Porazila Panna Mária homosexuálneho írskeho premiéra? -

Porazila Panna Mária homosexuálneho írskeho premiéra?


21. marca 2024
  Krátke správy

V stredu šokoval írsky liberálny premiér Leo Varadkar celú krajinu, keď absolútne nečakane, so slzami v očiach, oznámil svoju rezignáciu. Stalo sa tak len niekoľko dní po neúspešnom referende „o rodine“, od ktorého si Varadkar sľuboval zmenu pojmu „rodina“. Referendum, počas ktorého hádzali ľudia do obálok aj malé medailóniky Panny Márie, skončilo pre vládu katastrofálne.

Náhla a absolútna neočakávaná rezignácia premiéra Írskej republiky (ktorého nazývajú „Taoiseach“) spôsobila v Dubline údiv,“ píše pre The European Conservative írsky novinár Thomas O’Reilly. Varadkar „v slzách“ oznamoval, že už viac nie je „najlepšou osobou na túto pozíciu“. Postu sa vzdáva z „osobných a politických dôvodov“ bez bližšieho upresnenia, čo má vlastne na mysli.

Leo Varadkar
zdroj: fb Cork Beo

Varadkar však šokoval nielen verejnosť a novinárov, ale zdá sa, že aj členov vlastnej strany a vlády. Kabinet sa v stredu stretol po prvýkrát po neúspešnom referende o rodine údajne „nič netušiac“ o premiérovom dramatickom kroku. Veci sa už potom diali veľmi rýchlo: po oboznámení kabinetu bola ohlásená mimoriadna tlačová beseda priamo pred sídlom premiéra, ktorá trvala len čosi vyše piatich minút.

Írsko si v piatok 8. marca prešlo mimoriadne nebezpečným referendom, v ktorom sa dublinskí liberáli pokúsili predefinovať pojem „rodina“ a novú definíciu zaviesť priamo do ústavy. Rodina po novom už nemala byť tvorená manželmi, ale akýmkoľvek zväzkom. Rovnako tak chceli z ústavy vyhodiť zmienku o tom, že ženy v domácnosti a matky poskytujú „štátu podporu, bez ktorej nemožno dosiahnuť spoločné dobro“, a preto má štát zabezpečiť, aby „neboli nútené vykonávať prácu na úkor svojich povinností v domácnosti“. Vláda sa tak chcela vzdať údajne posledných zvyškov „klerikalizmu“ z ústavy, keďže na nej v 30. rokoch spolupracoval aj írsky arcibiskup.

Stalo sa však niečo nečakané: vláda okúsila zdrvujúcu porážku, keďže novú zmenu ústavy odmietli až 2/3 Írov, čo premiéra Lea Varadkara nielenže šokovalo, ale podľa (tradične pro-liberálnych) médií doslova „zahanbilo“. Porážka bola o to šokujúcejšia, že prieskumy predpovedali úspech referenda a predovšetkým, dve podobné referendá o homomanželstvách a potratoch boli (z pohľadu vlády) skutočne úspešné.

Tohtoročné referendum však poznamenala jedna zaujímavá skutočnosť: v obálkach na niekoľkých miestach po Írsku nachádzali sčítacie komisie malé medailóniky Panny Márie a niekde aj sv. Benedikta. Fenomén si všimli aj médiá a jedny miestne noviny prišli s titulkom: „Pomohli zázračné medaily zvrátiť výsledok referenda v (grófstve) Donegal?“ Viac v našej nedávnej správe: https://christianitas.sk/zazracne-medaily-panny-marie-najdene-vo-volebnych-urnach-v-irsku-pocas-historickeho-referenda/

Leo Varadkar je liberál ako vystrihnutý z učebnice. Prvenstiev ako premiér má habadej: bol najmladším premiérom v histórii Írska; je to tiež prvý miešanec v najvyššom úrade, keďže jeho otec, zamestnaním lekár, je pôvodom Ind. A „hlavne“, bol prvým otvoreným homosexuálom žijúcim vo verejnom „manželstve“ v čele svojej krajiny. V najvyššom úrade bol medzi rokmi 2017 až 2020 a potom znova nastúpil v decembri 2022.

Ako predseda vlády riadil desaťročie intenzívnej liberalizácie v republike, ktorá vyvrcholila legalizáciou potratov, a tiež dohliadal na reakciu krajiny na brexit,“ zhrňuje jeho pôsobenie The European Conservative.

Šokujúcim okrem jeho odchodu je však tiež fakt, že Leo Varadkar, ktorý je osobným povolaním lekár, sám seba označoval okolo roku 2014 za pro-life! The Irish Times citujú jeho slová:

Považujem sa za zástancu života, pretože uznávam, že nenarodené dieťa je ľudský život s právami. Nemôžem preto prijať názor, že ide o jednoduchú záležitosť voľby…

Už vtedy však „mladý nádejný politik“ nezabudol dodať, že ústavné obmedzenie, ktoré v Írsku de facto zakazovalo potraty, bolo podľa jeho názoru „príliš obmedzujúce“. Podľa novín však Varadkar svoj údajne „silný pro-life postoj“ postupne opúšťal. Asi vedel, čo robí, keď sa stal napokon premiérom.

V každom prípade v stredu skončil v najvyššom úrade údajne z osobného rozhodnutia, z ktorého mu však tiekli slzy po lícach. Je teda na mieste otázka, či zázračné medaily Panny Márie porazili aj osobne anti-life homosexuálneho premiéra Írska?

MG

Zdroj: LifeSiteNews, The European Conservative, The Irish Times, The Guardian, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Cork Beo


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní