Pápež vymenoval za arcibiskupa Buenos Aires otvoreného podporovateľa LGBT -

Pápež vymenoval za arcibiskupa Buenos Aires otvoreného podporovateľa LGBT


29. mája 2023
  Krátke správy

Pápež František vymenoval 26. mája za arcibiskupa Buenos Aires v Argentíne, čiže na post, ktorý zastával pred svojím zvolením za pápeža, 55-ročného biskupa Jorgeho Ignacia Garcíu Cuervu, ktorý je známy svojimi radikálne liberálnymi postojmi.

Zdroj: youtube.com

Nový arcibiskup Cuerva nahradil kardinála Maria Poliho, ktorý rezignoval z dôvodu dovŕšenia vekovej hranice 75 rokov.

Cuerva sa v minulosti prezentoval pozoruhodným štýlom „sprevádzania“ homosexuálnych a transsexuálnych ľudí. Ako kňaz pokrstil dvojčatá homosexuálnemu páru, ktoré pre nich vynosila náhradná matka. Zrejme ho tento „zbožne“ nažívajúci pár presvedčil, že tak oteckovia ako aj deti budú vychovávané a budú spolu nažívať v pravom katolíckom duchu. Jeden z otcov, bol navyše krátko predtým preoperovaný na ženu. Asi aby fotografie z krstu vyšli ešte lepšie a krajšie.

Krst sa odohral v Bazilike Najsvätejšej sviatosti v Buenos Aires! Cuerva vtedy pre médiá uviedol:

Florencia (tzn. muž prerobený na ženu, pozn. red) k nám prišla s výslovnou žiadosťou, aby jej (?!) deti boli pokrstené katolíckou Cirkvou podľa kánonického práva. Skutočnosť, že toto želanie existuje, stačí na to, aby sa splnilo. (?!!) Kiežby všetci rodičia priviedli svoje deti ku krstu s takou mierou svedomitosti. (!!!!) Je pozoruhodné, že Flor a Pablo chcú skutočne odovzdať Pavlovi a Izabele vieru v Ježiša.“

Ecce, nový arcibiskup Buenos Aires!

Druhý otecko, Trinidad (meno podľa Svätej Trojice!) sa pre médiá vyjadril: „Od začiatku sme hľadali kňaza, ktorý by mal dobré vibrácie, ktorý by mohol urobiť z obradu príjemnú oslavu.“ A našli, tak ako aj Buenos Aires svojho nového arcibiskupa.

García Cuerva sa odhodlal k tomuto kroku po tom, ako požiadavku tohto páru odmietlo množstvo kňazov. Takže to zrejme nebude ani v Argentíne (a už vôbec nie v Cirkvi) úplne normálna vec. Cuerva dal dokonca obom mužom pri obrade sväté prijímanie!

Zábery z obradu sa rýchlo rozšírili v pokrokových médiách a jedna fotografia bola použitá na titulnej strane talianskeho bulvárneho časopisu Gente v roku 2012.

To nezabránilo pápežovi Františkovi v tom, aby Cuervu nepovýšil v roku 2017 do funkcie pomocného biskupa v Lomas de Zamora, v roku 2019 za biskupa v Rio Gallegos a v roku 2021 ho dokonca menoval za člena Kongregácie (dnes dikastérium) pre biskupov.

Podľa portálu LifeSite News je jeho menovanie za arcibiskupa Buenos Aires prekvapením, pretože „jeho meno nebolo v užšom výbere“. Ozývajú sa preto špekulácie, že išlo o priamy zásah pápeža.

BM

Zdroj: LifeSite News, Church Militant, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života

Kardinál Schönborn z Viedne sa podelil s novokňazmi o svoju múdrosť. Povedal im: „Prosím, len žiadne pobožné reči!“