Poplach vo Viedni: Džihádisti chcú útočiť na kostoly -

Poplach vo Viedni: Džihádisti chcú útočiť na kostoly


15. marca 2023
  Krátke správy

Dnes hlásia z Viedne posilnené policajné kontroly, niektoré z nich sú aj v špeciálnom vybavení. Dôvodom je hrozba teroristických útokov zo strany islamistov na kostoly v meste.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Momentálne sa v meste nachádzajú posilnené policajné jednotky so špeciálnym vybavením,“ informovala viedenská polícia na sociálnej sieti s tým, že dôvodom je nebezpečenstvo útokov na viedenské kostoly.

Polícia neskôr dodala, že útoky majú plánovať islamisti, nešpecifikovaná sýrska skupina. Jej členovia sa majú podľa všetkého vyhrážať krajanom, ktorí nechcú bojovať za džihád. Podľa webu krone.at by sa táto hrozba konkrétne mohla týkať najmä kostolov koptskej cirkvi.

Podľa polície zatiaľ nie je možné odhadnúť, ako dlho mimoriadna situácia vo Viedni potrvá. Ak by obyvateľom mesta hrozilo nebezpečenstvo, tak polícia ich bude varovať prostredníctvom všetkých možných kanálov. Zároveň žiada obyvateľov, aby si policajtov nefotili a nezverejňovali tieto zábery na sociálne siete s uvedením miesta, kde sa nachádzajú.

Ľudia na sociálnych sieťach aktuálne riešia, odkiaľ sa asi tak v meste islamisti nabrali, a prečo sa tak nepekne vyhrážajú obyvateľom mesta a štátu, ktorý sa tak poctivo stará o všetkých – bez rozdielu.

MM

Zdroj: APA, krone.at, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak