenciu aktívnej farmakovigilancie a nekonzistentnosť údajov“. Pojem „farmakovigilancia“ označuje „dohľad nad nežiaducimi účinkami farmaceutických produktov a liekov“.

Súd navyše rozhodol, že očkovacia kampaň bola politikum:

Ako je známe, rozhodnutia politického činiteľa boli zamerané na čo najväčšie uprednostňovanie očkovacej kampane na základe predpokladov účinnosti a bezpečnosti sér, ktoré sa predkladali ako postulát, bez úplného pochopenia toho, čo regulačné agentúry zistili.

Sudca nielenže oboch obžalovaných oslobodil spod obžaloby, ale navyše stanovisko lekára poslal späť prokurátorovi na prešetrenie a nariadil jej, aby tiež začala prešetrovať samotného lekára, ktorý odmietol poskytnúť informácie o rizikách vakcíny a volal políciu.

Rozhodnutie má podľa portálu NBQ „historický význam, pretože slová, ktoré sudca vyslovuje v mene talianskeho ľudu o očkovaní, sú rozhodne kritické a v rozpore s tým, ako víťazoslávne opisovali očkovaciu kampaň úrady a médiá.“

Sudca navyše uznal, že vakcína bola experimentálna. Prokuratúra v súvislosti s očkujúcim lekárom, ktorý volal na teraz už oslobodených aktivistov políciu, požaduje jeho odvolanie.

Teraz však vzniká závažná otázka: Je zmienený sudca konšpirátorom a dezinformátorom? A koľko žalôb sa začne zase valiť na súdy? A nielen v Taliansku…

Sú politici, herci, športovci, kňazi, novinári a ďalší, ktorí sa podieľali na očkovacej kampani, na osočovaní odporcov nútenej vakcinácie a na verejných postihoch odporcov, ochotní prevziať svoj podiel morálnej aj právnej zodpovednosti?

BM

Zdroj: La Nuova Bussola Quotidiana, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista