Pápež si zrejme vyhliadol ďalšieho „nepriateľského“ konzervatívneho biskupa – do Argentíny preto mieri „bratská návšteva“ z Vatikánu -

Pápež si zrejme vyhliadol ďalšieho „nepriateľského“ konzervatívneho biskupa – do Argentíny preto mieri „bratská návšteva“ z Vatikánu


29. novembra 2023
  Krátke správy

Biskup Nicolás Baisi z argentínskej diecézy Puerto Igazú sa nielenže priatelí s vytrvalým kritikom pápeža Františka a kardinála Fernándeza – emeritným arcibiskupom z argentínskej La Platy Hectorom Aguerom, ale aj sám má podobne „nepriateľské“ tradicionalistické sklony. Preto mu bolo z Vatikánu oznámené, že môže očakávať „bratskú návštevu“ kvôli údajným obavám o „pastoračné riadenie“ jeho diecézy.

Zdroj: flickr.com

Podľa portálu InfoVaticana bol biskup „upozornený Dikastériom pre biskupov, že v decembri dostane bratskú návštevu v dôsledku niektorých správ prijatých Svätou stolicou, ktoré spochybňujú pastoračné riadenie diecézy.

Rovnako začala aj kauza biskupa Stricklanda, či kauza biskupa Reya. Na „bratskú návštevu“ bude dohliadať biskup Jorge Enrique Concha Cayuqueo z Temuca v Čile, informuje novinár z InfoVaticana, Carlos Esteban.

Biskup Baisi slúžil ako pomocný biskup v arcidiecéze La Plata pod arcibiskupom Aguerom, ktorý je rozhodným kritikom svojich dvoch krajanov – pápeža Františka a kardinála Fernándeza.

Carlos Esteban z InfoVaticana sa domnieva, že príčinou vizitácie môže byť vzťah biskupa Baisiho s arcibiskupom Aguerom a zároveň fakt, že (ako uvádza portál LifeSiteNews) „nepodporuje heterodoxný program vychádzajúci z Vatikánu počas Františkovho pontifikátu“. Podľa Estebana by mohol biskupa Baisiho postihnúť rovnaký osud ako biskupa Stricklanda.

Arcibiskup Aguer vo svojom včerajšom komentári kritizoval prenasledovanie tradičných biskupov a kňazov zo strany pápeža Františka po celom svete, aj v jeho rodnej Argentíne:

Autoritársky progresivizmus Ríma je napodobňovaný po celom svete, ako je to aj tu v Argentíne, kde v niekoľkých diecézach došlo k suspendácii kňazov verných Tradícii. Pápež neprestáva ubližovať. Jezuitská a argentínska dvojtvárnosť inšpiruje jeho najhoršie rozhodnutia. Teraz ide aj po biskupoch, prepustil Josepha Stricklanda z Tyleru v Texase a snaží sa zneškodniť najlepších spomedzi nástupcov apoštolov tým, že zavedie koadjútora alebo pošle apoštolskú vizitáciu.

Tu v Argentíne vylúčil vynikajúceho biskupa zo San Luis a nahradil ho pokrokovým človekom, ktorý žehná „v mene Otca a Ducha Svätého“ (!) a obchádza večného Syna, nášho Pána Ježiša Krista, aby neznepokojoval nekresťanov, ktorí sa zúčastňujú jeho „ekumenických“ podujatí. Počet zrušených kňazov v Argentíne rastie kvôli podriadenosti episkopátu Františkovi, zatiaľ čo on ľahostajne sleduje vývoj odkresťančovania spoločnosti.

BM

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista