Orbán: „Keby Maďari nevyznávali kresťanstvo, dávno by zanikli!“ -

Orbán: „Keby Maďari nevyznávali kresťanstvo, dávno by zanikli!“


26. júna 2021
  Krátke správy

Maďarský premiér Viktor Orbán poskytol zaujímavý rozhovor chorvátskym katolíckym novinám Glas Koncila, v ktorom bellocovsky tvrdí, že bez kresťanstva by maďarský národ neprežil a bez kresťanstva nebude ani súčasná Európa dlho slobodná.

Orbán uvádza: „Západ nechce, aby sme boli slobodní; chce našu slobodu podľa vlastných predstáv. Západniari sa rozhodli žiť v postnárodnom a postkresťanskom svete.

Podľa maďarského premiéra to bolo kresťanstvo, čo v skutočnosti utvorilo slobodnú spoločnosť a suverénne národy existujú práve vďaka Kristovmu učeniu: „Kresťanstvo v prvom rade vytvorilo slobodného človeka. A my musíme najprv ochrániť ľudskú dôstojnosť. Potom kresťanstvo stvorilo kresťanskú rodinu. Musíme ochrániť koncept kresťanskej rodiny. Kresťanstvo (napokon) v tejto časti sveta stvorilo národy“, nechal sa Viktor Orbán počuť.

Práve Orbánov postoj ku kresťanstvu definoval jeho politiku voči migrantom, ktorým zakázal vstup na územie Maďarska. Ako premiér hovorí, nemá nič proti utečencom v skutočnej núdzi, avšak trvá na tom, že musí byť „cieľom, aby sa (utečenci) napokon vrátili domov“. Vyspelé štáty by sa nemali sústreďovať na adoptovanie si miliónov prisťahovalcov, ale na „stabilizovanie nebezpečných častí sveta“ a „vytvorenie normálnych životných podmienok“ v týchto krajinách.

Orbán však verí, že utečenecká vlna nebola ani náhodná, ani spontánna: „Na Západe je to považované za konšpiračnú teóriu, ale všetko je organizované a to pre politické a obchodné motívy a dôsledkom bude príliv moslimských más na európsky kontinent.“ Politik tiež verí, že reálne hrozí, že si Európania za 20 rokov svoje štáty nespoznajú.

Orbán tiež vyzdvihol zásadný príspevok kresťanov a zvlášť katolíckej Cirkvi v boji proti komunizmu. Je mu ľúto, že sa pre konanie Svetového eucharistického kongresu a s tým spojenú návštevu pápeža Františka nebude môcť zúčastniť beatifikácie poľského kardinála a politického väzňa Stefana Wyszyńskieho. Spomenul tiež sv. Jána Pavla II.: „Myslíme si, že by sme sa nezbavili komunistov, keby sme nemali (tohto) poľského pápeža.

Na záver premiér Viktor Orbán dodáva: „Keby sme my, Maďari, tisíc rokov nevyznávali kresťanstvo, zanikli by sme… Myslím si, že nasledujúca dekáda bude poznačená epidémiami a migráciami. Všetko toto (pritom) má tvrdý, možno fatálny dopad na európsku kresťanskú demokraciu.

Možno už len dodať, že bez kresťanstva by neprežil nielen maďarský národ, ale ani ten náš, slovenský. Koniec koncov, v spoločnom Uhorskom kráľovstve sme žili 1000 rokov…

MG

Zdroj: Church Militant


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista