Po protestoch veriacich zrušili degenerovanú blasfemickú výstavu v Stephansdome -

Po protestoch veriacich zrušili degenerovanú blasfemickú výstavu v Stephansdome


25. marca 2024
  Krátke správy

Stephansdom vo Viedni sa už dávno stal obľúbeným miestom rakúskych pseudokatolíckych progresívcov a modernistov, v ktorom urážali Krista a katolícku vieru degenerovanými pseudoumeleckými výstavami.

Miestny progresívny a modernistický kňaz Toni Faber, ktorý sa preslávil spoločne s kardinálom Schonbornom aj tým, že vpustil do Stephansdomu už viackrát škriekať to v podobe Conchity Wurst, tentokrát inštaloval vo viedenskom Stephansdome Turínske plátno hore nohami a takisto sa pripravoval zavesiť Veľkonočné plátno s ukrižovaným dieťaťom. Blasfemická akcia sa však nepodarila, pretože sa proti rázne postavili katolícki veriaci, ktorí začali tvrdo protestovať. Následne sa celá pseudoumelecká aktivita v Stephansdome rýchlo ukončila.

Progresívny a modernistický kňaz Toni Faber z viedenského Stephansdomu
zdroj: youtube.com

Miestny kňaz Faber už začal prskať, tvrdil že: „pravicoví konzervatívci nepochopiteľne videli v inštalovanom Turínskom plátne hore nohami prejavy satanizmu“. Vykrúcal sa podobne ako rakúsky biskup Glettler v Tirolsku, ktorý nechal v kostoloch inštalovať výstavu s prasačím srdcom v kondóme, čo bola blasfemická urážka Najsvätejšieho Srdca Ježišovho a ktorý tvrdil, že „bežní veriaci nechápu moderné umenie“. Aj Glettlerom podporovaná výstava bola z dôvodu protestov veriacich zrušená, dokonca protesty v Salzburgu mali aj násilný charakter, čoho sa Glettler vážne zľakol.

Ako uviedol jeden z viedenských katolíckych organizátorov protestov v komentároch pod článkom: „Po sebavedomom vyhlásení otca Toniho Fabera, ktorý tvrdil, že proti výstave bude len zopár tradičných veriacich sme začali konať, pretože Faberova provokatívna akcia presahovala všetky medze. Celá Faberom protežovaná výstava je vizuálne odpudzujúca a blasfemická. Ak si naozaj myslel, že to prijmeme s pokrčením ramien, tak sa mýlil. Stačilo blasfemických urážok, Toni Faber si zaslúži najhlbšie opovrhnutie. Jeho tvrdenia o tom, že proti tejto výstave sú len pravicové konzervatívne katolícke kruhy sú nepriamym dôkazom že za túto výstavu sú ľavicoví progresívci. A potom sa biskupi čudujú, že ľudia utekajú do FSSPX. Keď sú takí kňazi ako Gletter, Faber či Schonborn, netreba sa tomu čudovať…“

Ďalší z diskutérov uviedol: „Čoskoro sa asi dočkáme, keď takí ako Faber začnú pravicových katolíckych konzervatívcov označovať za nacistov. Počet ľudí, ktorí odmietli Faberom presadzovanú blasfemickú výstavu v Stephansdome je obrovský a dokazuje, že nejde len o pravicových katolíckych konzervatívcov, ktorí sú proti, ale proti je aj väčšina jednoduchých katolíkov. Faber prestrelil a mali by ho zo Stephansdomu preložiť.“

Biskup Glettler z Tirolska
zdroj: youtube.com

Drzosť niektorých pseudokatolíckych liberálov a modernistov už presahuje všetky medze. Evidentne nie je možné sa s nimi po dobrom dohodnúť, prosby a modlitby veriacich sú im len na smiech. Treba proti ich blasfemickým vystúpeniam rázne vystúpiť a ako ukázal príklad Glettlera v Tirolsku, evidentne pomáhajú aj nátlakové protesty a duchovné iskrenie, pretože každý pseudokatolícky tajtrlík sa očividne obáva o svoju bezpečnosť.

V normálnej katolíckej dobe by Faber, Glettler, Rupnik, Martin a spol. už dávno v katolíckej Cirkvi okamžite skončili. Žiaľ, dnes nežijeme v normálnej dobe, Kristovo Evanjelium a skutočná viera dráždia liberálov i modernistov a nútia ich k blasfémii.

BK

Zdroj: Kathnet, sprievodný ilustračný obrazový materiál, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní