Poliaci vytvárajú domobranu, ktorá je pripravená chrániť kostoly pred útokmi antiklerikálov + PODCAST -

Poliaci vytvárajú domobranu, ktorá je pripravená chrániť kostoly pred útokmi antiklerikálov + PODCAST

Michał Wałach
28. októbra 2020
  Spoločnosť  

Poľskí ľavicoví odporcovia protipotratového zákona nezvládli skutočnosť, že sa v Poľsku sprísnil protipotratový zákon a v posledných dňoch prekročili červenú čiaru tým, že začali priamo útočiť na kostoly a začali narúšať priebeh Svätých omší. Odpoveď nedala na seba dlho čakať. Dnes sa už v Poľsku formujú príslušníci kresťanskej domobrany, ktorí sú rozhodnutí brániť kostoly pred útokmi antiklerikálnych zoskupení.

To, čo predviedli antiklerikálni demonštranti ich vylúčilo z radov Poliakov. Nedokážu zniesť, že prehrali v demokratickom procese, nie sú schopní argumentovať a dráždi ich, že sa sťažila možnosť vraždenia bezbranných detí. Svoju nevôľu začali prejavovať útokmi a obťažovaním ľudí idúcich na nedeľné Sväté omše, pričom v prvom rade útočili najmä na starších (fyzicky slabších) veriacich. V niektorých prípadoch vtrhli do kostolov, znesväcovali a rušili Sväté omše, v chrámoch rozvinuli rúhačské slogany, vrátane „Modlite sa za potrat“. Polícia situáciu nezvládala, tak ako by mala.

Situácia sa však v Poľsku začína veľmi rýchlo meniť. Vznikajú prvé skupiny domobrany zložené z katolíkov, ktorí sú rozhodnutí brániť kostoly pred útokmi antiklerikálnych barbarov aj pomocou sily. Poľská realita 2020 je totiž naozaj šokujúca. Vlasť svätcov, blahoslavených, krajina pápeža Jána Pavla II., katolíckych básnikov, spisovateľov, hudobníkov, vojakov, kardinálov, robotníkov či roľníkov verných Cirkvi chcú terorizovať bandy antiklerikálnych asociálov. Ako sa hovorí: „Kto seje vietor, ten zožne búrku.“ Tí, čo sa rozhodli prekročiť morálne hranice bežné v každej civilizovanej spoločnosti, na to sami doplatia.

Počty katolíkov ochotných brániť svoje chrámy sa zvyšujú. Ani jeden z antiklerikálnych ľavicových asociálov neútočí na mešity, ktoré sa tiež na území Poľska nachádzajú (moslimovia rovnako odmietajú potraty), pretože má strach z nemilosrdnej moslimskej reakcie. Možno teda dozrel čas, aby sa konečne antiklerikálni asociáli začali báť aj nemilosrdnej katolíckej reakcie. Rozhorčenie medzi mnohými mladými Poliakmi je v súčasnosti nozaj tak veľké, že sa situácia môže veľmi ľahko vymknúť spod kontroly.

Existuje viacero možností, ako bojovať s antiklerikálmi. Tou prvou sú samozrejme modlitby a pôsty aj za antiklerikálov a ľavicových asociálov, nech ich Boh osvieti. Ďalšou je vytváranie katolíckych hliadok pri kostoloch, informovanie polície o podozrivých skupinách, ktoré sa túlajú v ich blízkosti, striedanie sa pri strážení kostolov, fotenie a dokumentácia násilníkov a potenciálnych vandalov a následne odovzdávanie takýchto dôkazov orgánom činným v trestnom konaní. Čím viac sa bude o antiklerikáloch vedieť, tým budú ich možnosti obmedzenejšie.

Tí asociáli, ktorí nezvládli rozhodnutie Najvyššieho súdu sa budú musieť vo vlastnom záujme upokojiť. Agresívny dav aktivistov bojujúcich za možnosť vraždenia nenarodených detí alebo chorých detí nemôže v Poľsku určovať pravidlá hry. Je potešujúce, že celá akcia obrany kostolov v Poľsku je spontánna a hnev poľských katolíkov konečne zburcoval aj políciu, ktorá sa doteraz správala viac-menej benevolentne k liberálom či ľavičiarom. Napriek zákazom zhromažďovania kvôli koronavírusu polícia nezasiahla, keď sa na začiatku vytvoril dav antiklerikálov a ľavičiarov, vyjadrujúci svoju nespokojnosť so sprísnením protipotratového zákona. Tento dav nakoniec začal útočiť aj na príslušníkov polície, takže napokon bola polícia donútená adekvátne zasiahnuť.

Extrémne ľavicové kruhy už dávnejšie vyhlásili vojnu Cirkvi, tentokrát však zašli priďaleko. Bolo chybou začať útočiť na kostoly. Teraz bude veľa závisieť od polície, či dokáže antiklerikálov udržať na uzde, pretože ak to polícia nedokáže, v krajine sa môže rozhorieť nábožensky podfarbené násilie. A Poliaci sú v tejto chvíli pripravení zastaviť antiklerikálnych barbarov pred dverami katolíckych chrámov.

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti

Kresťanská tradícia Európy: Procesie a vlečky v akte kajúcnosti a smútku