Pápeži v službách Panny Márie -

Pápeži v službách Panny Márie


2. februára 2024
  Krátke správy

Naše internetové kníhkupectvo Christianashop.sk zaradilo do svojej ponuky ďalšiu knihu z produkcie Nadácie Slovakia Christiana. Kniha nesie názov: „Pápeži v službách Panny Márie“.

Obálka knihy Pápeži v službách Panny Márie
zdroj: archív Christianitas.sk

Mariánska úcta tvorí jeden zo základných pilierov katolíckej viery a mariánska tradícia je v Cirkvi neustále živá. Katolícke diela, modlitby piesne, obrazy, filmy a divadelné hry sa vždy tešili medzi veriacimi katolíkmi mimoriadnej priazni a veriaci katolíci vnímajú Pannu Máriu nielen ako Matku Nášho Pána Ježiša Krista, ale aj ako svoju Nebeskú Matku, pomocnicu, orodovnicu a záchrankyňu pred spravodlivým Božím hnevom.

Panna Mária bola duchovným útočiskom pre mnohých pápežov, ktorí sa zapísali zlatým písmom do dejín mariánskej úcty. V knihe „Pápeži v službách Panny Márie“ sa nachádzajú informácie o štvorici pápežov, ktorí boli mimoriadnymi ctiteľmi Panny Márie.

Ako prvý je v knihe prezentovaný sv. Pius V., ktorý bol veľkým propagátorom modlitby svätého ruženca a zaviedol sviatok Panny Márie Víťaznej po víťazstve spojených kresťanských vojsk nad osmanskými námornými jednotkami v bitke pri Lepante roku 1571.

Ďalším svätým pápežom v službách Panny Márie je bl. Pius IX., ktorý žil v bezbožnej dobe druhej polovice 19. storočia, v čase slobodomurárskych útokov proti Pápežskému štátu. Pápež Pius IX. vyhlásil dogmu o Nepoškvrnenom počatí Panny Márie, takže sen a túžba mnohých generácií svätcov a veriacich sa stali skutočnosťou. Dogma o bezhriešnosti Panny Márie od jej počatia sa stala súčasťou živej katolíckej Tradície a viery.

V knihe sa nachádzajú informácie aj o mariánskej úcte pápeža Pia XII., ktorý stál v čele Cirkvi počas turbulentných čias II. svetovej vojny, v čase nástupu komunizmu a silnejúceho morálneho úpadku v spoločnosti. Pápež Pius XII. bol neúnavným ctiteľom Panny Márie, propagoval jej posolstvo z Fatimy, zasvätil Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie celý svet a prijal aj dogmu o Nanebovzatí Panny Márie.

Posledným zo spomenutých medailónov štvorice pápežov – veľkých mariánskych ctiteľov – je pápež sv. Ján Pavol II., ktorého si mnohí z nás ešte živo pamätajú. Pápež Ján Pavol II. sa už od začiatku svojho pontifikátu zveril pod ochranu Panny Márie a za svoje pápežské heslo prijal výrok Ľudovíta Máriu Grigniona z Montfortu „Totus tuus – Celkom Tvoj“. Panna Mária chránila pápeža sv. Jána Pavla II. svojím ochranným plášťom aj v čase atentátu.

Spomínaná kniha má byť povzbudením pre verných katolíkov, ktorí sa v posledných mesiacoch môžu cítiť zmätení z vývoja v katolíckej Cirkvi. Práve teraz totiž môžeme vidieť, aké dôležité je, aby Cirkev viedli svätí pápeži, oddaní mariánskej úcte a katolíckej Cirkvi. Táto kniha umožňuje porovnať minulosť s prítomnosťou.

Modlime sa, aby Milostivý Boh dal opäť katolíckej Cirkvi svätých pápežov, ktorí sa budú verne starať o Kristom zverený katolícky ľud, ktorí budú hodní orodovania Panny Márie a ktorí budú poslúchať jej varovania.

Pripájame odkaz na náš christianoshop.sk, kde si prípadní záujemcovia môžu knižku objednať:

https://www.christianashop.sk/papezi-v-sluzbach-panny-marie/

BK

Titulný ilustračný obrázok, zdroj – archív Christianitas.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista