Podobne ako Disney, aj Netflix doplatil na woke agendu: Postarala sa o to čierna Kleopatra -

Podobne ako Disney, aj Netflix doplatil na woke agendu: Postarala sa o to čierna Kleopatra


19. mája 2023
  Krátke správy

Čierna Kleopatra sa Netflixu neoplatila. Kontroverzný seriál sa postaral o rekordný prepad sledovanosti streamovacej spoločnosti.

Ilustračný obrázok, zdroj: snímka obrazovky, youtube.com/Netflix trailer Queen Cleopatra

Spoločnosť Netflix nedávno opäť pobúrila divákov a predplatiteľov, keď začiatkom mája predstavila svoj dokument Queen Cleopatra, kde slávnu kráľovnú stvárnila černošská herečka. Len pripomíname, že Kleopatra pochádzala z rodu Ptolemaiovcov a podľa historických údajov mala grécko-macedónsky pôvod a rozhodne teda černoška nebola.

Spoločnosť za tento „dokument“, ktorý, keďže je to „dokument“, by sa mal držať reality, čelí obvineniu z tzv. blackwashingu, to znamená z násilného dosadzovania hercov tmavej pleti do postáv, ktoré tmavú pleť určite nemali. Egypt dokonca na Netflix podal aj žalobu a obvinil spoločnosť z pošliapania ich národného dedičstva.

Ilustračný obrázok, zdroj: snímka obrazovky, youtube.com/Netflix trailer Queen Cleopatra

Aj to zaiste prispelo k tomu, že seriál Kleopatra má momentálne najnižšie skóre sledovanosti v úplne celej histórii Netflixu. A okrem toho nikdy nijaká produkcia z dielne Netflixu nezískala toľko negatívnych recenzií ako práve táto Kleopatra. A negatívne čísla sú v tomto prípade úplne ohromujúce.

Pripomína nám to, mimochodom, kauzu inej filmovej spoločnosti, Disney, ktorá po zakomponovaní LGBT postáv do svojich rozprávok prišla o milióny predplatiteľov a tržby jej klesli na rekordne nízku úroveň…

MM

Zdroj: cinemablend.com, sprievodný ilustračný materiál, zdroj – snímky obrazovky youtube.com/Netflix trailer Queen Cleopatra


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Prečo démoni, okultisti a čarodejnice nenávidia medailu svätého Benedikta

V diaľke sa už črtá budúca pandémia. Vatikán a OSN k nej kráčajú bez strachu, ruka v ruke

V Maďarsku klesol počet katolíkov za desať rokov o jeden milión! Sčítanie ukázalo neblahý trend sekularizácie

Nemeckej rodine, ktorá utiekla do USA pred prenasledovaním za domácu školu, hrozí deportácia!!! Nelegálnym migrantom však nie. Ozve sa pápež, tak ako v Marseille?